Küresel savunma BT harcaması pazar büyüklüğünün, 2027 yılına kadar 110,89 milyar ABD dolarına ulaşarak ve 2020 ile 2027 arasında %4,38’lik bir CAGR sergileyerek önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor. Bu, savunma BT’sini artırması muhtemel olan güvenli iletişim için artan talebe atfedilebilir. dünya çapında birçok ülkenin harcama kapasitesi. Fortune Business Insights, “Savunma BT Harcamaları Pazar Büyüklüğü, Paylaşım ve COVID-19 Etki Analizi, Türe Göre (Hizmetler, Donanım ve Yazılım), Uygulamaya Göre (BT Altyapısı, Siber Güvenlik, Savunma Bulut Bilişimi, Veri Analitiği başlıklı son raporunda  , IT Application, Logistics & Asset Management, and Others) and Regional Forecast, 2020-2027.”,  pazarın 2019 yılında 81,28 milyar ABD doları seviyesinde gerçekleştiğini gözlemliyor.

Örnek Rapor İste –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/defense-it-spending-market-105030

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi

Sıkışma Önleyici Antenlere Yönelik Üstel Talep, Endüstrinin Büyümesini Bozacak

Havacılık endüstrisinin COVID-19 pandemisinin üstesinden gelmeye çalıştığı bir zamanda, Rusya-Ukrayna savaşı pazar tahminini bozdu. Özellikle, algılama önleme sistemlerine ve GPS’e olan talep arttı. Öyle ki Avrupa ülkeleri güvenli iletim sistemlerine yoğun talep gösterdi. Endüstri oyuncuları, düşmanların algılamasını ve izinsiz girişini önlemek için kullanılan çok platformlu parazit önleyici antenlere yönelik güçlü bir talebe tanık oldu. Çatışmanın hava trafiği ve hammadde tedarik zinciri üzerinde dolaylı bir etkisi oldu.

REKABETÇİ PEYZAJ

Küresel pazar, savunma BT harcamaları kategorisi altında devlet sözleşmelerini güvence altına almaya odaklanarak konumlarını korumaya çalışan büyük şirketlerin varlığıyla konsolide oluyor. Ayrıca, diğer kilit oyuncular tarafından varlıklarını sürdürmek için organik ve inorganik stratejilerin benimsenmesinin, önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesi için iyiye işaret etmesi bekleniyor.

Piyasada Profili Oluşturulan Şirketlerin Listesi:

 • Leidos Holding Inc. (ABD)
 • Accenture (İrlanda)
 • IBM Şirketi (ABD)
 • General Dynamics Corporation (ABD)
 • BAE Systems PLC (İngiltere)
 • DXC Teknoloji Şirketi (ABD)
 • Dell Inc. (ABD)
 • Northrop Grumman Şirketi (ABD)
 • Unisys Şirketi
 • SE Yasaları (Fransa)
 • Capgemini SE (Fransa)
 • Fujitsu Limited (Japonya)
 • Oracle Corporation (ABD)
 • SAP SE (Almanya)
 • Microsoft Şirketi (ABD)
 • Amazon, Inc. (ABD)
 • AT&T Fikri Mülkiyet (Kanada)
 • CACI International Inc. (ABD)
 • Atkins (İngiltere)

SÜRÜŞ FAKTÖRLERİ

Büyümeyi Desteklemek için Güvenli İletişim Sistemlerine Artan Talep

Hassas savunma verilerini korumaya yönelik siber saldırıları önlemeye yönelik büyüme, devlet kurumlarını savunma BT bütçelerini artırmaya itiyor. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı, 2020 Mali Yılı için 721,5 milyar ABD doları gibi şaşırtıcı bir savunma bütçesini açıkladı. Güvenli iletişim geliştirmek ve BT altyapısını güçlendirmek için önemli bir artış. Ayrıca, artan siyasi gerilimler ve askeri yeteneklerin güçlendirilmesine yönelik artan talep, ülkeleri gelişmiş BT sistemlerini benimsemeye yönlendiriyor. Bu faktörlerin, önümüzdeki yıllarda küresel savunma BT harcama pazarının büyümesine katkıda bulunması muhtemeldir.

Raporda Özelleştirme için bize ulaşın –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/defense-it-spending-market-105030

BÖLÜMLEME

Donanım Segmenti 2019’da %43,47 Pazar Payı Elde Etti

Tip bazında donanım segmenti, 2019’da yaklaşık %43,47 pazar payına sahipti ve önümüzdeki yıllarda ivme kazanması muhtemel. Bu, birkaç ülkenin savunma departmanının bulut tabanlı altyapılar geliştirmek için yaptığı yüksek savunma BT harcamaları gibi faktörlere atfedilebilir.

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Kuzey Amerika Önde Kalacak; Büyümeye Yardımcı Olmak İçin Savunma Sektörüne Yüksek Yatırım

Tüm bölgeler arasında,  Kuzey Amerika’nın  tahmin dönemi boyunca baskın kalması ve savunma BT harcamaları pazar payında en yüksek konumu tutması bekleniyor. Bu, bölgedeki hükümetlerin altyapıyı modernize etmek için savunma bilişimine artan harcamalarına bağlanabilir. Kuzey Amerika, 2019’da 30,16 milyar ABD doları seviyesindeydi.

Asya-Pasifik pazarının,   2020 ve 2027 yılları arasında bölgedeki Çin, Japonya ve Hindistan gibi ülkelerin savunma BT harcama kapasitesini artırması muhtemel olan artan siber saldırı vakası ile desteklenen önemli bir büyüme sergilemesi bekleniyor.

Sanayi Geliştirme:

 • Haziran 2020  – Fujitsu Limited’in bir yan kuruluşu olan Fujitsu Australia Limited, Savunma Bakanlığı’ndan 21.0 milyon ABD Doları değerinde bir sözleşme imzaladı. Sözleşme kapsamında şirket, Savunma kabiliyetini Bakanlığın BT altyapısına entegre ederek proje teslim hizmetlerine yardımcı olacak.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın – 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/defense-it-spending-market-105030

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar