Küresel havacılık mürettebat yönetim sistemi pazar büyüklüğü   2020’de  1,73 milyar ABD  dolarıydı. Pazarın 2021-2028 döneminde % 8,41’lik  YBBO ile   2021’de  1,79 milyar ABD dolarından 2028’de 3,15 milyar ABD dolarına çıkması öngörülüyor.

Bu bilgiler  Fortune Business Insights™ tarafından “Havacılık Ekibi Yönetim Sistemi Pazarı, 2021-2028”  başlıklı raporunda  sunulmaktadır.

Uzmanlarımıza göre, pazarın büyümesi ekip yönetim sistemine olan talebin artmasına neden oluyor ve kilit oyuncuların rafine ekip yönetim sistemleri geliştirmek için Ar-Ge faaliyetlerinde finansmana ağırlık vermelerine yol açıyor. Örneğin, Aralık 2020’de Boeing, Kuzey Amerikalı bir nakliye şirketi olan Frontier Airlines ile havayolu yeterliliğini artırmak için yeni bir mürettebat serisi, uçuş planlaması, operasyon dişlileri ve diğerlerinin uygulanması için 10 yıllık bir sözleşme ilan etti.

COVID-19 Etkisi

Pandemi Ortasında Pazar Büyümesini Engellemek İçin Uçuş Ertelenmesi

Pandemi durumu, hükümetin hava yolculuğu, ticari ticaret ve iş gidişatı hakkında katı yönergelerine neden oldu. COVID-19 virüs salgını nedeniyle havacılık endüstrisinde yaşanan rahatsızlık, küresel olarak havacılık ekibi yönetim sistemini önemli ölçüde etkiledi. Ayrıca, koronavirüs patlamasının ortasında azalan hava taşıtı trafiği, genel havacılık ekibi yönetim sistemlerine olan talebi azalttı.

Örnek bir PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/commercial-aviation-crew-management-systems-market-103523

Rapor Kapsamı

Rapor, pazar bölümlerinin sistematik bir incelemesini ve pazara genel bakışın kapsamlı bir analizini sunar. Rapor, mevcut pazar eğilimlerinin ve gelecekteki fırsatların ayrıntılı bir değerlendirmesini sunar. Ayrıca, bölgesel içgörülerin kapsamlı bir analizini ve bunların pazar büyümesini oluşturmaya nasıl yardımcı olduğunu sunar. Yatırımcıların ve işletme sahiplerinin piyasada mevcut olan olası tehditleri daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için raporda COVID-19 etkileri tartışılmıştır. Ayrıca rapor, kilit oyuncuları ve onların hakim konumda kalmaya yönelik öne çıkan stratejilerini tartışıyor.

segmentasyon

Çözüme dayalı olarak, küresel pazar donanım, yazılım ve çözüm olarak ayrılmıştır. Yazılım segmenti ayrıca bulut üzerinde ve sunucu tabanlı olarak alt kategorilere ayrılmıştır. Yazılım segmentinin, tahmin dönemi boyunca en hızlı büyüyen segment olması bekleniyor. Bu büyüme, geleneksel olmayan bir bulut üstü yazılım çözümüne yönelik artan talepten kaynaklanmaktadır.

Uygulama açısından pazar, planlama, eğitim, izleme, mürettebat operasyonu ve diğerlerine ayrılmıştır.

Coğrafyaya göre, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika ve dünyanın geri kalanı olarak ayrılmıştır.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesini Artırmak İçin İyileştirilmiş Uçuş Güvenliğine Yönelik Artan İhtiyaç

Bu pazar, uçak yolcularının uçuş koruması talebinden güç almaktadır. Hava trafiğindeki artış, güvenliğin artırılmasını talep ediyor. Ayrıca, dijital çözümlerin, gelişmiş elektronik cihazların, bulut tabanlı hizmetlerin ve aşamalı üçgenleme ekipmanlarının sunumu, pazarın büyümesinin önemli bir bölümünü gerçekleştirmiştir.

Ek olarak, pazarda bulunan önde gelen oyuncular, dijital izleme verileri gibi teknolojiler için Ar-Ge faaliyetlerinin geliştirilmesine odaklanmıştır. Ayrıca, insan hatası tehlikesini düşürmeyi hedefleyen grafik kayıt ekipmanı, havacılık ekibi yönetim sistemi pazar büyümesini zorlar.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/commercial-aviation-crew-management-systems-market-103523

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika, maksimum havacılık ekibi yönetim sistemi pazar payına sahipti ve pazara hakim olması bekleniyor. Devasa bir uçak görev gücünün ve dünyanın en iyi havayolu işletmecisinin varlığı, havacılık sektöründeki devlet harcamalarını artırıyor ve bu da bu bölgedeki pazarı canlandırıyor.

Avrupa’nın pazarda makul bir büyüme gözlemlemesi bekleniyor. Bölgenin büyümesi, uçak yolcularındaki artış, yeni uçakların satın alınması ve hükümetin yeni havacılık kılavuzlarını kabul etmesinden kaynaklanmaktadır.

Asya Pasifik’in tahmin döneminde dikkate değer bir büyüme göstereceği tahmin ediliyor. Büyüme, artan ekonomiye ve Hindistan, Çin ve Güney Kore gibi ülkelerden gelen hava taşımacılığı kaynaklarına yönelik önemli talebe akredite edilmiştir.

Rekabetçi Manzara

Gelişmiş Havacılık Teknolojilerini Uygulamaya Hazırlanan Önemli Oyuncular

Tanınmış piyasa oyuncuları, piyasada hayatta kalmak ve küresel endüstriyi fethetmek için etkili taktikler çizmeye inanırlar. Önemli şirketler, havacılık ekibi yönetim sistemi pazar istasyonlarını zenginleştirmek için bulut tabanlı yazılım, dijital ekip yönetimi hizmeti ve veriye dayalı ekip yönetimi çözümleri gibi ileri teknolojilerin uygulanmasına ağırlık verdiler.

Endüstri Geliştirme

 • Ocak 2020:  Meksikalı küresel bir havayolu şirketi olan Aeromexico, mürettebat yönetim sistemine yönelik Jeppesen mürettebat takibi (JCT) için Jeppesen ile bir anlaşma anlaşması imzaladı. Bu faktörün, havayoluna uçuş prosedürleri için otoriteyi ve kurtarılabilirliği iyileştirme konusunda yardımcı olması beklenmektedir.

 Bu Pazar Raporunda Kapsanan Oyuncuların Listesi

 • Sabre GLBL Inc. (ABD)
 • Hexaware Technologies Limited (Hindistan)
 • IBS Yazılım Hizmetleri PVT. LTD. (Hindistan)
 • Hitit (Türkiye)
 • Jepessen (ABD)
 • Lufthansa Systems GmbH & Co. KG (Almanya)
 • A. Blue One Management NV (Belçika)
 • PDC A/S (Birleşik Krallık)
 • CAE A.Ş. (Kanada)
 • Intelisys Aviation Systems Inc. (Kanada)
 • AIMS, Inc. (ABD)
 • LAMINAAR Havacılık Bilgi Teknolojisi PTE. LTD. (Singapur)
 • NAVBLUE (Kanada)
 • Advanced Optimization System, Inc. (ABD)
 • Maureva LTD. (Afrika)

Uzmanımızla Konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/commercial-aviation-crew-management-systems-market-103523

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter