Havacılık ve savunma katkılı imalat pazar büyüklüğü   2020’de  3,58 milyar ABD dolarıydı  . Pazarın 2021-2028 döneminde %19,51’lik  bir YBBO ile   2021’de  3,73 milyar ABD dolarından 2028’de 13,01 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor. Bu hayati bilgiler,  Fortune Business Insights™ tarafından Havacılık ve Savunma 3D Baskı  Pazarı , 2021-2028  ” başlıklı raporunda  sunulmaktadır.3D baskılı savunma parçaları üretiminin artan benimsenmesi ve havacılık ve savunma, otomotiv, sağlık ve diğerlerinden artan talep gibi faktörler, tahmin dönemi boyunca pazarın büyümesini artıracaktır. Ek olarak, eklemeli imalatın uzay keşif görevlerine entegrasyonu, pazarın ayak izini artıracaktır.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/aerospace-defense-additive-manufacturing-market-106550

Segmentler

Platforma bağlı olarak, pazar havacılık, savunma ve uzaya ayrılmıştır.

Dikey olarak, pazar yazıcı, malzeme ve diğerlerine ayrılmıştır.

Uygulamaya göre pazar, motor bileşenleri, uzay bileşenleri, yapısal bileşenler, savunma ekipmanı ve diğerlerine ayrılmıştır.

Teknolojiye bağlı olarak pazar, Doğrudan Metal Lazer Sinterleme (DMLS), Fused Deposition Modeling (FDM), Sürekli Sıvı Arayüz Üretimi (CLIP), Stereolitografi (SLA), Seçici Lazer Sinterleme (SLS) ve diğerlerine bölünmüştür.

Coğrafya açısından, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Dünyanın Geri Kalanı olarak sınıflandırılmıştır.

Satın Almadan Önce Sorgulama:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/aerospace-defense-additive-manufacturing-market-106550

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Büyümeyi Desteklemek İçin Hafif Parçalar ve Bileşenlere Yönelik Artan Talep

Uçak üretimi ve tasarımına yönelik hafif parça ve bileşenlere yönelik artan talep gibi faktörler, tahmin dönemi boyunca havacılık ve savunma katkılı imalat pazarının büyümesini artıracaktır. Ayrıca, düşük maliyetli parçalara olan talebin artması ve savunma sektörünün eklemeli üretime daha fazla odaklanması, pazarın ayak izini artıracaktır. Ayrıca, 3D baskının uzay keşif görevlerine entegrasyonu, pazarın büyümesini hızlandıracak.

Bununla birlikte, yüksek enerji tüketimi, tahmin dönemi boyunca havacılık ve savunma katkılı imalat pazarının büyümesini sınırlayacaktır. Ek olarak, pahalı üretim maliyeti pazarın büyümesini engelleyecektir.

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika, Yüksek Savunma Harcamaları Nedeniyle Önemli Pazar Payına Sahip Olacak

Kuzey Amerika, savunma ve havacılık endüstrisine yönelik artan harcamalar ve bölgedeki önemli pazar oyuncularının varlığı nedeniyle, tahmin dönemi boyunca en büyük havacılık ve savunma katkılı imalat pazar payına tanık olacak.

Avrupa, İngiltere, Almanya, Fransa ve Rusya gibi gelişmekte olan ekonomilerden havacılık ve savunma katkılı imalata artan yatırımlar nedeniyle küresel katkı açısından önemli bir pazar payına sahip olacak. Ayrıca, havacılık sektörüne yapılan harcamaların artması ve 3D baskılı üretim ile gelişmiş savunma ekipmanlarının artan tedariki, pazarın büyümesini hızlandıracaktır.

Asya Pasifik, hafif bileşenlerin geliştirilmesine yönelik artan harcamalar nedeniyle tahmin döneminde ılımlı bir büyüme yaşayacak.

 

Rekabetçi Manzara

Pazar Büyümesini Artırmak için İş Genişletme Uygulamaları ve Ürün Geliştirme

Havacılık ve savunma 3D baskı sektörü, baskın oyuncuların varlığı nedeniyle parçalanmıştır. Oyuncular, büyüyen bir tüketici tabanına hitap etmek için gelişmiş 3D yazıcılar ve malzemeler sunmaya odaklanıyor. Örneğin, Ekim 2020’de ICON, ay için 3D baskılı altyapı geliştirmek için NASA’dan ve bir hükümet Küçük İşletme İnovasyon Araştırması (SBIR) sözleşmesinden fon aldı. Bu proje, Ay’ın gelecekteki keşfine yardımcı olacaktır. Diğerleri varlıklarını artırmak için birleşmeler ve satın almalar, işbirlikleri ve üretim kapasitelerini genişletme gibi taktikleri entegre etmeye odaklanır.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/aerospace-defense-additive-manufacturing-market-106550

 

Endüstri Geliştirme

 • Mart 2021:  Primus Aerospace, Ti6Al4V Sapphire metal eklemeli üretim (AM) sistemini uyarlayarak VELO ortak ağına katıldı. Bu sistem, havacılık ve savunma uygulamaları için kullanılan ilk titanyuma özel metal 3D yazıcı olacak.

 

Piyasada Bulunan Kilit Oyuncuların Listesi

 • 3D Systems, Inc. (ABD)
 • EnvisionTEC (Almanya)
 • EOS (Almanya)
 • ExOne (ABD)
 • General Electric (ABD)
 • Hoganas AB (İsveç)
 • Optomec, Inc. (ABD)
 • ProdWays TECH (Fransa)
 • Renishaw plc. (İngiltere)
 • SLM Çözümleri (Almanya)
 • Stratasys Ltd. (İsrail)
 • Ultimaker BV (Hollanda)

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter  Blogları