Küresel laktozsuz süt pazarının büyüklüğü, laktozsuz veya sağlıklı yiyecek ve içecek tüketimine yönelik artan eğilimden ivme kazanacak şekilde ayarlanmıştır. Laktoz aşırı tüketildiğinde sıklıkla kardiyovasküler hastalıklara, diyabete ve obeziteye neden olduğu için insanlar hızla sağlıklı ürünlere yöneliyor. Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre, 2016 yılında dünya çapında yaklaşık 650 milyon yetişkin obezdi. Bu sayının yakın gelecekte artması bekleniyor. Fortune Business Insights™ , bu bilgiyi “ Laktozsuz Süt Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı bir sonraki raporda sundu .

COVID-19 Pandemisi: Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Süt Tüketimi Artıyor

COVID-19 salgını, süt ürünleri işleyenleri işçi eksikliğini ortadan kaldırmak için yeni teknolojileri benimsemeye zorladı. Örneğin Çin’de, büyük süt endüstrisi dernekleri, salgın sırasında vatandaşların bağışıklık sistemlerini güçlendirmeleri için süt ürünleri tüketimi için Mart 2020’de bir dizi norm ortaya koydu. Kılavuzlara göre, laktoz intoleransı olan kişiler laktozsuz sütü tercih edebilir. Araştırma çalışmaları, sütün virüs istilasını engelleyerek HSPG’yi bloke eden laktoferrin içerdiğini göstermiştir.

Örnek PDF Broşürü Alı[email protected] www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/lactose-free-milk-market-104359

Segmentler-

Süpermarketler/Hipermarketler Segmenti, Birden Fazla Ürünün Bulunmasıyla Destekleniyor

Türüne göre, laktozsuz süt pazarı geleneksel ve organik olarak ikiye ayrılır. Yağ içeriğine göre yağsız süt, az yağlı süt ve tam yağlı süt olarak üçe ayrılır. Dağıtım kanallarına göre, çevrimiçi perakende, süpermarketler/hipermarketler, özel mağazalar ve marketler olarak ayrılmıştır. Bunlar arasında süpermarketler ve hipermarketler segmentinin yakın gelecekte en büyük laktozsuz süt pazar payını sergilemesi bekleniyor, çünkü bu mağazalar müşterilere çok sayıda seçeneği indirimli fiyatlarla sunuyor.

Rapor Kapsamı-

Rapor, katkıları, beklentileri ve büyüme eğilimlerini dikkate alarak laktozsuz süt endüstrisini analiz etmeyi amaçlıyor. Her segmentteki temel yetkinliklerini analiz etmek için pazarda faaliyet gösteren her kilit oyuncunun ayrıntılı profillerini sunar. Bunun dışında müşterilerimizin birleşme ve satın almalar, yeni ürün lansmanları, ortak girişimler ve işbirlikleri gibi rekabetçi gelişmeleri daha iyi anlamalarına yardımcı olmayı sağlar.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Hızlandırmak İçin Laktoz İntoleransının Artan Yaygınlığı

Tüketici yaşam tarzının evrimi, dünya çapında sağlıklı gıda ürünlerine olan talebi artırdı. Ayrıca, insanlar arasında artan laktoz intoleransı prevalansı, önümüzdeki yıllarda laktozsuz süt pazarının büyümesini hızlandıracaktır. Bu, üreticileri laktozsuz süt işlemeye büyük meblağlar yatırmaya zorladı. Organik, yağsız ve yağı azaltılmış süt gibi yeni çeşitleri ısrarla piyasaya sürüyorlar. Ancak bu süt türü, işlenmesi yoğun bir işlem olduğundan çok pahalıdır. Büyümeyi engelleyebilir.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/lactose-free-milk-market-104359

Bölgesel Görüşler-

Kuzey Amerika’nın Hakimiyetine Yardımcı Olmak İçin Temiz Etiketli Süte Artan Talep

Coğrafi olarak, Kuzey Amerika’nın önümüzdeki yıllarda pazara hakim olması bekleniyor. İnsanların sindirim sağlığını destekleyecek süt çeşitlerine olan hızlı eğilimi, büyümeye yardımcı olacak şekilde ayarlanmıştır. Aynı zamanda, GDO’suz ve pestisit içermeyen süt gibi temiz etiketli sütlere yönelik artan talep de bu büyümeye katkıda bulunacaktır. Öte yandan, Asya Pasifik’in artan bin yıllık nüfus nedeniyle önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Ağırlıklı olarak laktozsuz süt de dahil olmak üzere kilo yönetimi ve sağlıklı ürünler tüketmeye odaklanıyorlar.

Rekabetçi Peyzaj-

Kilit Oyuncular, Daha Fazla Tüketici Çekmek İçin Yeni Teknolojiler ve Ürünler Geliştirmeye Odaklanıyor

Laktozsuz süt için küresel pazar, sürekli olarak rekabet avantajı elde etmeye çalışan çeşitli büyük, küçük ve orta ölçekli işletmeleri içerir. Bunu yapmak için, mevcut yelpazelerini genişletmek için yenilikçi ürünler sunuyorlar. Aynı zamanda benzersiz üretim teknikleri ortaya çıkarmak için son teknolojiler geliştiriyorlar. Aşağıda iki önemli sektörel gelişme yer almaktadır:

 • Haziran 2021 : İsrail merkezli bir start-up şirket olan Imagindairy, Ltd., ineklere ihtiyaç duymadan hassas fermantasyon yoluyla süt proteinleri geliştirmek için yeni sağım teknolojisini tanıttı. Hayvansal muadilleriyle aynı besin değerine, işlevselliğe ve dokuya sahiptirler.
 • Ağustos 2020 : MilkLife, Endonezya’daki ürün yelpazesini genişletmek için laktozsuz sütü piyasaya sürdü. Bu lansman, şirketin sağlıklı bir alternatif olarak normal sütlerini laktozsuz olarak değiştirmeleri için daha fazla tüketici çekmesine yardımcı olacaktır.

Satın Almadan Önce [email protected] www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/lactose-free-milk-market-104359

Küresel pazarda faaliyet gösteren önde gelen laktozsuz süt üreticilerinin listesi:

 • Nestle SA
 • Danone SA
 • Fonterra Kooperatif Grubu Ltd.
 • Royal FrieslandCampina NV
 • Organik Vadi
 • Lactalis Uluslararası
 • Arla Gıda Grubu
 • Yıl Grubu
 • Unilever Plc
 • Valio Ltd.
 • Diğer önemli pazar oyuncuları

İlgili Haberleri Okuyun:

writeupcafe.com/beer-market-growth-analysis-outlook-and-forecast-report-by-2028/

sites.google.com/view/beer-market-s/home

www.easyfie.com/read-blog/2007835_beer-market-top-key-players-business-opportunities-industry-share-size-analysis.html

theomnibuzz.com/beer-market-revenue-challenges-and-global-forecast-2028-2/

linkgeanie.com/news/beer-market-size–share–types–products–trends–growth–applications-and-forecast-2021-to-2028

zdravei.bg/post/47198_beer-market-future-challenges-competitive-strategies-cagr-forecast-to-2028-the-g.html

socialtak.net/post/86038_beer-market-is-booming-across-the-globe-by-share-size-growth-segments-and-foreca.html

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları