Küresel zeolit ​​pazarı, çamaşır deterjanları üretiminde sürekli artan kullanımından çekiş kazanmaya hazırlanıyor. Zeolit ​​A, toksik olmayan yapısı nedeniyle fosfatsız deterjanlar üretmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Fortune Business Insights™ bu bilgiyi yeni bir çalışmada yayınladı. Çalışma ayrıca, zeolit ​​pazar büyüklüğünün 2019’da 4.326,2 milyon ABD Doları olduğunu ve tahmin döneminde %4,7’lik bir CAGR sergileyerek 2027  yılına kadar 6,190,0 milyon ABD Dolarına ulaşmasının öngörüldüğünü belirtiyor.

Örnek PDF Broşürünü Alın:-

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/zeolite-market-101921

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Desteklemek İçin Çimento ve Beton Endüstrisinde Kullanımın Arttırılması

Günümüzde doğal zeolit ​​daha çok inşaat malzemeleri üretiminde, ayrıca çimento ve beton endüstrisinde kullanılmaktadır. Bunun nedeni, beton ve çimento kompozitlerinin dayanıklılığını artırabilmesidir. Aynı zamanda mekanik mukavemeti artırabilir. Ayrıca, inşaat sektöründe en çok tercih edilen mineral olmasını sağlayan çevre dostu ve uygun maliyetlidir. Bununla birlikte, enzimler ve metaller gibi çok sayıda ikamenin mevcudiyeti, yakın gelecekte zeolit ​​pazarının büyümesini engelleyebilir.

Segment-

Hayvan Yemi Alt Segmenti Katkı Maddelerinde Kullanıma Göre %28,2 Payı Elde Etti

Uygulamaya bağlı olarak, pazar doğal ve sentetik olarak ikiye ayrılır. Doğal zeolit ​​segmenti altındaki hayvan yemi alt segmenti, 2019 yılında zeolit ​​pazar payı bakımından %28,2’ye sahipti. Bu büyüme, mineralin kümes hayvanları, domuz, koyun, sığır ve süt inekleri için hayvan yemi katkı maddesi olarak artan kullanımına bağlanabilir. . Sentetik zeolit ​​segmenti altındaki katalizörler alt segmenti ise 2019 yılında %19,3 pazar payı elde etti. 

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/zeolite-market-101921

Bölgesel Analiz-

Asya Pasifik’te Büyümeyi Artırmak İçin Artan Kamu Altyapı Projelerinin Sayısı 

Coğrafi olarak, Kuzey Amerika 2019’da 748,5 milyon ABD doları gelir elde etti. Bölgenin, hayvan yemi endüstrisinin genişlemesi nedeniyle önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Asya Pasifik, Güney Kore, Çin ve Hindistan’daki artan kamu altyapı projeleri ve altyapı geliştirme harcamalarındaki artış nedeniyle önümüzdeki dönemde gelir açısından en yüksek payı elde etmeye hazırlanıyor. 

Rekabetçi Peyzaj-

Kilit Oyuncular Yeni Tesisler Açarak ve Deterjanlar Piyasaya Sürerek Konumlarını Güçlendirmeyi Amaçlıyor 

Önemli şirketlerin çoğu Avrupa ve Kuzey Amerika’da bulunmaktadır. Zeolitlerle donatılmış yeni çamaşır deterjanları piyasaya sürerek konumlarını sürekli olarak güçlendirmeye çalışıyorlar veya üretkenliği artırmak için yeni üretim tesisleri açmaya odaklanıyorlar. Aşağıda iki sektörel gelişme yer almaktadır:

  • Temmuz 2019 : Reckitt Benckiser, Vanish Oxi Action Leke Çıkarma Tozu adlı en son ürününü piyasaya sürdü. Firmaya göre diğer kaliteli deterjanların aksine 10 kat daha aktif oksijene sahiptir. Ayrıca, çeşitli karmaşık lekelerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olacak zeolitler ve enzimler içerir. 
  • Mayıs 2018 : Zeochem, kromatografik jellerin ve zeolitin işlenmesi için Zvornik’teki yeni tesisini açtı. Şirket bunun için yaklaşık 9 milyon dolar yatırım yaptı. Şirketin konumunu güçlendirecektir.

İlgili Haberleri Okuyun:

Formik Asit Pazar Fırsatları

Formik Asit Piyasası Geliri

Formik Asit Piyasa Talebi

Formik Asit Pazar Fırsatları

Formik Asit Piyasası Gelecek Trendleri

Formik Asit Pazar Büyümesi

Formik Asit Pazarı Coğrafi Segmentasyon

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter