Tahmin döneminde sanayi sektöründen artan talep nedeniyle küresel pirolidon pazar büyüklüğünün ivme kazanması bekleniyor. Bu bilgi, Fortune Business Insights™ tarafından “ Pyrolidon Market, 2022-2029 ” başlıklı bir sonraki raporda yayınlanmıştır . Endüstriyel bir ortamda bir esteri bir amide dönüştürerek oluşturulan organik bir bileşiktir. Su ve çoğu organik çözücü ile birleştirilebilen beş laktam üyesinden oluşan beyaz bir sıvıdır. Çeşitli ilaçlarda, mantar öldürücülerde, böcek öldürücülerde ve herbisitlerde bulunur.

COVID-19 Etkisi-

Covid-19’un Kimya Endüstrisine Zararlı Etkisi

Hemen hemen her endüstrinin üretim tesislerinin bir süreliğine kapanmasıyla sonuçlanan pandemi nedeniyle birçok ülke karantinaya girmek zorunda kaldı. Covid-19’un pirolidon ana tüketicileri olan petrol ve gaz endüstrileri, ilaçlar ve elektronik üzerinde önemli bir etkisi oldu.

Talep Edin Örnek PDF Broşürü:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/pyrrolidone-market-105101

Segmentler-

Türüne göre, pazar 2-pirolidon, N-Metilpirolidon, N-Oktilpirolidon, N-Vinilpirolidon olarak bölümlere ayrılmıştır. Nihai kullanım endüstrisi temelinde pazar, kimyasallar, ilaçlar, kişisel bakım, elektronik ve diğerlerine ayrılmıştır. Son olarak, coğrafyaya göre pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Rapor Neler Sunar?

Pazar raporu, endüstrinin büyümesini sağlayan temel itici güçler, kısıtlamalar ve fırsatlar hakkında entegre bilgiler sunar. Araştırma, bileşen, son tüketici ve demografiye göre veri hacmi oluşturmaya devam ediyor.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Elektronik Segmentten Artan Talep

Küresel pirolidon pazarı büyümesinin, öngörülen dönemde elektronik segmentten gelen artan talep nedeniyle büyümesi bekleniyor. Lityum-iyon pille çalışan elektrikli arabaların imalatında, yarı iletken cihaz üretiminde ve tel emaye kaplamalarda kullanılması nedeniyle elektronik sektöründe giderek daha yaygın hale gelmektedir. Bazı elektronik sistemlerin imalatı sırasında pürüzlerden kurtulmak için de kullanılır.

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Asya Pasifik’te Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Son Kullanıcı Endüstrisinden Artan Talep

Asya Pasifik’in tahmin süresi boyunca en büyük küresel pirolidon pazar payına sahip olması bekleniyor. Petrol ve gaz, ilaç ve elektronik gibi çeşitli son kullanıcı endüstrilerindeki önemli genişleme nedeniyle Çin, Japonya ve Hindistan gibi ülkelerde talep artıyor.

Kuzey Amerika’nın pazarda önemli bir paya sahip olması bekleniyor. Bunun nedeni, bölgede artan doğal gaz arama faaliyetleri nedeniyle önemli büyümenin piyasayı ileriye taşıması bekleniyor.

Özelleştirilmiş PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/pyrrolidone-market-105101

Rekabetçi Peyzaj-

Üreticiler Konumlarını Güçlendirmek İçin Ar-Ge Yatırımlarına Odaklanıyor

Tedarikçiler, daha güçlü bir temele sahip olmak için satın alma ve bölgesel büyüme planları arıyor. Ancak marka bilinirliği ve güçlü pazarlama, bu alana yeni girenlerin işini zorlaştırıyor. Sektördeki konumlarını güçlendirmek için ortaklık, genişleme, işbirliği ve ortak girişimler gibi çeşitli yöntemler uygulamışlardır.

Sanayi Geliştirme-

  • Aralık 2020: BASF SE’nin işi iki bölüme ayrılmıştır: Tarım Çözümleri ve Diğerleri. N-Metilpirolidon ve N-Metilpirolidon Yaşam Bilimi, şirketin çeşitli endüstriyel kullanımlara yönelik ürünlerinden ikisidir.

Pyrolidon için Küresel Pazarda Profili Oluşturulan Kilit Oyuncuların Listesi:

  • BASF
  • Ashland
  • Eastman Kimya Şirketi
  • Mitsubishi Kimya Şirketi
  • Johnson Matthey
  • J&K Kimyasallar
  • Abtonment Kimyasal
  • Lyondellbasell

 

Hakkımızda:
Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.


Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
9th Floor, Icon Tower,
Baner – Mahalunge Road,
Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.


Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta: [email protected]
Fortune Business Insights™
Linkedin | heyecan | Bloglar