Protein Bar Pazar Büyüklüğü 2027’ye Kadar 7,03 Milyar ABD Dolarına Dokunacak; Fortune Business Insights, Büyümeyi Yönlendirmek İçin Sağlıklı Atıştırmaya Yönelik Artan Eğilim Diyor™

Küresel protein çubuğu pazar büyüklüğünün, sağlıklı yaşama doğru artan kayma ve sağlıklı atıştırmalık tercihi nedeniyle 2020-2027 yılları arasında % 5,6’lık bir CAGR’de yükselmesi bekleniyor. Bu çubuklar son zamanlarda vücuda gerekli tüm takviyeleri sağladıkları için büyük popülerlik kazanmıştır. Fortune Business Insights tarafından yayınlanan “Protein Bar Pazar Büyüklüğü, Payı & COVID-19 Etki Analizi, Kaynağa Göre (Bitki Bazlı ve Hayvan Bazlı), Türüne Göre (Spor Beslenme Çubukları, Yemek Değiştirme Çubukları ve Diğerleri), Dağıtım Kanalına göre ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027” başlıklı yakın tarihli bir rapora göre.

Bu pazarın değeri 2019 yılında 4,66 milyar ABD doları dır ve 2027 yılı sonunda 7,03 milyar ABD dolarına ulaşması beklenmektedir.

2020 yılı, yeni koronavirüs salgınının yıkıcı etkilerine tanıklık ediyor. İşletmelerin çoğu, virüsün yayılmasını durdurmak için sıkı kilitleme düzenlemelerinin dayatılması nedeniyle geçici olarak çalışmıyor. Evlerden faaliyet gösteren diğerleri zar zor gelir elde edebiliyorlar. Tüm dünya COVID-19 salgınıyla mücadele için bir panzehir bekliyor ve çeşitli araştırma kuruluşları da aynı şey için büyük yatırımlar yapıyor. Dünyanın dört bir yanındaki insanlar sağlık bilincine sahip hale geliyor ve sağlıksız gıda maddelerinden kaçınmaya çalışıyor. Bu, dikkatlerini protein çubukları gibi lezzetli ve besleyici gıda ürünlerinden bazılarına kaydırdı.

Koronavirüs salgınının çeşitli pazarlar üzerindeki etkisi analiz edildi ve raporlar halinde oluşturuldu. Bu özel raporlar, yatırımcıların mevcut senaryoyu incelemelerine ve buna göre geleceğe hazırlanmalarına yardımcı olacaktır.


Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/protein-bar-market-100805

Rapor Aşağıdaki Soruları Yanıtlar:

 • Protein bar pazarının doğası nedir?
 • Protein bar pazarının mevcut oyuncuları kimler ve temel stratejileri nelerdir?
 • Bu pazarın en büyük zorlukları ve yaklaşan fırsatları nelerdir?
 • Yükselen sağlık bilinci bu pazar için nasıl iyi olacak?

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Desteklemek için Çeşitli Hastalıkların Yaygınlığının Artması

Dünya çapında çeşitli akut ve kronik hastalıkların yaygınlığının artması, sağlıklı gıda ürünlerine olan talebi artırmıştır. Bu, sağlıklı atıştırma ihtiyacını daha da artırdı ve böylece küresel protein çubuğu pazarının büyümesini teşvik etti. Ayrıca, kimyasal içermeyen, doğal olarak fayda sağlayan ve glütensiz besleyici gıdalar hakkında artan farkındalık da pazarın genişlemesine yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra, tahıl gıda ürünlerinin benimsenmesi ve kas yapımı gıda ürünlerinin benimsenmesi için artan tercih, önümüzdeki yıllarda piyasaya da ivme katacaktır.

Aksine, gıda ürünlerinin tedarik zincirini bozan mevcut COVID-19 salgınının ortaya çıkması piyasa için büyük bir zorluk teşkil edebilir. Buna ek olarak, birden fazla yerel atıştırmalık yiyecek satıcısının varlığı önümüzdeki yıllarda piyasaya engel olabilir. Bununla birlikte, ek ürünler için artan sağlık ve fitness tesisleri ve marketlerin sayısının önümüzdeki yıllarda pazar için kazançlı büyüme fırsatları yaratması muhtemeldir.

Segmentasyon:

Beslenme Sabah Kahvaltısının Yükselen Trendi Nedeniyle Hakimiyeti Elinde Tutacak Atıştırmalık ve Enerji Barları

Türe göre segmentasyon temelinde, gıda maddelerini artıran enerji tüketiminin artması nedeniyle diğer segment piyasaya hakim oldu. Bununla birlikte, spor beslenme çubuğu segmenti 2019 yılında% 40,56 pay kazandı ve spor meraklılarının artan katılım oranı nedeniyle önümüzdeki yıllarda önemli bir büyümeye tanık olması bekleniyor.

İçerik Tablosu ile Bu Araştırmanın Özetine Göz Atın:
www.fortunebusinessinsights.com/industry-reports/protein-bar-market-100805

Bölgesel Analiz

Büyük Üreticilerin Varlığı Kuzey Amerika’nın Hakimiyetini Korumasına Yardımcı Olacak

2019 yılında Kuzey Amerika, Post Holdings, Inc., Optimum Nutrition Inc., Mondelez International Inc. gibi büyük şirketlerin varlığı nedeniyle 2,69 milyar ABD doları kazanmış ve hakimiyet kazanmıştır. Buna ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika ve Kanada gibi ülkelerde, ilgili ülkelerde protein çubuğuna olan talebi daha da ileriye çeken atıştırmalık gıda maddelerinin yüksek bir ithalat değeri vardır. Yukarıda belirtilen faktörün Kuzey Amerika’nın önümüzdeki yıllarda bu pazara hakim olmaya devam etmesine yardımcı olması muhtemeldir.

Asya Pasifik’teki pazarın, altyapı tesislerindeki ve çevrimdışı mağazalardaki artış nedeniyle tahmin döneminde önemli bir gelir elde etmesi bekleniyor. Bu, Post Holdings, Inc., Hershey Company ve diğerleri gibi şirketlerin işlerinin giderek genişlemesiyle birleştiğinde, tahmin döneminde bölgesel pazarın genişlemesine de yardımcı olacaktır.

Rekabetçi Manzara

Ürün Portföyünün Genişletilmesi – Oyuncular Tarafından Benimsenen Temel Strateji

Glanbia Plc., The Kellogg’s Company, General Mills Inc., Mondelez International Inc. gibi şirketler, marka varlıkları ve çeşitli portföyleri nedeniyle büyük protein bar pazar payını elinde tutuyorlar. Bu şirketler diyet barları, spor barları, vegan, enerji artırıcı ve yemek değiştirici protein barları gibi yenilikçi kategoriler altında ürünler sunar ve böylece büyük paylar çeker. Diğer oyuncular, e-ticaret platformlarıyla bağlantı kurma, birleşmeler ve satın almalar, ortaklıklar ve rekabette kalmak için sözleşmeler gibi işbirliğine dayalı çabalara girişiyorlar.

Bu Pazarın Öne Çıkan Sektör Gelişmeleri şunlardır:

Eylül 2019 – Celsius Holding Inc., İsveç’teki şirketin içecek ve bar işinin genişletilmesi için Func Food adlı sağlıklı yaşam şirketini satın aldı.

Ekim 2019 – Kind LLC adı verilen önde gelen bir beslenme meyvesi ve fındık çubuğu üretim şirketi, sağlıklı ve lezzetli atıştırmalık protein barları kategorisini genişletmek için Kuzey Carolina merkezli yaratıcı bir atıştırmalık yapım şirketini benimsedi.

Protein Bar Pazar Araştırma Raporu’nda Profillenen Önde Gelen Şirketlerin Listesi

 • General Mills Inc. (Minnesota, U.S.)
 • Amway Corp. (Michigan, U.S.)
 • POST HOLDINGS Inc. (Missouri, U.S.)
 • Premier Nutrition Corporation (Emeryville, U.S.)
 • Mondelez International Inc. (Illinois, U.S.)
 • The Nature’s Bounty Co. (New York, U.S.)
 • The Simply Good Foods Company (Colorado, U.S.)
 • Mars Incorporated (Virginia, U.S.)
 • Glanbia Plc. (Kilkenny, Ireland)
 • Clif Bar & Company (California, U.S.)
 • The Kellogg’s Company (Michigan, U.S.)
 • Others

COVID-19’un Etkisi ile Eksiksiz Bir Araştırma Raporu Sipariş Edin:
www.fortunebusinessinsights.com/checkout-page/100805

Previous post Agritourism Pazar Büyüklüğü 2027’ye Kadar 117,37 Milyar ABD Dolarına Ulaşacak; Fortune Business Insights, Hükümetin Tarım Ekonomisini Artırmaya yönelik Girişimlerinin Büyümeyi Destekleyeceğini Söylüyor™
Next post 2020’den 2027’ye kadar %3,4’lük bir CAGR’de büyümek; Fortune Business Insights™, C-Arm Market’in 2019’da 827,27 Milyon ABD Doları değerinde olduğunu ve 2027 yılına kadar 1060,49 Milyon ABD Dolarına ulaşmasının öngörüldüğünü söylüyor.