Küresel havadan SATCOM pazar boyutunun, tahmin dönemi boyunca hafif SITCOM bileşenlerine yönelik artan talep nedeniyle ivme kazanması bekleniyor. Bu bilgi,  Fortune Business Insights™ tarafından ” Airborne SATCOM Market, 2022-2029  ” başlıklı yakında yayınlanacak bir raporda yayınlandı . İletim için yüksek hızlı veri ve performans ve havadaki uygulamalar için hafiflik sunar. Hükümet tarafından askeri iletişim çözümlerine artan odaklanma, katkıda bulunan en önemli faktördür. Örneğin, Avrupa Savunma Ajansı’na göre Mayıs 2020’de, sivil ve askeri görevler için iletişim için yeni bir uydu çerçevesinin geliştirilmesi için Airbus Defence and Space ile dört yıllık 12,6 milyon ABD Doları tutarında bir sözleşme imzaladı.

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisinin Etkisi

Savaş krizi ve yaptırımlar, küresel yatırım, ticaret ve ekonomik faaliyet üzerinde baskı oluşturdu. Bu nedenle, çatışma, potansiyel kapsamı ve uzun ömürlülüğü konusunda şüphecilik ve belirsizlik hakim olmaya devam ediyor. Buna göre, ortaklar arasındaki normal ilişkilerin restorasyonu bir gelişme işareti olabilir. Savaşın dokunmadığı, özellikle de havacılıktan petrol ve gaza kadar uzanan sektörlerin iş ortamını kötüleştiren sektör neredeyse yok. Paydaşlar, süregelen zorlukların ortasında olumsuzlukları fırsata dönüştürmeye hazırlanıyor. Bununla birlikte, Ukrayna’ya artan askeri yardım, paydaşlara ivme kazandırabilir. Bu arada, ilgili yaptırımın işletme maliyetlerini artırabileceği ve sektörleri sekteye uğratabileceği belirtilmelidir.

Örnek bir PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/airborne-satcom-market-104874

Segmentler-

Pazar, bileşen olarak alıcı-vericiler, hava radyoları, modem ve yönlendiriciler, SATCOM Terminalleri, SATCOM Radomları ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır. Frekans bazında pazar Ka-bandı, Ku-bandı, X-bandı, C-bandı, S-bandı, L-bandı ve UHF-bandı olarak ayrılmıştır. Platform bazında pazar, ticari uçaklar, askeri uçaklar, iş jetleri, helikopterler ve İHA’lar olarak bölünmüştür. Uygulama temelinde, pazar ticari ve hükümet ve savunma olarak kategorize edilir. Son olarak, coğrafyaya göre pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Özel Çözümlere Yönelik Artan Talep 

Küresel havadan SATCOM pazarının, öngörülen dönemde gelişen teknoloji nedeniyle büyümesi bekleniyor. Ticari ve askeri uygulamalarda modern havadan SATCOM sistemlerinin tanıtılması, yeni uçaklara olan talebi artırıyor. Kişiselleştirilmiş SATCOM çözümlerine olan talep, büyüyen ticari ve askeri uçak envanteri ve daha uzun yolculuklar ve yolcu trafiğindeki büyüme nedeniyle artıyor. Ayrıca, askeri uygulamalar için uzun süreli dayanıklılık ile yüksek irtifa ve orta irtifa kullanımının artmasının pazarı ileriye taşıması bekleniyor.

Rekabetçi Manzara-

Kazançlı Fırsatlar Yaratmak İçin Birleşme Sayısını Artırmak 

Rekabet ortamı bölümü ayrıca piyasa oyuncularının başlıca geliştirme yöntemleri, hisse fiyatı ve piyasadaki konumu hakkında bir çalışma içerir. Bu şirketler, havadan SATCOM endüstrisindeki ayak izlerini genişletmek için anlaşmalar, satın almalar, genişlemeler, yeni ürün lansmanları ve işbirlikleri ve anlaşmalar gibi çeşitli teknikler kullandılar.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/airborne-satcom-market-104874

BÖLGESEL GÖRÜŞLER

Kuzey Amerika’da Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Büyüyen Üretim Birimleri

Kuzey Amerika’nın tahmin dönemi boyunca en büyük küresel havadan SATCOM pazar payına sahip olması bekleniyor. Bölgede üretim birimleri, uydu iletişim sistemleri ve uçak üreticilerinin varlığı. Ayrıca, ticari ve askeri uygulamalarda İHA’lara olan talebin artması da buna katkıda bulunan en önemli faktördür.

Asya Pasifik’in pazardan önemli bir pay alması bekleniyor. Bunun nedeni, Hindistan ve Çin gibi ülkelerde artan uçak talebi ve yüksek frekanslı SATCOM çözümlerinin benimsenmesinin bölgedeki pazarı yönlendirmesi bekleniyor.

Sanayi Geliştirme-

  • Ocak 2020:  Raytheon Company, ABD Hava Kuvvetleri ile B-52 bombardıman uçağı ve RC-135 keşif uçağı için SATCOM terminali tasarlamak üzere 442,3 milyon USD değerinde anlaşma yaptığını duyurdu.

Küresel Hava İndirme SATCOM Pazarında Profili Oluşturulan Önemli Oyuncuların Listesi:

  • Aselsan AŞ (Türkiye)
  • L3 Harris Technologies Inc. (ABD)
  • Cobham Plc. (Birleşik Krallık)
  • Inmarsat Global Ltd. (Birleşik Krallık)
  • General Dynamics Corporation (ABD)
  • Honeywell Uluslararası (ABD)
  • United Technologies Corporation (ABD)

Herhangi bir sorunuz var mı? Uzmanımıza Sorun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/airborne-satcom-market-104874

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlıyor, işlerine özgü zorlukları ele almalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü vererek bütünsel pazar zekası ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | Twitter  | Bloglar