Küresel sentetik yüzeyler pazar büyüklüğünün, spor segmentinden gelen artan talep nedeniyle önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Bu bilgiler Fortune Business Insights tarafından ” Sentetik Yüzeyler Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı raporunda yayınlanmaktadır . Yüzey, yüksek su direnci ve ısı direnci kapasitesine sahip malzemeler için sentetik elyaftan yapılmıştır. Bu örtüler doğal çimlerin yerini almakta ve oyun alanları, bahçeler ve diğer ticari mekanlarda kullanılmaktadır. Bu yüzey, görünümü daha düşük bir maliyetle korurken, altyapıya ve dış mekanlara estetik bir görünüm sağlar.   

COVID-19 Etkisi

Mevcut pandemi ile birçok açık hava etkinliği iç mekanlara kaymıştır. Tüketiciler formlarına ayak uydurmak için açık hava aktivitelerini evlerinin dört duvarı arasında benimsediler. Bu koşullarda, spor salonları ve diğer yerler, doğal deneyime ayak uydurmak için sentetik yüzeyler kullanarak görünümlerini değiştirdi. Ayrıca üst sınıf daireler, açık alanlarını ve teraslarını, koşu alanlarını ve yoga alanlarını suni çim kullanarak sağlıklı olmaya ayak uyduracak şekilde dönüştürdü.

Örnek bir PDF talep edin (COVID-19 Etki Analizi içerir):

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/synthetic-surfaces-market-104685

Pazar Segmentasyonu

Türüne bağlı olarak, sentetik yüzeyler pazarı 10 mm’nin altında tutam otu, 10 mm’nin üzerinde ve 25 mm’nin altında tutam otu ve 25 mm’nin üzerinde tutam otu olarak bölümlere ayrılmıştır. Uygulamaya göre, pazar spor, peyzaj, eğlence ve diğer bölümlere ayrılmıştır. Coğrafyaya dayalı olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Rapor Neleri İçeriyor?

Rapordaki içgörüler, özgün sonuçlara varmak için birincil ve ikincil araştırmalara dayanmaktadır. Analiz, sektör genelindeki verilere dayanmaktadır ve piyasa tahminleri, kurum içi uzmanlarımız tarafından tahmin edilmektedir. Veriler çeşitli temellere göre sınıflandırılmakta ve her segment titizlikle incelenerek pazar dinamiklerine göre stratejiler belirlenmektedir. Uzmanlarımız tarafından sağlanan vazgeçilmez rehberlik, pazara yeni girenler için faydalıdır. Kılavuz, iş önceliklerini, fiyatlandırmayı, öne çıkan iş modellerini, zorlukları, potansiyel iş genişletme fırsatlarını ve çok daha fazlasını içerir. Bu rapor sadece piyasaya yeni girenler veya iş sahipleri için değil, aynı zamanda bu üründeki yatırımcılar için de faydalıdır.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesini Öngörmek için Çocuklarda Takım Sporu Aktivitelerini Artırma

Spor ve Fitness Endüstrisi Derneği’ne göre, ABD’de 6 ila 12 yaşın altındaki takım sporları faaliyetleri, düzenli antrenmanlarda 2017’den 2018’e %0,9’a yükseldi. Ayrıca yetişkinlerin ve çocukların çeşitli spor dallarına katılımı, ürüne yüksek talep gören aktivitelerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Estetik bir görünüm elde etmek için dekorasyon ve renovasyon amaçlı kurumsal altyapıya da yüksek talep olmuştur. Ürünün yüksek dayanıklılığı ve düşük bakımı, sentetik yüzeyler pazarının büyümesi için önemli bir itici güçtür.

Ayrıca, bu sentetik yüzeyler doğal yüzeylerden daha güvenlidir ve spor yaparken ciddi yaralanmaları ve çizilmeleri önler. Yüzeylerin daha dayanıklı olması nedeniyle ürüne olan talebin artması bekleniyor.

Bölgesel Görüşler

Avrupa Spor Mahkemelerinde Pazarı Artırmak İçin Artan Talep

Tahmin süresi boyunca Avrupa’nın en büyük sentetik yüzeyler pazar payına sahip olması bekleniyor. Bunun başlıca nedeni, bölgedeki çok sayıda spor kulübü ve spor sahasıdır. Ayrıca, artan sayıda Eğitim Enstitüleri, oyun alanları için yüzeyler için yüksek bir talep yaratmaktadır. Birleşik Krallık Hükümeti Eğitim Bakanlığı’na göre, 2018’den 2019’a kreş ve ilkokullarda %15,7’lik bir artış oldu.

Asya Pasifik bölgesinin de konut ve ticari alanlardaki yüksek dış mekan yenileme, çim ve çatı oranları göz önüne alındığında daha hızlı büyümesi bekleniyor. Hindistan ve Çin gibi ülkelerde, konaklama endüstrisinin gelişimi için son zamanlarda artan Devlet desteği var ve bu da pazarı daha da güçlendiriyor.

Satın almadan önce soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/synthetic-surfaces-market-104685

Rekabetçi Peyzaj

Büyümeyi Kolaylaştırmak için Genişleme Fırsatlarına Odaklanacak Kilit Oyuncular

Sentetik yüzeylerin yüksek dayanıklılığı, spor sahalarında kullanımı kolaylaştırır ve bu nedenle spor sahası tasarımcıları tarafından tercih edilir. Spor sahaları ve bahçe segmentinin, bu alanlarda ağırlıklı olarak zeminin ısınması veya kuruması ile mücadele için suni çim kullanılması nedeniyle pazarın en son payına sahip olacağı tahmin edilmektedir. Ayrıca, önemli pazar oyuncuları bu ürün için tüketici tabanlarını genişletmeye odaklanmıştır. Bu üründen elde edilen gelir önemliydi, ancak daha fazla büyümek için hala büyük fırsatlar var.

Pazarda Profili Oluşturulan Önemli Oyuncuların Listesi:

  • on kedi
  • Tarla Çim
  • Polytan GmbH
  • ACT Küresel Spor
  • GreenVision (Mattex)
  • Tayşan
  • OrmanÇimen
  • Forex
  • Unisport-Saltex Oy
  • SIS Sahaları

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
308, Supreme Headquarters,
Anket No. 36, Baner,
Pune-Bangalore Highway,
Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.
Telefon :
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar