Küresel havacılık 3D Baskı pazarının, dünya çapında birleşme ve satın alma gibi yeni stratejilerin benimsenmesi, Ar-Ge’ye artan yatırımlar ve diğerleri nedeniyle tahmin süresi boyunca katlanarak artması bekleniyor. Fortune Business Insights, “Havacılık ve Uzay 3D Baskı Pazar Büyüklüğü, Payı ve Sektör Analizi, Sektöre Göre (Yazıcılar ve Malzemeler), Endüstri Türüne Göre (İHA, Uçak ve Uzay Aracı), Uygulama Türüne Göre (Motor Bileşenleri, Uzay Bileşenleri, ve Yapısal Bileşenler), Yazıcı Teknolojisi Türüne Göre (DMLS, FDM, CLIP, SLA, SLS ve Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2018-2026″, genel pazar büyümesini desteklemek için bu tür stratejileri yansıtır.

Örnek PDF Broşürü Alın: –

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/aerospace-3d-printing-market-101613

 

Rapor, havacılık 3D baskı pazarına kapsamlı bir genel bakış sunuyor. Ayrıca, önemli ülkelerdeki düzenleyici senaryo, şirket işbirlikleri ve büyüme sürücüleri ve kısıtlamaları gibi mevcut endüstri gelişmeleri hakkında ilginç bilgiler sağlar. Ayrıca rapor, şirket profilleri ve rekabet ortamıyla birlikte SWOT analizi ve fiyat trendi analizi de sunar. Rapor, Fortune Business Insights web sitesinde satışa sunulmuştur.

Rapora göre, 2018-2026 tahmin döneminde pazarın %22,17’lik olağanüstü bir YBBO ile 1.359,1 Milyon ABD Dolarından 6.745,5 Milyon ABD Dolarına yükselmesi bekleniyor. Mevcut havacılık 3D baskı pazarı trendlerine göre, Doğrudan Metal Lazer Sinterleme (DMLS) segmenti, yazıcı teknolojisine dayalı olarak pazara hakim olacak. Bunun nedeni, karmaşık geometrik yapılar üretebilmeleridir. Buna ek olarak, korozyona dayanıklı, iyi kaynak özellikleri, hafif metal bileşenler ve bu segmentin önümüzdeki yıllarda yüksek gelir elde etmesine yardımcı olacak diğer özelliklere sahipler.

Pazar Büyümesini Teşvik Etmek İçin Hafif Araç Parçalarına Olan Talebin Artması

Uçağın ağırlığı, bir uçağın tasarımında ve geliştirilmesinde çok önemli bir rol oynar. Hafif havacılık araçları, daha ağır muadillerine göre daha az yakıt tüketir. Teknolojik olarak gelişmiş olan uçaklar, uçağın aerodinamiğinden ve gücünden ödün vermek zorunda kalmadan parçalar, genel gövde, bileşenler ve diğerleri gibi 3B baskılı hafif gelişmiş malzemelerin kullanımı nedeniyle yakıt açısından oldukça verimlidir. Havacılık endüstrisinden hafif araç parçalarına olan talepteki artışın, tahmin süresi içinde pazarın büyümesini destekleyeceği tahmin edilmektedir.

Ayrıca 3D baskı teknolojisi ile üretilen malzeme aşırı sıcaklıklarda dahi çalışabilmektedir. Bu, havacılık endüstrisinde 3D Baskı pazarını artıran başka bir faktördür. Ayrıca, havacılık bileşenlerinin kısa bir tedarik zinciri vardır ve Airbus ve Boeing gibi uçak üreticilerinin çoğu, uçaklarında hızlı üretim sürecini gerçekleştirmek için 3D teknolojisini benimseme olasılığı yüksektir. Bu, tedarik zincirini kısaltmaya ve israfı azaltmaya yardımcı olacak ve böylece tahmin süresi içinde pazarın büyüme oranını hızlandıracağı öngörülmüştür.

Bununla birlikte, endüstri normlarına ve sertifikalarına getirilen kısıtlamalar ve pazarda uzay 3D baskı için hammadde mevcudiyetine ilişkin sınırlamalar nedeniyle pazar dalgalı sularla karşılaşabilir.

Özelleştirme isteyin:

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/aerospace-3d-printing-market-101613

 

Kuzey Amerika’nın Hakimiyetini Sürdürmesine Yardımcı Olmak İçin Yeni Uçakların Lansmanına Yönelik ABD Hükümet Yetkililerinin Artan Yatırımları

Coğrafi olarak, pazarın Kuzey Amerika’nın hakimiyetine tanık olacağı tahmin ediliyor. 2018 yılında Kuzey Amerika pazarı 652,3 Milyon ABD Doları gelir elde etmiştir. Bunun nedeni, ABD’deki hammadde tedarikçilerinin, büyükten küçüğe uçak OEM’lerinin ve katmanlı oyuncuların varlığıdır ve bu da onu dünyadaki havacılık endüstrisinin en büyük üretim merkezi haline getirmektedir. Bunun yanı sıra, bölgesel pazar öncelikle mevcut uçaklarını yükseltmeye odaklanıyor ve bu da pazara daha fazla destek vermesi bekleniyor. Ayrıca ABD hükümetinin yatırımlarını artırması ve en son teknolojiye sahip yeni uçakların denize indirilmesi, bölgenin önümüzdeki yıllarda da hakimiyetini sürdürmesine yardımcı olacaktır.

Öte yandan, özellikle Hindistan ve Çin’de OEM sayısındaki artışın ve katmanlara olan talebin artmasının, Asya Pasifik’in tahmin döneminde en hızlı büyüyen bölge olarak ortaya çıkmasına yardımcı olması bekleniyor. Buna ek olarak, ticari uçaklarda 3D baskılı hafif bileşenlerle yeni ürünlerin geliştirilmesinden yararlanılmaktadır. Ayrıca, devlet müteahhitleri ile uzun vadeli ilişkiler ve bölgesel uzay araştırma programları, önümüzdeki yıllarda bölgesel pazarı yönlendirmesi beklenen diğer faktörlerdir.

Fortune Business Insights, uçak 3D baskı pazarında faaliyet gösteren bazı önemli oyuncuları bir araya getiriyor. Bunlar şunları içerir:

 • Exone Şirketi
 • Norveç Titanyumu
 • NV’yi Gerçekleştirin
 • EOS GmbH
 • Ark AB
 • 3D Sistemler Şirketi
 • Ultimaker BV
 • Stratasys Ltd.
 • MTU Aero Engines AG
 • Höganäs AB
 • Envisiontec GmbH
 • Aerojet Rocketdyne

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/aerospace-3d-printing-market-101613

 

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter