Küresel otomatik hava gözlem sistemi pazar boyutunun önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Bu bilgiler Fortune Business Insights™ tarafından ” Otomatik Hava Durumu Gözlem Sistemi Pazarı, 2022-2029 ” raporunda yayınlanmıştır. Bu sistem öncelikle havaalanı yetkilileri tarafından kalkış için hava koşullarının belirlenmesi ve filo sayısının programlanması için kullanılır. Sistem, Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü tarafından zorunlu kılındığı şekilde pilotlar ve hava trafik kontrolörleri için gerçek zamanlı hava durumu bilgileri sağlar. Bu, havacılık endüstrisindeki kaza riskini verimli bir şekilde en aza indirir.

COVID-19 Etkisi

Ürün Talebini Teşvik Etmek İçin Sağlık Sektöründe Havadan Kaldırma

COVID-19, koronavirüsün yayılmasını engellemek için dünya çapında birkaç havaalanını kapattı. Bununla birlikte, sağlık sektörü, pandemi sırasında kritik hastaları ve oksijen gibi tıbbi malzemeleri hava yoluyla taşımak için havacılık sektörünün kullanımında bir artış yaşıyor. Örneğin, Hindistan Hava Kuvvetleri’nin resmi açıklamalarına göre Hindistan Hava Kuvvetleri, Nisan 2021’de Dubai ve Singapur’dan 9 kriyojenik oksijen konteynerini havalandırdı ve Batı Bengal’deki Panagarh hava üssüne indi. Bu, sağlık tesisleri sağlayan hükümet ve askeri sektörden bu tür gözlem sistemlerine olan talebi etkin bir şekilde artırdı.

Bu Araştırma Raporunun Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/automated-weather-observation-system-market-104072

Pazar Bölümlendirmesi

Kurulum türüne bağlı olarak, pazar gömülü ve taşınabilir olarak bölümlere ayrılmıştır. Cihazların konuşlandırılması temelinde pazar, askeri ve savunma havalimanları, ticari hizmet havalimanları, kargo hizmeti havalimanları ve helikopter pistleri/helideklere bölünmüştür. Satış noktasında, pazar doğrudan satış ve dolaylı satış olarak ikiye ayrılır. Coğrafyaya bağlı olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve dünyanın geri kalanı olarak sınıflandırılır.

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisinin Etkisi

Savaş krizi ve yaptırımlar, küresel yatırım, ticaret ve ekonomik faaliyet üzerinde baskı oluşturdu. Bu nedenle, çatışma, potansiyel kapsamı ve uzun ömürlülüğü konusunda şüphecilik ve belirsizlik hakim olmaya devam ediyor. Buna göre, ortaklar arasındaki normal ilişkilerin restorasyonu bir gelişme işareti olabilir. Savaşın dokunmadığı, özellikle de havacılıktan petrol ve gaza kadar uzanan sektörlerin iş ortamını kötüleştiren sektör neredeyse yok. Paydaşlar, süregelen zorlukların ortasında olumsuzlukları fırsata dönüştürmeye hazırlanıyor. Bununla birlikte, Ukrayna’ya artan askeri yardım, paydaşlara ivme kazandırabilir. Bu arada, ilgili yaptırımın işletme maliyetlerini artırabileceği ve sektörleri sekteye uğratabileceği belirtilmelidir.

Sürüş faktörü

Büyümeyi Hızlandırmak için Üründe Gelişmiş Teknolojilerin Benimsenmesi

Bu endüstri, otomatik hava gözlem sistemi pazarının büyümesini sağlayan ABD gibi çeşitli ülkelerin hükümetleri tarafından yüksek yatırım görüyor. The Weather Company gibi önde gelen oyuncular, hava durumu raporlarında daha yüksek doğruluk sağlamak için yapay zeka tabanlı sistemlere yatırım yapıyor.

Otomatik hava durumu gözlem sistemindeki teknolojik gelişmeler, pazar için itici güç görevi görüyor. Nesnelerin interneti, büyük veri analitiği, yapay zeka ve yeni nesil meteorolojik sistemler gibi gelişen teknolojilerin bu endüstrinin büyümesini hızlandırması bekleniyor. Örneğin, Ağustos 2019’da Foreca Oy’un işletmeler arası hava durumu hizmetleri, daha güçlü modelleme ve karar destek sistemleri geliştirmek için Vaisala tarafından aklandı. Sistemler, hava koşullarından önemli ölçüde etkilenen tüketiciler için operasyonları yönetecek şekilde donatılacak.

Bu Araştırma Görüşünün Derinlemesine Özetine Göz Atın:

www.fortunebusinessinsights.com/automated-weather-observation-system-market-104072

Bölgesel Bilgiler

Kuzey Amerika’daki Talebi Arttırmak İçin Ürün Yardımcı Programına Yönelik Gelişmiş Ekipmanın Kullanılabilirliği

Kuzey Amerika’nın en büyük otomatik hava gözlem sistemi pazar payına sahip olması bekleniyor. Büyüme, en son teknolojilerin tanıtılmasıyla öngörülebilir bir gelecekte öngörülmektedir. Yapay zekayı desteklemek için gelişmiş ekipmanların mevcudiyeti ile birlikte araştırma ve geliştirmeye yönelik yoğun yatırımlar, bölgedeki büyümenin ana faktörleridir.

Asya Pasifik’in tahmin döneminde önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Uzak konumlarda bilgi almak için meteorolojik cihazların giderek daha fazla benimsenmesinin önemli bir büyüme sağlaması bekleniyor. Ayrıca, ticari uçaklara yönelik artan talebin ürün talebini artırması bekleniyor.

Rekabetçi Manzara

Tanınmış Oyuncuların Pazar Konumlarını Yükseltmek İçin Araştırmalarına Yatırım

Rekabet ortamı az sayıda ama güçlü, öne çıkan oyunculara sahiptir. Bu, büyüme için ağır yatırım gerektiren araştırma yoğun bir endüstridir. Bu sektörde sürekli gelişen teknoloji pazar dinamiklerini değiştirmektedir. Önde gelen oyuncuların ortaklıkları ve işbirliklerinin pazarın büyümesini artırması bekleniyor. Hükümet ve ordudan gelen artan talebin, daha fazla şirketin otomatik hava gözlem sistemleri işini denemesine izin vermesi bekleniyor.

Endüstri Geliştirme:

Şubat 2020:  Hindistan Meteoroloji Departmanı, haftada ortalama 500 uçuşun gerçekleştirildiği 18 havalimanını entegre otomatik hava durumu gözlem sistemleriyle donattı.

Pazarda Profili Oluşturulan Kilit Oyuncuların Listesi:

  • sutron
  • jeonik
  • Tüm Hava Durumu A.Ş.
  • Vaisala
  • Campbell Bilimsel
  • Schneider Elektrik
  • Ufku Azalt
  • PULSONİK
  • ENAV

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/automated-weather-observation-system-market-104072

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlıyor, işlerine özgü zorlukları ele almalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü vererek bütünsel pazar zekası ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | Twitter  | Bloglar