Küresel patlayıcı iz tespit pazar büyüklüğünün 2028 yılına kadar 2.058,7 milyon ABD Doları olması ve tahmin döneminde %8,87’lik bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Fortune Business Insights, ” Patlayıcı İz Tespit Pazarı, 2021-2028  ” başlıklı bir raporda, dünya çapında artan terör faaliyetlerinin tahmin döneminde pazar büyümesi üzerinde muazzam bir etkisi olacağını belirtiyor. Pazar büyüklüğü 2020 yılında 958,7 milyon ABD doları olarak gerçekleşti.

Örnek PDF Broşürünü Alın:-

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/explosive-trace-detection-market-104050

Pazar Segmentleri :

Aslan Payını Elinde Tutacak El Tipi ETD Segmenti

Ürün bazında pazar, el tipi, taşınabilir/hareketli ve sabit nokta/bağımsız olarak sınıflandırılır. Elde taşınır ETD segmentinin tahmin döneminde en büyük paya sahip olması bekleniyor. Büyüme, kuvvet koruması, sınır güvenliği, arama ve kurtarma, kritik altyapı ve diğerleri gibi çeşitli uygulamalara yönelik artan talebe bağlanıyor. Taşınabilir/Taşınabilir segmentinin, taşınabilir ETD’lere yönelik artan talep nedeniyle tahmin döneminde önemli bir paya sahip olması muhtemeldir.

Teknolojiye dayalı olarak pazar, kolorimetrik, iyon hareketlilik spektrometrisi, termo redoks, kemilüminesans ve amplifiye floresan polimerlere bölünmüştür. İyon hareketlilik spektrometresi segmentinin tahmin dönemi boyunca aslan payını hesaba katması bekleniyor. Ticari sektörden patlayıcı iz tespit sistemlerine yönelik artan talep, segmentin büyümesini destekleyecektir.

Son kullanıma bağlı olarak, pazar savunma, ticari, kamu güvenliği ve kanun yaptırımı ve diğerleri olarak kategorize edilir. Tahmin döneminde artan terör faaliyetleri ve sınır ötesi çatışmalar nedeniyle savunma sektörünün en büyük paya sahip olması bekleniyor.
Coğrafi olarak, küresel pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Afrika ve Güney Amerika’ya bölünmüştür.

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi

Sıkışma Önleyici Antenlere Yönelik Üstel Talep, Endüstrinin Büyümesini Bozacak

Havacılık endüstrisinin COVID-19 pandemisinin üstesinden gelmeye çalıştığı bir zamanda, Rusya-Ukrayna savaşı pazar tahminini bozdu. Özellikle, algılama önleme sistemlerine ve GPS’e olan talep arttı. Öyle ki Avrupa ülkeleri güvenli iletim sistemlerine yoğun talep gösterdi. Endüstri oyuncuları, düşmanların algılamasını ve izinsiz girişini önlemek için kullanılan çok platformlu parazit önleyici antenlere yönelik güçlü bir talebe tanık oldu. Çatışmanın hava trafiği ve hammadde tedarik zinciri üzerinde dolaylı bir etkisi oldu.

Sürüş Faktörü :

Pazarı Artırmak İçin Havacılıkta Güvenlik Taramasına Yönelik Yükselen  Hükümet Düzenlemeleri

Güvenlik tarama kurallarının ve düzenlemelerinin hükümetler tarafından uygulanması piyasayı yönlendirecektir. Ulaştırma Güvenliği İdaresi (TSA), ABD’deki yolcuların güvenliğinden sorumlu ABD İç Güvenlik Bakanlığı ajansı, TSA’nın havaalanlarında güvenlik tarama prosedürlerini uygulamak, tahmin süresi boyunca küresel patlayıcı gelişme izi tespit pazarını teşvik edecektir. TSA’nın güvenlik tarama prosedürleri, havaalanındaki tehditleri ve diğer yasaklanmış öğeleri önlemeye yardımcı olur. Hindistan’da, Ocak 2020’de Mangalore polisi, Mangalore Uluslararası Havalimanı’nın tesislerinde bir çantada el yapımı bir patlayıcı cihaz (IED) buldu. Ayrıca, savunma ve ticari uygulamalardan ETD cihazlarına yönelik artan talep, küresel pazarı yönlendirecektir.

Özelleştirme isteyin:

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/explosive-trace-detection-market-104050

 

Bölgesel Görüşler :

Kuzey Amerika’da Pazarı Yoğunlaştırmak için Yeni Nesil ETD Cihazlarının Tedarik Edilmesi

Kuzey Amerika pazarı 2020’de 299,7 milyon ABD Doları seviyesindeydi ve tahmin döneminde genişlemesi bekleniyor. Büyüme, yüksek savunma harcamalarına ve kolluk kuvvetlerinden yeni nesil ETD cihazlarının satın alınmasına bağlanıyor. FLIR Systems, Inc., Leidos holdings, Morphix Technologies ve OSI Systems gibi önemli şirketlerin varlığı bölgedeki büyümeyi artıracaktır. Asya Pasifik’in tahmin döneminde önemli bir paya sahip olması bekleniyor. Çin, Hindistan, Japonya, Avustralya ve diğerleri gibi ülkelerden havacılık sektöründe güvenlik taramasına yönelik artan yatırımlar büyümeyi destekleyecektir. Artan savunma bütçesi ve artan terör, Asya Pasifik’teki patlayıcı iz tespit pazar payını artıracak.

Anahtar Geliştirme :

Eylül 2019 : Smiths Detection Group Inc., Çin ile 151 IONSCAN 600 ETD sistemi sağlamak için bir sözleşme imzaladı. Bu patlayıcı iz tespit sistemleri, Qingdao Liuting Uluslararası Havaalanı, Chongqing Jiangbei Uluslararası Havaalanı, Kunming Changshui, Lijiang, Dehong Mangshi, Pu’er, Şanghay Pudong Uluslararası Havaalanı ve diğerlerinde konuşlandırılacak.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/explosive-trace-detection-market-104050

 

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter