Küresel offshore drone gözetleme pazarı büyüklüğünün, tahmin dönemi boyunca %19,6’lık bir YBBO sergileyerek 2027 yılına kadar 415,8 milyar ABD dolarına ulaşacağı tahmin edilmektedir. Fortune Business Insights™’ın ” Offshore Drone Surveillance Market Size, Share & COVID-19 Impact Analysis, By Type (Multirotor, Fixed Wing, ve Hibrit), Uygulamaya Göre (Boru Hattı İzleme ve Denetimi, Açık Deniz Platformu Denetimi, Rüzgar Türbini Denetimi, Enerji Santrali Denetimi, Güneş Paneli Denetimi ve Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027”. Dronlar veya insansız hava araçları (İHA’lar), çeşitli endüstriler için açık deniz ortamlarında gözetleme faaliyetlerini yürütmek için oldukça verimli ve uygun maliyetli bir teknoloji olduğunu kanıtladı. Bu cihazların sunduğu kayda değer faydalar, hükümetleri ve şirketleri bu cihazları inceleme, güvenlik ve gözetleme ve denizde arama ve kurtarma için veri toplama gibi bir dizi işlevi yerine getirmek üzere kullanmaya teşvik etti. Örneğin Birleşik Krallık Kraliyet Donanması, sorunların denizdeyken çözülebilmesi için gemilerdeki kusurları tespit etmek için insansız hava araçlarını kullanıyor. Öte yandan Avrupa Deniz Güvenliği Ajansı (EMSA), kirlilik izleme, sınır kontrolü ve uyuşturucu kaçakçılığı gibi yasa dışı faaliyetleri yakalamak için İHA’lar kullanıyor. Offshore drone gözetleme teknolojisi, bu nedenle, çeşitli amaçlar için yaygın olarak uygulanmaktadır.

Raporda, küresel piyasa değerinin 2019 yılında 182,7 milyon ABD doları olduğu belirtiliyor. Raporun öne çıkan başlıkları şöyle:

 • Piyasayı yönlendiren ve sınırlayan faktörlerin derinlemesine değerlendirilmesi;
 • Pazarın farklı bölümlerinin parça parça incelenmesi;
 • Pazarın rekabetçi ortamının dikkatli bir şekilde incelenmesi; ve
 • Pazardaki bölgesel eğilimlerin ve beklentilerin ayrıntılı analizi.

Offshore Drone Gözetim Piyasası Raporunda Kapsanan Kilit Şirketlerin Listesi:

 • Texo DSİ (İngiltere)
 • Avitas Systems, Inc. (ABD)
 • Terra Drone Corp. (Japonya)
 • Sky-Futures Ltd (Birleşik Krallık)
 • anlıyorum (İsrail)
 • Martek Havacılık (İngiltere)
 • BAE Systems Inc. (İngiltere)
 • Airobotics Ltd. (İsrail)
 • Aerodyne Grubu (Malezya)
 • Avustralya UAV Pty Ltd (Avustralya)
 • Viper Dronları (ABD)
 • Küre Dronları (Avustralya)
 • SEIKEY Srl (İtalya)
 • Mistras Grubu (ABD)
 • Cyberhawk Innovations Limited (Birleşik Krallık)
 • Azure Drone SAS (Fransa)
 • Aesthetix Global (BAE)

Örnek bir PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/drone-surveillance-market-100511

Pazar Sürücüsü

Büyümeyi İlerlemek için COVID-19 Ortamında Petrol ve Gaz Şirketlerinin Drone’lara Artan Güveni

