Küresel aktüatör pazar büyüklüğü 2021’de 41,62 milyar ABD dolarıydı . Pazarın 2022-2029 döneminde % 12,05’lik bir YBBO ile 2022’de 44,60 milyar ABD dolarından 2029’da 98,92 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor.

Bu bilgiler Fortune Business Insights™ tarafından ” Aktüatör Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı raporunda sağlanmaktadır .

Analistlerimize göre, artan otomasyon talebi ve çok sayıda endüstriyel prosedürün artan verimliliği ve çıktısı ile aktüatörlere olan talepte de bir artış oldu. Bu pazarın büyümesi, küresel petrol ve gaz, ticaret ve ulaşım endüstrilerinin aktüatörlere yönelik artan talebine borçludur.

Örnek PDF Broşürü Alın: –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/actuators-market-103531

 

COVID-19 Etkisi

COVID-19, İmalat Sektöründeki Düşüş Nedeniyle Aktüatör Pazarını Olumsuz Etkiledi

COVID-19 salgını, otomasyon endüstrisini ciddi şekilde etkiledi. Büyük şirketler, ülke çapındaki tecrit nedeniyle büyük zararlar yaşıyor. Pandemi öncesinde, otomasyon sektöründeki rezervlerin durgun olduğu ve şu anda neredeyse bir yıl erteleneceği veya askıya alınacağı tahmin ediliyor. Dünyanın dört bir yanındaki ülkeler, COVID-19’un yayılmasını engellemek için gerekli altyapı olanaklarını oluşturmak için havacılık, savunma ve otomotiv endüstrisi bütçelerini sağlık sektörüne ayırdı. Bu, pazarın büyümesini büyük ölçüde etkiledi.

COVID-19’un bu pazar üzerindeki kısa ve uzun vadeli etkileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen şu adresi ziyaret edin:

Rapor Kapsamı

Rapor, ekonomik kârlar için pazarın büyümesini desteklemek için önde gelen oyunculara ve onların anlayışlı taktiklerine ilişkin genişletilmiş bir inceleme sunuyor. Ayrıca, girişimcilere yatırım planlarında rehberlik eden somut içgörülerden bahseder. Bölgesel boyutlar ve bunların piyasayı bir yükselme eğrisinde yönlendirmedeki önemli rolleri aşağıdaki raporda tartışılmaktadır. Ayrıca, ek bilgi ve bunun önümüzdeki gelecekte aktüatörlere olan talebi nasıl etkileyeceğinin tahmin edilmesi için COVID-19 etkileri eklenmiştir.

segmentasyon

Elektrik Sektörü, Tahmin Döneminde Daha Yüksek YBBO’da Büyüyecek

Harekete göre, pazar doğrusal ve döner olarak bölümlere ayrılmıştır.

Tip temelinde, pazar hidrolik, pnömatik, elektrik ve diğerleri olarak sınıflandırılır. Pnömatiğin 2021’de en büyük segment olması bekleniyor. Büyüme, petrol ve gaz endüstrilerinde pnömatik aktüatörlere yönelik talepteki artışa bağlanıyor.

Son kullanım endüstrisine bağlı olarak pazar, havacılık ve savunma, otomotiv, inşaat, kimya, yiyecek ve içecek, sağlık ve ilaç, denizcilik, madencilik, petrol ve gaz, enerji üretimi ve diğerlerine ayrılmıştır.

Pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Dünyanın Geri Kalanı gibi bölgelere göre dallanmıştır.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/actuators-market-103531

 

İtici Faktörler

Aktüatörlere Olan Talebi Artırmak için Yükselen Endüstriyel Otomasyon

Robotik, Yapay Zeka (AI) ve Makine Öğrenimindeki (ML) ilerlemelerle birlikte otomasyon eğilimi arttı. Bir aktüatör, tüm aktüasyon sistemlerinde kullanılan çok önemli bir bileşendir ve otomotiv, gıda, nakliye, imalat, tarım ve medikal endüstrilerindeki çeşitli sistemlerin ve süreçlerin otomatikleştirilmesine yardımcı olur. Endüstriyel otomasyondaki bir artışın, öngörülen süre boyunca aktüatör pazarının büyümesini hızlandırması bekleniyor.

Bölgesel Bilgiler

Kuzey Amerika, Bu Bölgedeki Birincil Oyuncuların Varlığının Desteğiyle Liderlik Edecek

2021 yılında en büyük aktüatör pazar payını 12,87 milyar ABD doları ile Kuzey Amerika elinde tuttu. Büyüme, bölgede yerleşik ve yükselen bir otomotiv endüstrisi ve uçak üretim birimlerinin varlığına borçludur.

Asya Pasifik’teki pazarın, bölgedeki hızlı sanayileşme ve şehirleşme nedeniyle tahmin dönemi boyunca en yüksek büyüme hızında büyüyeceği tahmin ediliyor.

Avrupa’daki otomotiv aktüatörleri pazarının da önemli bir büyüme gözlemleyeceği tahmin ediliyor çünkü bu bölge, diğerlerinin yanı sıra BMW ve Audi gibi önde gelen otomobil üreticilerinin çekirdeğini oluşturuyor.

Rekabetçi Manzara

Önemli Oyuncular Piyasada Önemli Değişiklikler Yapmak İçin Önemli Sözleşmeler İmzalar

Pazarda faaliyet gösteren oyuncular genellikle pazarın büyümesine ve ürün talebine yardımcı olacak çeşitli taktikler uygular. Bol miktarda bulunan stratejiler arasında, iş beklentisini korumaya yönelik böylesine dikkate değer bir strateji, devlet kuruluşları ve diğer oyuncularla milyonlarca anlaşma yapmak ve böylece kendi şirketleri için karlı bir gelir elde etmektir.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/actuators-market-103531

 

Anahtar Sektör Geliştirme

Aralık 2021: Rotork PLC, Rotork IQ elektrikli modülasyonlu aktüatörleri üretmek ve tedarik etmek için Milano San Rocco Atık Su Arıtma Tesisi (WWTP) ile bir anlaşma yaptı.

Raporda Kapsanan Kilit Oyuncuların Listesi

 • ABB (Zürih, İsviçre)
 • MISUMI (Tokyo, Japonya)
 • TAMAGAWA SEIKI Ltd. (Nagano, Japonya)
 • Moog Inc. (New York, ABD)
 • Eaton Corporation Inc. (Ohio, ABD)
 • Rockwell Automation, Inc. (Wisconsin, ABD)
 • SMC Corporation (Tokyo, Japonya)
 • Emerson Electric Co. (Missouri, ABD)
 • Parker Hannifin Şirketi (Ohio, ABD)
 • Curtiss-Wright Şirketi (Kuzey Karolina, ABD)
 • Rotork PLC (Bath, İngiltere)
 • Girişim MFG Co. (Ohio, ABD)

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları