Uçak mach metre pazar büyüklüğü   2020’de  50,10 milyon ABD dolarıydı  . Pazarın 2021-2028 döneminde %6,8’lik  YBBO ile   2021’de  55,44 milyon ABD dolarından 2028’de 87,83 milyon ABD dolarına çıkması öngörülüyor . Bu hayati bilgi,  Fortune Business Insights™ tarafından Uçak Mach Metre  Pazarı , 2021-2028  ”  başlıklı raporunda  sunulmaktadır. Kritik uçuşlar sırasında hataları en aza indirme ve işletme maliyetlerini düşürme yeteneği gibi faktörler, tahmin dönemi boyunca pazar büyümesini artıracaktır. Ek olarak, entegre uçuş ekranlarının artan şekilde benimsenmesi, pazarın ayak izini artıracaktır.

COVID-19 Etkisi

Azalan Hava Trafiği ve Projelerin İptal Edilmesi Pazarı Olumsuz Etkileyecek

COVID-19 salgını, uçak mach metre endüstrisi de dahil olmak üzere küresel ekonomiyi kasıp kavurdu. Havacılık endüstrisi, genel nüfusa uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve ani hareket kısıtlamaları nedeniyle hava trafiğinde katlanarak bir düşüşe tanık oldu. Bu, birkaç havayolunun kapanmasına ve diğerlerinin projeler ve siparişlerle ilgili mevcut taahhütlerini iptal etmesine yol açtı. Pandemi aynı zamanda yeni iş planlarının kapanmasına neden olarak piyasanın değerini daha da düşürdü.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/airplane-machmeter-market-105865

 

Segmentler

Türü, Uygulaması, Çalışıldığı Bölge

Tipe göre pazar, analog mach metre ve dijital mach metre olarak ikiye ayrılır.

Uygulamaya göre, pazar ticari uçaklar, genel havacılık, iş jetleri ve askeri uçaklar olarak ayrılmıştır.

Coğrafya açısından, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve dünyanın geri kalanı olarak sınıflandırılmıştır.

Rapor Kapsamı

Rapor, önde gelen şirketler, ürün türleri ve önde gelen ürün uygulamaları gibi önemli hususları sunarak pazarın ayrıntılı bir incelemesini sunar. Ek olarak, rapor devam eden pazar eğilimlerini kapsar ve önemli sektör gelişmelerini vurgular. Rapor ayrıca piyasayı olumlu/olumsuz yönde etkilemesi beklenen çeşitli faktörleri de içermektedir.

 

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesini Arttırmak İçin Modern Nesil Uçaklara Yönelik Artan Talep 

Modern uçaklara yönelik artan talep ve artan teknolojik gelişmeler gibi faktörler, tahmin dönemi boyunca uçak mach metre pazarındaki büyümeyi artıracaktır. Ek olarak, ticari uçaklar için filo genişletme ve dalgalanma gibi artan faaliyetler, tahmin dönemi boyunca pazarın ayak izini artıracaktır. Ayrıca, gelişmekte olan ekonomilerin askeri uçaklara yaptığı artan harcamalar, pazarın büyümesini hızlandıracaktır.

Ancak, yüksek geliştirme maliyetinin tahmin dönemi boyunca pazarın büyümesini sınırlaması bekleniyor. Ayrıca, daha yüksek bir bakım maliyeti pazarın büyümesini daha da engelleyecektir.

Satın Almadan Önce Sorgulama:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/airplane-machmeter-market-105865

 

Bölgesel Görüşler

Baskın Oyuncuların Varlığı Nedeniyle Kuzey Amerika Hakim Olacak

Kuzey Amerika’nın, ABD’nin artan savunma bütçesi ve bölgedeki büyük havayollarının varlığı nedeniyle tahmin dönemi boyunca en büyük uçak machmetre pazar payına tanık olması bekleniyor. Ayrıca, mevcut filonun genişletilmesi pazarın büyümesini daha da hızlandıracaktır.

Asya Pasifik, Çin ve Japonya gibi gelişmekte olan ekonomilerde artan sayıda üreticinin mağaza açması ve uçak sektörünü hızla dönüştürmesi sayesinde küresel katkı açısından önemli bir pazar payına sahip olacak.

Avrupa, önemli OEM’lerin varlığı ve Ar-Ge faaliyetlerine artan yatırım nedeniyle önemli bir paya sahip olacak.

 

Rekabetçi Manzara

Pazar Büyümesini Desteklemek için Ürün Geliştirme ve İşbirlikleri

Uçak makine ölçer sektörü, rekabet avantajını sürdürmek isteyen çok sayıda oyuncu tarafından işgal edilmektedir; ancak, seçkin bir azınlığın aslan payı üzerinde önemli bir kontrolü var. Bu oyuncular, rekabette bir adım önde olmak için yeni ürünler sunmaya güveniyor. Bazı oyuncular da mevcut filolarını en yeni nesil ürünlerle genişletmeye odaklanıyor. Örneğin United Airlines, eski filosunu değiştirmek için 720 uçaklık bir Boeing 737 Max ve Airbus A320 siparişi verdiğini duyurdu. Ayrıca bazı oyuncular, önemli bir pazar payı elde etmek için birleşmeler ve satın almalar ve işbirlikleri gibi stratejik önlemler almaya güveniyor.

 

Endüstri Geliştirme

 • Ekim 2021:  FAA, ABD’deki 46 büyük metropol bölgesinde 5G’nin kullanıma sunulmasıyla ilgili bir Uçuşa Elverişlilik Yönergesi ile birlikte bir Özel Uçuşa Elverişlilik Bilgi Bülteni yayınlamayı planlıyor.

 Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/airplane-machmeter-market-105865

Piyasada Bulunan Kilit Oyuncuların Listesi

 • Orta Kıta Aletleri ve Aviyonikleri (ABD)
 • Aversan A.Ş. (ABD)
 • Kollsman Inc. (ABD)
 • Astek Şirketi (ABD)
 • Honeywell International Inc. (ABD)
 • Aerosonik Şirketi (ABD)
 • Yenilikçi Çözüm ve Destek (ABD)
 • Fore Land Aviation (Güney Afrika)
 • Mikrotechna Prag (Çek Cumhuriyeti)
 • LX Navigasyon (Slovenya)
 • Thomas Global (Avustralya)
 • Suzhou Changfeng Instruments (Çin)

 

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter  Blogları