Koronavirüs salgını küresel ekonomiyi kasıp kavursa bile, petrol ve şirketler açık denizlerdeki teçhizatlarını yönetmek için İHA’lara giderek daha fazla bağımlı hale geldikçe, açık deniz insansız hava aracı gözetleme pazarındaki büyüme muhtemelen salgının ortasında ivme kazanacak. Örneğin ABD’de, Kuzey Karolina merkezli insansız hava aracı hizmet uzmanı SkyScopes, boru hatları ve diğer kritik altyapıların denetimi için bölgedeki petrol ve gaz şirketlerine son teknoloji LiDAR ile çalışan İHA’ları sağlıyor. Avrupa’da, İtalya merkezli enerji şirketi Snam, geniş boru hattı ağını test etmek için ‘görsel görüş hattının ötesinde’ (BVLOS) insansız uçak sistemlerini (UAS) test ediyor. Hidrokarbon endüstrisinde dronların benimsenmesini zorlayan ana faktör, koronavirüsü kontrol altına almak için uygulanan sosyal mesafe önlemleri nedeniyle sahadaki iş gücündeki ani düşüştür. Daha da önemlisi, dronlar, çalışanların hayatlarını tehlikeye atma ihtiyacını ortadan kaldırdıkları ve aslında verimliliği artırabildikleri için, açık deniz gözetim faaliyetlerini yürütmek için çok daha güvenli bir seçenektir.

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika Pazarının Sağlıklı Büyümesini Teşvik Etmek İçin İHA’ların Hızlı Bir Şekilde Kabul Edilmesi

Kuzey Amerika, bölgedeki kamu hizmeti şirketleri ve devlet kurumları tarafından dronların hızla benimsenmesi nedeniyle 69,3 milyar ABD doları pazar büyüklüğü sergileyerek 2019 yılında açık deniz insansız hava aracı gözetleme pazar payına hakim oldu. Bunun yanı sıra, bölgedeki petrol ve gaz şirketlerinin arama ve üretim faaliyetlerinin artan yoğunluğu da tahmin döneminde bölgesel pazarı canlandıracaktır.

Kuzey Amerika genel pazara liderlik ederken, Asya Pasifik’in Hindistan ve Çin’deki İHA hizmet sağlayıcılarının çoğalması nedeniyle en yüksek YBBO’yu kaydedeceği tahmin ediliyor. Orta Doğu ve Afrika’daki pazarın, bölgedeki büyük petrol ve gaz şirketlerinin varlığı nedeniyle kazançlı beklentilere sahip olması bekleniyor.

Rekabetçi Manzara

Kilit Oyuncular Tarafından Rekabeti Teşvik Eden Son Teknoloji, Uygun Maliyetli Çözümlerin Lansmanı

Offshore drone gözetleme sistemleri pazarındaki kilit oyuncular, enerjilerini yalnızca birinci sınıf değil, aynı zamanda son kullanıcılar için uygun maliyetli olan drone çözümlerini geliştirmeye ve sunmaya odaklıyor. Bunun dışında şirketler, fikir ve yeniliklerinden yararlanmak için pazara yeni girenlere de yatırım yapıyor.

Sektörel Gelişmeler:

 • Ağustos 2020:  Norveç merkezli enerji şirketi Equinor, bir offshore inşaatı için dronları kullanan dünyanın ilk lojistik operasyonunun tamamlandığını duyurdu. Schiebel tarafından üretilen drone, Kuzey Denizi’ndeki Troll A platformundaki cankurtaran sistemi için 3D baskılı bir bileşen taşıdı.
 • Temmuz 2020:  Texo DSI, Kuzey Denizi’ndeki müşterisi TAQA için dört açık deniz platformunun (Tern Alpha, Cormorant Alpha, North Cormorant ve Eider Alpha) 3D dijital ikizlerinin başarılı bir şekilde teslim edildiğini duyurdu. Texo, dört varlığın tamamından anket verilerini toplamak için İHA’ları konuşlandırdı ve operasyon bir hafta içinde tamamlandı.

Satın Almadan Önce Bilgi Alınız:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/drone-surveillance-market-100511

Hakkımızda:
Fortune Business Insights™
 uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlıyor, işlerine özgü zorlukları ele almalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü vererek bütünsel pazar zekası ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
308, Supreme Headquarters,
Survey No. 36, Baner,
Pune-Bangalore Highway,
Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.
Telefon :
ABD: +1 424 253 0390
BK: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta[email protected] Fortune Business Insights™ Linkedin  | Twitter  | Bloglar