Fortune Business Insights™, “Sea Buckthorn Pazar Büyüklüğü, Paylaşım ve Endüstri Analizi, Forma Göre” raporunda, bitkinin ilaç ve kozmetik endüstrisinde artan uygulaması nedeniyle küresel deniz topalak pazar büyüklüğünün artan bir oranda büyüyeceği tahmin ediliyor. (Sıvı Konsantre, Toz, Yağ), Uygulamaya Göre (Diyet Takviyeleri, İlaç, Kozmetik ve Kişisel Bakım, Diğerleri (Hayvan Yemi, Yiyecek ve İçecekler, Ve Diğerleri)), Ve Bölgesel Tahmin, 2022-2029”.Deniz topalak yaprakları ve meyveleri iyi bir K, E, C ve A vitaminleri, flavonoidler, karotenoid ve organik asit kaynağıdır ve besinsel faydaları nedeniyle endüstride büyük ölçekte kullanılır. Çin’de gelişen araştırmalara göre, belirli deniz topalak özlerinin tüketimi, kolesterolü düşürmeye, göğüs ağrısını azaltmaya ve kalp hastalığı olan hastaların sağlığını iyileştirmeye yardımcı olur. Bununla birlikte, deniz iğdesine olan talebin önümüzdeki yıllarda artması bekleniyor. Tamamen doğal içeriklerden üretilen kişisel bakım ürünlerine olan talebin artması, yüksek talepten sorumlu olan bir diğer faktördür. Küresel deniz topalak pazarındaki büyük oyuncular, pazar payı kazanmak için yeni ürünler piyasaya sürmeye odaklanıyor. Örneğin, Haziran 2018’de Hindistan merkezli bir şirket olan Biosash, deniz topalak suyunu piyasaya sürdü,

COVID-19 salgını, dünya genelinde işletmeleri büyük ölçüde etkiledi. Salgın, dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde kilitlenmeyi mümkün kıldı ve benzeri görülmemiş bir ekonomik yavaşlamaya yol açtı. Dünya çapındaki hükümetler, endüstrilere kayıplarını geri almaları için yardımcı olacak paketler duyuruyor. Fortune Business Insights™’ta, size doğru piyasa istihbaratı sağlamak ve işletmenizin bu salgından başarılı bir şekilde çıkmasına yardımcı olmak için değişen senaryoları benzeri görülmemiş bir oranda analiz ediyoruz. Pazar araştırması alanındaki uzmanlığımıza ve deneyimimize dayalı olarak kesin pazar raporları sunuyoruz.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/sea-buckthorn-market-103197

Raporun Önemli Noktaları

 • Pazar sürücüleri, trendler, kısıtlamalar ve fırsatlar hakkında eyleme geçirilebilir araştırma;
 • Kilit piyasa oyuncuları ve büyüme stratejileri hakkında kapsamlı bir çalışma;
 • Çeşitli pazar segmentlerinin mikroskobik incelemesi; ve
 • Pazarı etkileyen bölgesel dinamiklere ilişkin somut bilgiler.

Sürüş faktörü

Sedef Hastalarını Tedavi Etmek İçin Deniz İğdesi Ekstresi

Dünya Sedef Hastalığı Günü konsorsiyumuna göre, dünya genelinde 125 milyon insan sedef hastalığından muzdarip. Sedef hastalığı olan hastaların yaklaşık %30’unda ayrıca psoriatik artrit gelişir. Hastalığın hastaların yaşam kalitesi üzerinde büyük bir olumsuz etkisi vardır. Küresel Hastalık Yükü Çalışması, analizinde, sedef hastalığının yükünün yüksek olduğunu öne sürdü. 2010 yılı için sedef hastalığı için küresel Ortalama Engelliliğe Göre Ayarlanmış Yaşam Yılı (DALY) 1 050 660 olarak tahmin edildi, bu da akut hepatit C’nin iki katıdır. Yakın tarihli araştırmalara göre deniz topalak, hastalığı yönetmek için potansiyel bir alternatif olabilir. Ulusal Biyoteknoloji Bilgi Merkezi tarafından yayınlanan bir rapora göre, deniz topalak özü, deney gruplarında sedef hastalığı lezyonlarının tedavisinde yararlı olduğunu kanıtladı.

Bölgesel Görüşler

Büyüme Fırsatlarını Teşvik Etmek için Avrupa’da Sağlık ve Diyet Takviyelerine Artan Odaklanma

Asya Pasifik’in, Hindistan ve Çin gibi ülkelerdeki bol miktarda ham madde mevcudiyeti nedeniyle, tahmin süresi boyunca küresel deniz topalak pazarında büyük bir pay elde etmesi bekleniyor. Bu, Asya Pasifik pazarında faaliyet gösteren oyunculara yeni fırsatlar sunacak. Deniz iğdesinin faydalarına ilişkin artan farkındalığın, deniz iğdesi içeren ürünlere yönelik artan taleple birleştiğinde, bölge pazarını yönlendirmesi bekleniyor.

Avrupa’nın deniz topalak pazarında önemli bir büyümeye tanık olması bekleniyor. Bölgedeki gelişen güzellik ve kişisel bakım sektörü ile birlikte tesisin hızla artan uygulamalarının pazarı yönlendireceği tahmin ediliyor. Ayrıca, ilaç yapımında deniz topalak meyvesinin kullanımının artırılmasının, bölgedeki pazar büyümesini olumlu yönde etkilemesi bekleniyor. Artan sağlık bilinci ve yaşlıların yanı sıra genç nüfus tarafından sağlık ve diyet takviyelerinin benimsenmesi, bölgedeki pazar büyümesini destekleyen önemli faktörlerden bazılarıdır. 

Rekabetçi Peyzaj

İşlerini Genişletmek İçin Yeni Teknolojilere Yatırım Yapacak Kilit Oyuncular

Deniz topalak pazarındaki önde gelen şirketler, bitki, çiçek ve meyvelerinin çeşitli son kullanıcı endüstrilerindeki potansiyel uygulamalarını keşfetmek için araştırma ve geliştirme faaliyetlerine stratejik yatırımlar yapıyor. Bu yatırımlar, kilit oyuncuların bu içerikten yeni türevler geliştirmelerine ve iş ufuklarını genişletmelerine olanak tanıyor. Şirketler, deniz topalak ürünlerinin besin değerini korumak için ileri teknolojileri benimsiyor.

Sea Buckthorn Piyasa Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi:

 • SeabuckWonders
 • Wellash
 • S. Badger Company, Inc.
 • Doğa Yardımı Ltd.
 • erboloji
 • SIBU
 • Weleda
 • Leh Berry
 • Natura Sağlık Ürünü
 • Orada bir
 • Diğerleri

Satın Almadan Önce Soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/sea-buckthorn-market-103197

Sektörel Gelişmeler:

 • Nisan 2020’de ABD merkezli Sea Buckthorn Farm, üstün kaliteli deniz topalak yağı karışımının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Şirket, çıkarılan yağın düzenli olarak tüketildiğinde sağlığın korunmasında çok önemli bir rol oynadığını iddia ediyor.
 • Aralık 2018’de Simply Seabuck, deniz topalak yağından oluşan organik bir cilt bakım serisini piyasaya sürdü. Yeni ürünün besinler, antitoksinler ve vitaminler açısından zengin olduğu iddia ediliyor.

İlgili Haberleri Okuyun:

kaalama.org/read-blog/179807

github.com/stevenolan011/Research-Insights/issues/54

www.robinspost.com/social/blogs/view/52608

www.storeboard.com/blogs/business/biopesticides-market-key-drivers-industry-size-regional-investments-and-analysis-by-2029/5527345

bresdel.com/posts/247324

www.skreebee.com/post/201774_biopesticides-market-future-demand-emerging-trends-region-by-forecast-to-2029-th.html

expressafrica.et/post/126337_biopesticides-market-latest-trends-growth-opportunities-and-forecast-2029-the-gl.html

www.mumblit.com/thread/90348

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | heyecan | Bloglar