Küresel soya sütü pazar büyüklüğünün, bitki bazlı süt alternatiflerine yönelik artan talep nedeniyle önemli bir büyüme sergilemesi bekleniyor. Bu bilgiler  Fortune Business Insights™ tarafından ”  Soya Sütü Pazarı, 2022-2029   ” başlıklı bir raporda yayınlanmıştır . ABD Gıda ve İlaç İdaresi’ne (USFDA) göre, düzenli soya tüketimi kalp hastalıkları riskini azaltmaya yardımcı olabilir. Soya sütü tüketmenin faydaları konusunda artan farkındalık, soya sütü pazarının büyümesine önemli bir destek sağlamıştır.

COVID-19 bulaşması ve bunun sonucunda ortaya çıkan ilk aşamadaki karantinalar, operasyonları her açıdan kesintiye uğrattı. İstisnasız soya sütü piyasası da olumsuz bir talebe tanık oldu. Endüstri liderleri, düşük üretim ve talebin getirdiği zorlukların üstesinden gelmek için lojistikte yeni değişiklikler uygulamaya odaklanıyor.

Pazar Segmentasyonu

Pazarı tür, uygulama ve bölge bazında kategorize ettik. Tür olarak pazar, aromasız ve aromalı olarak ikiye ayrılmaktadır. Uygulamaya göre içecekler, tatlılar, peynir ve atıştırmalıklar ve diğerlerine bölünür. Bölge bazında, Kuzey Amerika, Avrupa, Güney Amerika, Asya Pasifik ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Örnek Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/soy-milk-market-102475

Raporun Önemli Noktaları:

Bu rapor, piyasadaki genel büyüme beklentilerinin derinlemesine bir analizini içermektedir. Ayrıca, küresel pazarın kapsamlı rekabet ortamı hakkında bilgi sağlar. Pazarlama stratejileri, pazara katkıları ve son gelişmeler dahil olmak üzere önde gelen şirketlere ilişkin bir gösterge panosuna genel bakış, hem tarihi hem de mevcut bağlamlarda sunulmaktadır.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Sürdürmek İçin Süt Ürünleri Dışı Süt Ürünleri İçin Artan Talep

Dünya çapında artan veganlığın benimsenmesiyle beslenen bitki bazlı süt alternatiflerine yönelik artan talebin, soya sütü pazarının büyümesini yönlendirdiği tahmin edilmektedir. Örneğin, GlobalData tarafından yayınlanan rapora göre, ABD’deki vegan tüketici nüfusu 2014 ile 2017 arasında %600 arttı. Ayrıca Ulusal Biyoteknoloji Bilgi Merkezi tarafından yapılan bir araştırmaya göre dünya nüfusunun %75’i laktoz intoleransından etkilenir. Bunun soya sütü talebini artırması bekleniyor.

Bununla birlikte, soya tüketimi bazı durumlarda östrojen miktarını artırabilir. Ayrıca bitkisel süt endüstrisinde badem ve yulaf sütü gibi çeşitli alternatifler mevcuttur. Bu tür faktörlerin pazar büyümesini sınırlayacağı tahmin edilmektedir.

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/soy-milk-market-102475

Bölgesel Görüşler-

Asya Pasifik’te Bölgenin Hakimiyetine Yardımcı Olmak İçin Yüksek Soya Üretimi Oranı

Asya Pasifik’in tahmin döneminde piyasaya hakim olacağı tahmin ediliyor. Gelişmekte olan ülkelerde tüketicilerin artan satın alma gücünün bölgedeki soya sütü pazar payını genişletmesi öngörülmektedir. Ek olarak, Hindistan, Japonya, Güney Kore ve Çin gibi ülkelerden gelen yüksek oranda soya üretiminin bölgedeki soya bazlı ürünlerin tüketimini artırması bekleniyor.

Kuzey Amerika’daki pazarın öngörülen zaman çizelgesi boyunca güçlü bir büyüme sergilemesi bekleniyor. ABD ve Kanada’da veganlığın yüksek oranda kabul görmesi, bölgedeki soya sütü talebini artıracağı tahmin ediliyor. Buna ek olarak, ABD’de artan obezite ile ilgili artan endişeler, tüketicileri sağlıklı bir yaşam tarzına geçmeye zorlayarak ülkedeki sağlıklı yiyecek ve içecek talebini artırıyor. Bu tür eğilimlerin bölgedeki pazar büyümesini daha da artıracağı tahmin ediliyor.

Rekabetçi Peyzaj-

Pazar Paylarını Genişletmek İçin Birleşme ve Satın Almalara Güvenecek Kilit Oyuncular

Soya sütü pazarında faaliyet gösteren kilit oyuncular, birleşme ve satın almalar gibi genişleme stratejilerine odaklanıyor. Bu, portföylerini geliştirmelerine ve markalarını pazarda kurmalarına yardımcı olacaktır. Örneğin, Mart 2016’da ,  bozulabilir gıda ürünlerinin lider üreticisi Pulmuone Foods Co., Ltd., Nasoya markası da dahil olmak üzere Vitasoy USA’nın varlıklarını satın aldı. Satın alma, şirketin tofu pazarındaki konumunu güçlendirmesine yardımcı olacak.

Sektörel Gelişmeler-

Nisan 2019’da,  Japonya merkezli gelişmekte olan bir soya sütü ürünleri üreticisi olan Invigorate Foods, Hindistan’da Genki-Ya Tofu’yu tanıttı. Ürün, taze soya sütü kullanılarak geliştirilmiştir. 

Soya Sütü Piyasasında Faaliyet Gösteren Önemli Üreticilerin Listesi Raporu:

 • Eden Foods, Inc.
 • Organik Vadi
 • saf hasat
 • WhiteWave Gıda Şirketi
 • Amerikan Soya Ürünleri, Inc.
 • PANOS Markası, LLC
 • sanatoryum
 • Stremics Miras Gıdalar, LLC
 • Vitasoy
 • SunOpta
 • Diğerleri

Özelleştirilmiş Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/soy-milk-market-102475

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
9. Kat, Simge Kulesi,
Baner-Mahalunge Yolu,
Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon :
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar