Küresel askeri sensör pazarı, Kablosuz Sensör Ağı (WSN) teknolojisinin ortaya çıkışından ivme kazanmaya hazırlanıyor. Esas olarak farklı konumlardaki çeşitli koşulların kaydedilmesi ve izlenmesi için tasarlanmıştır. Bu bilgiler  Fortune Business Insights™ tarafından ” Askeri Sensörler Pazar Büyüklüğü, Payı ve COVID-19 Etki Analizi, Platforma Göre (Kara, Hava, Deniz, Uzay), Bileşene Göre (Donanım, Yazılım),  ” başlıklı yeni bir raporda verilmektedir. Uygulamaya Göre (Seyir & Haberleşme, İstihbarat & Keşif, Elektronik Harp, Komuta & Kontrol, İzleme & Gözetleme, Hedef Tanıma) ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027 .” Rapor ayrıca, pazar büyüklüğünün   2019’da  25,94 milyar ABD doları olduğunu ve 2027 yılına kadar 34,58 milyar ABD doları , tahmin dönemi boyunca %6,91’lik bir YBBO sergiliyor.

COVID-19 Salgını, Küresel Olarak Üretimin Durdurulması Nedeniyle Artan Büyümeyi Etkileyecek

COVID-19 salgını küresel ekonomiyi olumsuz etkiledi. Lastik 3 ve tier 4 tedarikçileri, iş gücü eksikliği nedeniyle üretimlerini durdurdu. Bu nedenle, dünya çapında askeri sensörlerin teslimatını geciktiriyor. Ayrıca ABD, COVID-19 salgınını önlemek için yeni teknolojiler geliştirmeye daha fazla yatırım yapmaya başladı. Büyümeyi artıracaktı. Doğru raporlarımız, sektörün mevcut senaryosunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/military-sensors-market-104666

Bu Raporu Nasıl Oluşturduk?

Müşteri beklentileri değişirken bayilerin istekleri de hızla dönüşüyor. Dağıtım kanalları karmaşıklaşıyor. Müşterilerimize ayrıntılı bilgi sağlamak için kapsamlı birincil ve ikincil araştırmalar yürüttük. Müşterilerimizin hem ortaya çıkan hem de mevcut fırsatların tam bir resmini elde etmesi için her fırsatı niteliksel ve niceliksel olarak kapsamlı bir şekilde araştırdık. Tekno-ekonomik bir çalışma da yaptık.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Hızlandırmak İçin MEMS Tabanlı Sensörlerin Geliştirilmesinin Artırılması

Askeri sensörlerin gelişimi daha çok optik mikroelektromekanik sistemlere (MEMS) ve RF MEMS cihazlarına bağlıdır. Bunlar özel askeri gereksinimleri karşılayabilir. MEMS’in birden fazla yararlı özelliği vardır. Yüksek güvenilirliğe, düşük güç tüketimine ve kompakt boyutlara sahiptirler. Bu nedenle, esas olarak insansız hava araçları (İHA), füzeler, savaş alanı tankları, drone elektroniği ve gözetleme sensörleri geliştirmek için kullanılırlar.

Aynı zamanda nanoteknoloji tabanlı ve MEMS tabanlı askeri sensörler, silahın sağlığının ve savaş ortamının izlenmesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte, bu sensörler, yakın gelecekte askeri sensörler pazarının büyümesini engelleyebilecek karmaşık tasarımlara sahiptir.

Segment-

Askeri Helikopterlerin ve İHA’ların Artan Kullanımıyla Hava İndirme Sektörü Hızla Büyüyecek

Platform bazında hava indirme segmenti, 2019’da askeri sensörler pazar payı açısından %27,03’lük bir pay elde etti. Hindistan’da İHA’ların, savaş uçaklarının ve askeri helikopterlerin artan kullanımı nedeniyle önümüzdeki yıllarda en yüksek YBBO’yu göstermesi bekleniyor. , Çin ve ABD

Özelleştirilmiş PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/military-sensors-market-104666

Bölgesel Görüşler-

Kuzey Amerika’da Büyümeyi Artırmak İçin Yükselen Modernizasyon Programları

2019 yılında Kuzey Amerika, gelir olarak 10,05 milyar ABD doları tedarik etti ve önümüzdeki yıllarda hakim olmaya hazırlanıyor. Hükümetlerin modernizasyon programlarını yürütmeye yönelik artan girişimlerinin yanı sıra bölgede 3 boyutlu keşif amaçlı uzun menzilli radar tedariki büyümeye yardımcı olacaktır.

Öte yandan Avrupa, Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı tarafından EOIR askeri sensörlerinin artan kullanımı nedeniyle önemli ölçüde büyümeye hazırlanıyor. Asya Pasifik’te, Hindistan ile Pakistan arasında artan toprak anlaşmazlıkları ve Çin ile Hindistan arasındaki jeopolitik gerilimler büyümeye katkı sağlayacaktır.

Rekabetçi Manzara-

Kilit Oyuncular, Rakipleriyle Rekabet Etmek İçin Yeni Sözleşmeler Kazanmaya Odaklanıyor

Pazar, devlet kurumlarından yeni sözleşmeler satın alarak rekabet avantajı elde etmek için ısrarla çabalayan çok sayıda önde gelen şirketi içermektedir. Bunu şirket içi askeri sensörlerini teslim etmek için yapıyorlar. Aşağıda sektördeki en son gelişmelerden ikisi yer almaktadır:

 • Kasım 2020 : BAE Systems, ABD Donanması’nı ileri teknoloji ile teslim etmek için 94 milyon ABD Doları değerinde bir sözleşme kazandı. Birkaç insansız hava sistemi geliştirmek için kullanılacaktır.
 • Mayıs 2020 : FLIR Systems, Asker Kaynaklı Sensör programı için insansız hava sistemleri sağlamak üzere Ordu’dan ikinci bir sözleşme aldı. Program, gerçek zamanlı görsel sektör taraması sunma yeteneğine sahiptir.

Bu küresel pazarda faaliyet gösteren tüm ünlü üreticilerin listesi:

 • Honeywell International Inc. (ABD)
 • Thales Grubu (Fransa)
 • Curtiss-Wright Şirketi (ABD)
 • TE Connectivity Ltd. (ABD)
 • Raytheon Şirketi (ABD)
 • Kongsberg Gruppen ASA (Norveç)
 • BAE Systems PLC (İngiltere)
 • Lockheed Martin Şirketi (ABD)
 • Imperx, Inc. (ABD)

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/military-sensors-market-104666

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlıyor, işlerine özgü zorlukları ele almalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü vererek bütünsel pazar zekası ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon :
ABD: +1 424 253 0390
BK: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

LinkedIn  | Twitter  | Bloglar