Fortune Business Insights™  ‘ın ” Hava Taşımacılığı Yazılım Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı raporunda, lojistik endüstrisinde yeni şirketlerin ortaya çıkması nedeniyle küresel hava taşımacılığı yazılım pazar boyutunun önemli ölçüde genişlemesi planlanıyor  .

Akıllı teknolojiler, lojistik şirketlerinin daha yüksek verimlilik ve çıktıya olan ihtiyaçlarını yoğunlaştırmasıyla, lojistik endüstrisine hızla nüfuz etti. Sonuç olarak, lojistik sektöründe, bulut ve yapay zeka (AI) gibi teknolojilerin gücünden yararlanarak yeni nesil hava taşımacılığı yazılımı ve bu tür diğer kargo yönetimi çözümleri geliştiren birkaç yeni kuruluş ortaya çıktı. Örneğin Reige Software, gümrükle ilgili operasyonların yanı sıra hava ve deniz taşımacılığının dijital takibini ve yönetimini kolaylaştıran ‘Scope’ adlı nakliye uygulamasını sunuyor. Benzer şekilde Logi-Sys, hava, kara ve deniz ulaşım modlarını kapsayan nakliye, nakliye ve depolama operasyonlarına yardımcı olan bulut tabanlı bir platformdur.

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisinin Etkisi

Savaş krizi ve yaptırımlar, küresel yatırım, ticaret ve ekonomik faaliyet üzerinde baskı oluşturdu. Bu nedenle, çatışma, potansiyel kapsamı ve uzun ömürlülüğü konusunda şüphecilik ve belirsizlik hakim olmaya devam ediyor. Buna göre, ortaklar arasındaki normal ilişkilerin restorasyonu bir gelişme işareti olabilir. Savaşın dokunmadığı, özellikle de havacılıktan petrol ve gaza kadar uzanan sektörlerin iş ortamını kötüleştiren sektör neredeyse yok. Paydaşlar, süregelen zorlukların ortasında olumsuzlukları fırsata dönüştürmeye hazırlanıyor. Bununla birlikte, Ukrayna’ya artan askeri yardım, paydaşlara ivme kazandırabilir. Bu arada, ilgili yaptırımın işletme maliyetlerini artırabileceği ve sektörleri sekteye uğratabileceği belirtilmelidir.

Bu Araştırma Raporunun Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/air-freight-software-market-104057

segmentasyon

Türe göre, pazar şirket içi ve bulut tabanlı olarak ayrılmıştır. Çözüm temelinde pazar, yük izleme ve izleme, kargo yönlendirme ve çizelgeleme, sipariş yönetimi, taşıma yönetim sistemi (TMS) ve elektronik veri alışverişi (EDI) olarak bölümlere ayrılmıştır. Son kullanıcı tarafından pazar, üçüncü taraf lojistik, nakliyeciler, komisyoncular, nakliyeciler ve diğerlerine bölünmüştür. Bölgesel olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Dünyanın Geri Kalanı olarak kategorize edilmiştir.

Sürüş faktörü

Akıllı Sistemlerin Tedarik Zincirlerine Entegrasyonu Pazarın Büyümesini Destekliyor

Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi teknolojilere dayalı akıllı sistemler, tedarik zinciri yönetiminde istikrarlı bir şekilde zemin kazanmıştır. Tedarik zinciri lojistiği giderek daha fazla otomatik hale gelirken, IoT vb.’nin benimsenmesi bu alanda hızla genişliyor ve teknoloji mucitlerini özellikle hava kargo için yeni ürünler geliştirmeye ve piyasaya sürmeye teşvik ediyor. Örneğin, önde gelen bir havacılık entegratörü olan SITAONAIR, Temmuz 2018’de, ilaçlar gibi hassas ve çabuk bozulan kargoları gerçek zamanlı olarak izlemek ve izlemek için IoT destekli sensörleri devreye almak üzere AirBridgeCargo ve CargoLogicAir ile işbirliği yaptı. Benzer şekilde, Ekim 2019’da IAG Cargo, hava kargo takibini iyileştirmek amacıyla yeni hava taşımacılığı yazılımı oluşturmak için hava kargo yönetimi için IoT kullanan bir lojistik platformu olan Cargo Signal ile iş birliği yaptı. Böylece,

Bu Araştırma Görüşünün Derinlemesine Özetine Göz Atın:

www.fortunebusinessinsights.com/air-freight-software-market-104057

Bölgesel Bilgiler

Kuzey Amerika Pazarını Güçlendirecek Güçlü Navlun Yönetimi Altyapısı

Kuzey Amerika, ABD ve Kanada’daki güçlü nakliye ve tedarik zinciri altyapısı sayesinde, tahmin dönemi boyunca hava taşımacılığı yazılım pazar payına hakim olacak. Ayrıca bu iki ülke, FedEx ve UPS gibi en son teknolojileri benimsediği bilinen ve böylece piyasa oyuncuları için büyük fırsatlar yaratan en büyük lojistik şirketlerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır.

Asya Pasifik’te hava kargo yazılımı ve bu tür diğer çözümlerin benimsenmesi, Hindistan ve Çin’de gelişmiş depo yönetimi teknolojilerine yönelik artan talep tarafından desteklenmektedir. Koronavirüsün acımasız ikinci dalgasının ortasında aşılara olan kritik ihtiyaç, Hindistan’ın yeni nesil soğuk zincir depolama ve yönetim çözümlerinin benimsenmesini daha da yoğunlaştırmasıdır.

Rekabetçi Manzara

Pazar Rekabetini Harekete Geçirecek Oyunculara Yönelik Yapay Zeka Yatırımları

Bu hava taşımacılığı yazılımı pazarındaki kilit oyuncular, çeşitli ürün ve hizmet portföyü oluşturmak için yapay zekaya büyük yatırımlar yapıyor. Ayrıca, yapay zekanın dahil edilmesi, şirketlerin birden fazla son kullanıcı endüstrisine ve sektörüne hitap etmesine olanak tanıyarak lojistik gereksinimlerini verimli bir şekilde karşılamalarını sağlıyor.

Endüstri Geliştirme

  • Şubat 2021:  Güney Kore merkezli CJ Logistics, kargoyu doğru bir şekilde takip edebilen ve olası varış zamanını tahmin edebilen yaratıcı bir yapay zeka odaklı çözümün geliştirildiğini duyurdu. İzleyici, şirketleri teslimat programlarını verimli bir şekilde yönetme ve maliyet ve zamandan tasarruf etme konusunda güçlendirecek.

Hava Taşımacılığı Yazılım Pazar Raporunda Profili Oluşturulan Kilit Oyuncuların Listesi:

Hava taşımacılığı yazılım pazarında bulunan başlıca kilit oyuncular CHAMP Cargosystems SA (Birleşik Krallık), Freightdata 2000 (Birleşik Krallık), Freightos (Hong Kong), FreightPOP (ABD), Freightview (ABD), Hard Core Technology Corp. (ABD), Infor (Hindistan), Magaya (ABD), Riege Software International GmbH (Almanya), Shiprocket (Hindistan), The Descartes Systems Group Inc. (ABD) ve diğerleri.

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/air-freight-software-market-104057

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlıyor, işlerine özgü zorlukları ele almalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü vererek bütünsel pazar zekası ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | Twitter  | Bloglar