Küresel otonom navigasyon pazarının büyüklüğü   2020’de  2,46 milyar ABD dolarıydı  . Pazarın 2021-2028 döneminde %17,63’lük bir YBBO ile   2021’de  2,99 milyar ABD dolarından 2028’de 9,32 milyar ABD dolarına  çıkması öngörülüyor. Bu bilgiler  Fortune Business Insights™ tarafından ” Otonom Navigasyon Pazarı, 2021-2028 ” başlıklı raporunda yayınlanmıştır .

Uzman analistlerimize göre otonom navigasyon sistemi dronlar, robotlar, arabalar, tekneler ve diğerleri gibi araçlara kurulur. Navigasyon sistemleri teknolojisi, araçların hassas ve güvenli navigasyonu için ileri teknolojiler ve otonom navigasyon algoritmaları kullanılarak yürütülür. Bu nedenle, bu teknolojinin bu kadar yararlı bir şekilde uygulanmasının pazar büyümesini desteklemesi bekleniyor.

COVID-19 Etkisi

Pandemi, Otomobil Satışlarında ve Yapay Zeka Tabanlı Otonom Sistemde Kapitalizasyonun Düşmesine Yol Açtı

Mevcut pandemik durum ve bunun operasyonlar ve tedarik zinciri yönetimi üzerindeki olumsuz etkisi, pazarın büyümesini engelledi. Ek olarak, otomotiv talebindeki katlanarak azalma, otomobil üreticilerini 2021 yılı ortalarına kadar inovasyon ve otonom araçlar yaratma konusunda sınırladı. Bununla birlikte, otonom navigasyon sistemlerine olan talepteki artış, savunma sanayisinde hissediliyor. Sınır gözetleme ve muharebe operasyonları için robotlara yönelik artan talep, pandemi sırasında pazarın büyümesini güçlendirdi.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/autonomous-navigation-market-101796

Segmentler

Artan Kullanımla Desteklenen Yazılım Sistemi Segmenti Hakim Olacak

Platform bazında pazar, hava, kara, deniz, uzay ve silahlar olarak sınıflandırılır.

Uygulama açısından, pazar ticari, askeri ve devlet olarak kategorize edilir.

Sistem ile ilgili olarak, pazar algılama sistemi, işleme sistemi ve yazılım sistemine bölünmüştür. Yazılım sistemi segmentinin, tahmin dönemi boyunca önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor.

Coğrafi olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve dünyanın geri kalanı olarak sınıflandırılmıştır.

Rapor Kapsamı

Rapor, pazarın titiz bir incelemesini ve pazarın ana segmentlerinin kapsamlı bir incelemesini sunuyor. Ekonomik faydalar için pazar büyümesini teşvik etmek ve desteklemek için kilit oyuncuların ve onların algısal stratejilerinin kapsamlı bir incelemesini sunar. Raporda ayrıca işletme sahiplerine harcama bakış açısıyla yön veren önemli vizyonlardan da bahsediliyor. Bölgesel boyutlar ve bunların piyasayı yukarı yönlü bir eğride yürütmedeki rolü raporda açıklanmaktadır. Ek olarak, fazla bilgi ve bunun gelecekteki teknolojiye olan talep üzerindeki etkisi için COVID-19 etkilerinden bahsedilmiştir.

İtici Faktörler

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Askeriyede İnsansız Araç Kullanımını Artırmak

İnsansız Hava Araçları (İHA), İnsansız Kara Araçları (UGV) ve diğerleri gibi insansız araçların askeri uygulamalarda benimsenmesi, gelişen teknoloji ve dünya çapındaki hükümetlerin yüksek yatırımları nedeniyle artmıştır. Askeri operasyonlar için insansız araçların kullanımının yaygınlaşması nedeniyle, etkinliği yükseltmek ve bağlantı menzilini yükseltmek için bir İHA’nın iletişim ve navigasyon sistemini iyileştirmek önemli hale geldi. Otonom navigasyon, gözetim uygulamaları sırasında durumsal bilinç sunmada çok önemli bir rol oynar.

Satın Almadan Önce Sorgulama:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/autonomous-navigation-market-101796

 

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika, Savunma ve Uzay Sanayinde Artan Yatırımlarla Domine Edilecek

Kuzey Amerika’nın en büyük otonom navigasyon pazar payına sahip olacağı ve tahmin dönemi boyunca baskın bir konumda kalacağı tahmin edilmektedir. Artan şirket sayısıyla birlikte savunma ve uzay endüstrisindeki artan harcamalar, bölgedeki otonom navigasyon pazarının büyümesini hızlandıracak.

Gözetim için kullanılan otonom arabaların, robotların ve navigasyon sistemlerinin sayısının artması nedeniyle Avrupa’daki göstergenin tahmin dönemi boyunca önemli bir YBBO’da gelişmesi bekleniyor.

Otomotiv ve robotik sektöründeki artan yatırım nedeniyle Asya Pasifik’in en hızlı gelişen segment olması bekleniyor.

Rekabetçi Manzara

Pazar Büyümesini Artırmak İçin Önemli Oyunculardan Yenilikçi Ürün Lansmanı Deklarasyonu

Temel oyuncular, hakim şirketler olarak pazardaki konumlarını güçlendirmek için çeşitli taktikler benimsiyor. Bu tür temel stratejilerden biri, şirketlerin marka değerini kullanıcılar arasında dayatmasını sağlamaktır. Diğer bir etkili strateji, zaman zaman pazarın ve hedef kitlenin metodik bir incelemesiyle yaratıcı ürünleri ortaya çıkarmaktır.

Anahtar Sektör Geliştirme

Kasım 2021:  Honeywell International, Honeywell Kompakt Ataletsel Navigasyon Sistemi ve Honeywell Radar Hız Sistemi olarak bilinen iki yeni esnek navigasyon sistemini tanıttı. Honeywell, InfiniDome’un özellikle ticari ve askeri son kullanıcılar için tasarlanmış Karışma Önleme sistemi GPSdome ile bir işbirliğine girdi.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/autonomous-navigation-market-101796

 

Raporda Kapsanan Kilit Oyuncuların Listesi

  • ABB (İsviçre)
  • Honeywell Uluslararası (ABD)
  • Safran (Fransa)
  • Genel Dinamikler (ABD)
  • Raytheon Teknolojileri (ABD)
  • Thales Grubu (Fransa)
  • Trimble (ABD)
  • L3 Harris Teknolojileri (ABD)
  • Moog Inc. (ABD)

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter  Blogları