Küresel drone analitiği yazılımı pazar boyutunun önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Bu bilgiler, Fortune Business Insights tarafından “ Dron Analitik Yazılım Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı raporunda yayınlanmaktadır . Drone teknolojisinin madencilik, sigortacılık, tarım ve diğerleri gibi çeşitli sektörlere entegrasyonu problem çözme kültürünü geliştiriyor. Ayrıca, yapay zeka ve makine öğrenimi gibi ileri teknolojilerin kullanılması, karmaşık hava bilgilerinin çıkarılmasını sağlıyor. Dronlar tarafından yakalanan verileri kullanarak 2B ve 3B görselleştirme veri çıkarımına girmenin pazar talebini artırması bekleniyor.

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisinin Etkisi

Savaş krizi ve yaptırımlar, küresel yatırım, ticaret ve ekonomik faaliyet üzerinde baskı oluşturdu. Bu nedenle, çatışma, potansiyel kapsamı ve uzun ömürlülüğü konusunda şüphecilik ve belirsizlik hakim olmaya devam ediyor. Buna göre, ortaklar arasındaki normal ilişkilerin restorasyonu bir gelişme işareti olabilir. Savaşın dokunmadığı, özellikle de havacılıktan petrol ve gaza kadar uzanan sektörlerin iş ortamını kötüleştiren sektör neredeyse yok. Paydaşlar, süregelen zorlukların ortasında olumsuzlukları fırsata dönüştürmeye hazırlanıyor. Bununla birlikte, Ukrayna’ya artan askeri yardım, paydaşlara ivme kazandırabilir. Bu arada, ilgili yaptırımın işletme maliyetlerini artırabileceği ve sektörleri sekteye uğratabileceği belirtilmelidir.

Bu Araştırma Raporunun Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/drone-analytics-software-market-104074

Pazar Bölümlendirmesi

Uygulama temelinde, drone analitik yazılımı pazarı, termal algılama, coğrafi konum etiketleme, havadan izleme, yer keşfi, hacimsel hesaplama, 3D modelleme ve diğer bölümlere ayrılmıştır. Türe bağlı olarak, pazar şirket içi ve talep üzerine ikiye ayrılır. Ek olarak, çözüme göre, pazar uçtan uca çözüm ve nokta çözümü olarak sınıflandırılır. Coğrafyaya bağlı olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve dünyanın geri kalanına bölünmüştür.

Sürüş faktörü

Talebi Artırmak İçin Denizcilik Sektöründe Drone Teknolojisinin Artan Kabulü

Sanayileşme sürecinde dronların giderek daha fazla benimsenmesinin ürün talebini artırması bekleniyor. Drone’lar, nakliye ve nakliye endüstrisinde gözetim amacıyla aktif olarak kullanılmaktadır. Dronlar, yazılımlarını kullanarak verileri analiz etmek ve yer tespiti, gözetleme, operasyon yönetimi ve diğerleri gibi çeşitli görevleri tamamlamak üzere programlanmıştır. Örneğin, Mayıs 2021’de DSV Panalpina ve Verity, çeşitli depolarındaki envanteri yönetmek için otonom bir drone sistemi üzerinde işbirliği yaptı. Dronlar gece çalışır ve depolama, döngü sayımı ve envanter yönetimindeki boşlukları tespit etmek için herhangi bir insan etkileşimi olmadan barkodları tarar.

Ayrıca, çeşitli ülkeler teslimat amacıyla drone teknolojisine izin vermeye başlamıştır. Drone’ların teslimat personelinin yerini alması ve şirketlere operasyonlarda çok para kazandırması bekleniyor. UPS Flight Forward, ABD federal havacılık idaresinden mal teslimi için tam bölüm 135 sertifikası alan ilk drone teslimat şirketlerinden biridir. Bu tür yeni yollar keşfediliyor ve drone analitiği yazılımı pazarının büyümesini sağlıyor.

Bölgesel Bilgiler

Büyümeye Yardımcı Olmak İçin Kuzey Amerika’da Tanınmış Üreticilerin Varlığı

Kuzey Amerika’nın, bölgedeki önde gelen üreticilerin varlığıyla tahmin döneminde önemli drone analitiği yazılımı pazar payına sahip olacağı tahmin ediliyor. Drone Deploy gibi şirketler, pazarın dışında bölgesel büyümeyi destekliyor. Orduda kullanılmasının bile talep toplaması bekleniyor.

Asya Pasifik’in analitik alanında çözümler sunmaya çalışan birkaç şirketle önemli bir büyüme sergilemesi bekleniyor. Ayrıca, bölgede yüksek vasıflı bir bilişim sektörünün varlığı, ürün talebini artırmaktadır.

Bu Araştırma Görüşünün Derinlemesine Özetine Göz Atın:

www.fortunebusinessinsights.com/drone-analytics-software-market-104074

Rekabetçi Manzara

Tanınmış Oyuncular Tarafından Pazar Pozisyonunu Yükseltmek İçin Kapsamlı Ar-Ge

Rekabet ortamı az sayıda ama güçlü, öne çıkan oyunculara sahiptir. Bu, büyüme için ağır yatırım gerektiren araştırma yoğun bir endüstridir. Bu sektörde sürekli gelişen teknoloji pazar dinamiklerini değiştirmektedir. Önde gelen oyuncuların ortaklıkları ve işbirliklerinin pazarın büyümesini artırması bekleniyor. Hükümet ve ordudan gelen artan talebin, daha fazla şirketin drone analitiği yazılım endüstrisine girmesine izin vermesi bekleniyor.

Endüstri Geliştirme:

 • Mayıs 2021:  Skycatch, insansız hava araçlarına odaklanan bir girişimdir. Çeşitli siteler için uçtan uca RTK özellikli drone tabanlı bir sunucu sistemini kit halinde teslim eden ilk şirkettir. Çocuklar, inşaat için veri Analitiği paketine, 3D veri işleme için Skycatch görüntü motoruna ve madencilik için yüksek hassasiyetli pakete odaklanır.

Pazarda Profili Oluşturulan Kilit Oyuncuların Listesi:

 • Kespry Inc. (ABD)
 • Neurala Inc., (ABD)
 • DroneSense Inc., (ABD)
 • DreamHammer Inc., (ABD)
 • PrecisionHawk (ABD)
 • DroneDeploy (ABD)
 • Pix4D (İsviçre)
 • 3D Robotik (ABD)
 • Papağan Uçağı (Fransa)
 • Drone Volt (Fransa)
 • Airware Inc., (ABD)
 • SenseFLY (İsviçre)

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/drone-analytics-software-market-104074

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlıyor, işlerine özgü zorlukları ele almalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü vererek bütünsel pazar zekası ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | Twitter  | Bloglar