Küresel Hafif Silah Pazarı büyüklüğünün, tahmin döneminde %4,67’lik bir YBBO sergileyerek 2027 yılına kadar 17,33 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor. Fortune Business Insights’ın ” Hafif Silahlar Pazar Büyüklüğü, Payı ve COVID-19 Etki Analizi ” başlıklı raporunda, büyük şirketlerin yenilikçi hafif silahların tasarımı ve geliştirilmesi için artan Ar-Ge yatırımlarının pazarın sağlıklı büyümesini desteklemesinin beklendiğini belirtiyor . Tip (Ağır makineli tüfekler, MANPAT, Piyade Havanı, Tanksavar Silahları, Geri Tepmesiz Tüfekler, Fırlatıcılar, Hafif Top, Tanksavar Füzeleri, MANPADS, El Bombası, Kara Mayınları), Güdüm (Güdümlü, Güdümsüz), Uygulama (Savunma, İç Güvenlik) ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027.” Pazar büyüklüğü 2019 yılında 12,61 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

Koronavirüsün ortaya çıkışı, gelişmekte olan birçok ülkeyi tam bir mali yıkıma sürükledi. Bu sağlık acil durumunun dünya genelinde çeşitli sektörleri olumsuz etkilediğini anlıyoruz. Hükümetlerden ve birkaç şirketten artan destek, bu oldukça bulaşıcı virüse karşı mücadelede yardımcı olabilir. Mücadele eden bazı endüstriler var ve bazıları gelişiyor. Hemen hemen her sektörün bu salgından etkileneceği tahmin ediliyor.

Bu kritik zamanda işletmeleri iyileştirmeye yardımcı olmak için sürekli olarak raporlarımız üzerinde çalışıyoruz. Uzmanlığımız ve deneyimimiz, bu küresel salgın sırasında toparlanmaya yardımcı olacak çok büyük faydalar sağlayabilir.

Hafif silah pazarına ilişkin rapor  şunları ortaya koymaktadır :

  • Pazarın üstün analizi
  • Önemli ve hayati endüstri gelişimi
  • COVID-19’un sektöre etkisi
  • Rekabet ortamına ilişkin öne çıkan içgörüler

Örnek bir PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/light-weapons-market-103529

Pazar Sürücüsü :

İş Olanaklarını Aydınlatacak Artan  Terörist Faaliyetler

Büyüyen terörist faaliyetler ve sınır anlaşmazlıkları, yakın gelecekte hafif silah pazarına olan talebi artıracaktır. Komşu ülkeler arasında tırmanan çekişmelerin piyasaya çok büyük fırsatlar sunması bekleniyor. Örneğin, Çin ve Hindistan arasında devam eden anlaşmazlıklar. Artan askeri modernizasyon programları, pazar üzerinde mükemmel bir etkiye sahip olacaktır. Askeri bütçedeki artışın, tahmin dönemi boyunca pazarın sağlıklı büyümesini etkilemesi bekleniyor. Savaş sırasında daha hafif ve verimli araçlar için yapılan muazzam Ar-Ge yatırımı, öngörülebilir gelecekte pazarın potansiyelini artıracaktır. Yüksek menzilli tanksavar füzeleri, hassas güdümlü ateşli silahlar gibi silahlardaki sürekli gelişmeler,

Azalan Savunma Bütçesi, COVID-19 Sırasında Piyasayı Olumsuz Etkileyecek

Savunma sektörü, koronavirüsün yaygınlaşması nedeniyle bir düşüşe tanık oldu. Hükümetlerin sağlık hizmetlerine giderek daha fazla odaklanması, daha sonra silah arzını sınırladı ve savunma harcamalarını azalttı. Hükümetlerin enfeksiyonun yayılmasını engellemek için koyduğu kısıtlamalar nedeniyle tahsis edilen sözleşmelerin durdurulması, pazarın büyümesini daha da engelleyecektir. Tedarik zincirindeki aksamalar ve üretim süreçlerindeki duraklamalar pazarın büyümesini hızlandıracaktır. Bununla birlikte, mevcut sınır çatışmaları önümüzdeki yıllarda hafif silahlara olan talebi artıracak ve bu da pazar için iyiye işaret olacaktır.

Bölgesel Analiz :

Kuzey Amerika Pazarını Genişletmek İçin Büyük OEM’lerin Varlığı

Kuzey Amerika’daki pazar büyüklüğü, 2019’da 5,67 milyar ABD doları gelir elde etti ve tahmin dönemi boyunca baskın kalması bekleniyor. Bölgedeki büyüme, ABD ve Kanada’da artan savunma bütçesine bağlanıyor. General Dynamics Corporation, Northrop Grumman Corporation ve Raytheon Technologies Corporation gibi mevcut kilit üreticilerin bölgedeki pazarı yönlendirmesi bekleniyor. Asya Pasifik’in, Hindistan ve Çin gibi gelişmekte olan ülkelerde artan savunma harcamaları nedeniyle tahmin döneminde hızlı bir büyüme oranına tanık olması bekleniyor. Askeri modernizasyon programlarına artan vurgu, Asya Pasifik’teki pazarın genişlemesine daha fazla yardımcı olacaktır. Büyüyen sınır çatışmaları ve siyasi karışıklıklar, pazar için satış fırsatlarını artıracaktır.

Önemli Gelişme :

Temmuz 2019 : Raytheon Technologies Corporation, Tayvan ordusuyla 250 Blok I-92F MANPAD Stinger füzesi ve dört Blok I-92F MANPAD Stinger Fly-to-Buy füzesi tedarik etmek için 223,6 milyon USD değerinde bir sözleşme imzaladığını duyurdu.

Satın Almadan Önce Bilgi Alınız:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/light-weapons-market-103529

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlıyor, işlerine özgü zorlukları ele almalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü vererek bütünsel pazar zekası ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
308, Supreme Headquarters,
Survey No. 36, Baner,
Pune-Bangalore Highway,
Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.
Telefon :
ABD: +1 424 253 0390
BK: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | Twitter  | Bloglar