Tahmin süresi boyunca uygun ve taşınabilir paketleme çözümlerine yönelik artan talep nedeniyle küresel mikrodalga paketleme pazar büyüklüğünün ivme kazanması bekleniyor. Bu bilgi, Fortune Business Insights™ tarafından “ Mikrodalga Ambalaj Pazarı, 2021-2028 ” başlıklı yakında yayınlanacak bir raporda yayınlanmaktadır.Son yıllarda tüketiciler arasında poşet paketleme gibi çeşitli mikrodalga paketleme çözümlerini kullanma eğilimi olmuştur. Poşet ambalaj, hafif, daha az maliyetli, dayanıklı, özelleştirilmiş ve göze hitap ettiği için tüketiciler arasında daha popüler hale geliyor. Örneğin, Mayıs 2021’de Örneğin, Mayıs 2021’de Good Natured Products Inc., biyolojik olarak parçalanabilen “Mikrodalgada Kullanılabilir” kapların piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Konteynerler, Kanada’da tek kullanımlık plastik yasağı nedeniyle sorun yaşayanlar için geliştirildi. Yeni kaplar gübrelenebilir ve %97 bitki bazlı malzemelerden geliştirilmiştir. İnsan sağlığına veya çevreye olası tehlikeli kimyasallar içermezler.

Örnek PDF Broşürünü Alın:-           

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/microwave-packaging-market-104211

 

Segmentler-

Malzemeye göre, mikrodalga paketleme pazarı plastik, kağıt ve diğerlerine bölünmüştür. Ürün bazında pazar, dondurulmuş gıdalar, raf ömrüne uygun yemekler, atıştırmalık gıdalar ve diğerlerine ayrılmıştır. Uygulama bazında pazar, karton kutular, tepsiler, çantalar ve poşetler, küvetler, bardaklar ve kaseler, kılıflar, yemek servisi kapları ve diğerlerine bölünmüştür. Son olarak, coğrafyaya göre pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak kategorilere ayrılmıştır.

Rapor Neler Sunar?

Mikrodalga paketleme raporu pazarı, coğrafya, tren türü ve son kullanıcı dahil olmak üzere parametrelere dayalı olarak çok sayıda segmente yayılmış verilerden ve öngörülerden oluşur. Coğrafyanın kapsamlı bir resmini sağlamak için rapor Amerika, EMEA ve APAC gibi bölgeleri kapsıyor. Taşımacılık ve lojistik endüstrisindeki temel itici güçler, ortaya çıkan eğilimler ve zorluklar da araştırma analistlerimiz tarafından çeşitli araştırma metodolojileri kullanılarak belirlenir.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Çevre Dostu Ambalajlara Artan Talep

Çevre dostu ürünlere yönelik artan talebin, tahmin döneminde küresel mikrodalga paketleme pazarının büyümesini artırması bekleniyor. Tüketiciler, sentetik ürünlerin uzun süreli kullanımından kaynaklanan sağlık sorunları konusunda bilinçlendikçe pazar önemli ölçüde büyüyor. Ayrıca, çevre dostu ambalajlarda paketlenmiş tüketime hazır gıdalara olan yüksek talebin, ürünlere olan talebi artırması bekleniyor. Örneğin, 2021 yılının ortalarında Mars Food, Ben’s Original ve Seeds of Change gibi ev isimleri için mikrodalgaya uygun pirinç torbalarının kısıtlı Avrupa bölgelerinde geri dönüştürülebilir tek katmanlı polipropilen plastik kullanmaya başlayacağını belirtti.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/microwave-packaging-market-104211

 

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Büyümeyi Artırmak için Asya Pasifik’te Gelişen Tüketici Yaşam Tarzı

Asya Pasifik’in tahmin süresi boyunca en büyük küresel mikrodalga paketleme pazar payına sahip olması bekleniyor. Bunun nedeni, tüketicinin hazırlaması basit ve hareket halindeyken yenebilecek kadar taşınabilir, gıdaların paketleme sırasında işlenmesine olanak tanıyan gıda talebidir.

Avrupa’nın pazarda önemli bir konuma sahip olması bekleniyor. Dondurulmuş gıda uygulamalarının yaygın kullanımı ve gıda endüstrisinde zamandan tasarruf sağlayan ve uygun ambalajlara yönelik artan talep nedeniyle pazar katlanarak büyümüştür. İnsanların çeşitli etnik mutfaklara ve buharda pişirilmiş sebzelere artan ilgisi nedeniyle, oteller ve restoranlar donmuş gıdaya daha fazla meyilli hale geliyor.

Rekabetçi Peyzaj-

Pazardaki Konumlarını Güçlendirmek İçin Ortaklığa Odaklanacak Kilit Oyuncular

Pazarda bulunan büyük oyuncular, müşterilerine yeni ambalaj çözümleri sunmaya odaklanıyor. Bunun yanı sıra çok sayıda şirket, pazardaki varlıklarını sürdürmek için ortaklıklar ve işbirlikleri duyuruyor. Pazarın rekabetçi doğası, diğer kilit oyuncuların konumlarını güçlendirmeleri ve öngörülebilir gelecekte rekabet avantajı kazanmaları için kazançlı bir fırsat sunuyor.

Sanayi Geliştirme-

  • Haziran 2018: Amcor, rakipsiz bilgi birikimine ve sağlığa, geniş bir genişliğe ve ölçeğe, sektör lideri operasyonlara ve sorumlu paketleme ve sürdürülebilirliğe güçlü bir bağlılığa sahip bir şirket olan Bemis’i satın alma işlemini tamamladı. Şirketin ürün tekliflerini genişleterek, satış gelirlerini artırırken daha geniş bir tüketici tabanı kazanması muhtemeldir.

Küresel Mikrodalga Ambalaj Pazarında Profili Oluşturulan Önemli Oyuncuların Listesi:

  • Amerikan Ambalaj Şirketi
  • Rock- Tenn Şirketi
  • İlgili Ambalaj Teknolojileri
  • Berry Plastik Şirketi
  • Ampak Ambalaj

İlgili Haberleri Okuyun:            

www.merexpression.com/post/98183_the-global-wax-market-size-is-set-to-gain-impetus-from-their-increasing-usage-in.html

talkitter.com/read-blog/48212

pinlap.com/post/76586_the-global-wax-market-size-is-set-to-gain-impetus-from-their-increasing-usage-in.html

www.are.na/akash-bainr/wax-market-2028-top-gaining-key-players-to-witness-steady-expansion-during-2022-2028

stockhouse.com/blogs/wax-market-to-witness-incremental-growth-and-experience-surge-in-demand/september-2022/wax-market-to-record-stellar-growth-during- tahmin dönemi-2022-2027

ekonty.com/post/64423_the-global-wax-market-size-is-set-to-gain-impetus-from-their-increasing-usage-in.html

mastodon.social/@frnacis/109047120622874398

www.djjmeets.com/posts/20643

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter