Fortune Business Insights, “Uyuşturucu Kullanımı Test Pazarı”, Share, Share ve Ürüne Göre Küresel Trend başlıklı bir raporda, uyuşturucu bağımlılığı için piyasa oyuncuları tarafından yeni ürünler geliştirmeye yönelik artan yatırımın, küresel uyuşturucu testi pazarını yönlendiren bir faktör olduğunu söylüyor ( Ekipman, Sarf Malzemeleri), Numune Türüne Göre (Tükürük, İdrar, Saç, Nefes, Kan, Ter), Uygulamaya Göre (Tıbbi Tarama, Ağrı Yönetiminin İzlenmesi, Adli ve Yasal Bilgiler, İstihdam Uyuşturucu Testi, Spor ve Atletizm Testleri), Son Kullanıcıya Göre (Hastane, Adli Laboratuvarlar, Teşhis Merkezleri, Özel Klinikler) ve Coğrafya Tahmini 2026’ya kadar.” Uyuşturucu bağımlılığı için tıbbi tarama kullanmanın artan eğilimi, küresel kötüye kullanım uyuşturucu testi pazarının büyümesine katkıda bulunuyor.

Araştırma Raporunun Örnek Bir Kopyasını Talep Edin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/drugs-of-abuse-testing-market-100870

Hükümet Tarafından Sıkı Düzenlemelerin Uygulanması Büyümeyi Kolaylaştıracak

Çoklu ilaç tespiti için analizörlerdeki artan teknolojik gelişmeler, küresel kötüye kullanım ilaçları testi pazarını yönlendiriyor. Tıbbi taramanın yükselen artan trendi ve kilit oyuncuların uyuşturucu bağımlılığı taraması için yeni ürünler geliştirmeye yönelik artan yatırımları, önümüzdeki yıl kötüye kullanımı test eden ilaçların pazar paylarını artıracağı tahmin edilen faktörlerdir. Ayrıca, uyuşturucu bağımlılığı taramasını zorunlu kılmak için hükümet tarafından geliştirilmiş katı düzenlemelerin, tahmin süresi boyunca kötüye kullanım testlerinin büyümesini artırması bekleniyor. Bununla birlikte, az gelişmiş ülkelerdeki uyuşturucu bağımlılığı test yöntemleri hakkında farkındalık eksikliğinin, tahmin dönemi boyunca küresel kötüye kullanım testi gelirlerinin büyümesini kısıtlayacağı tahmin edilmektedir.

Rapor şunları kapsar:

Tüketici eğilimleri ve üretici eğilimleri hakkında ayrıntılı analizle birlikte Küresel Uyuşturucu Bağımlılığı Testi Pazar trendleri.
Hammadde tedarikçileri, teknoloji sağlayıcıları ve distribütörler arasındaki eğilimleri kapsayan tedarik analizine genel bakış.
Tahmini zaman diliminde pazar fırsatlarını ve zorlukları belirleyen yatırımların kilit alanları.
Stratejik yönetime genel bakış ile birlikte sektör oyuncularının rekabetçi analizi.
Büyük endüstri oyuncularının kapsamlı şirket profilleri.

Strata®-X-Drug B Plus’ın Lansmanı Büyümeyi Teşvik Edecek

Yenilikçi teknolojilerin dünya lideri Phenomenex Inc., Strata®-X-Drug B Plus’ı tanıttı. Yeni ilaç bir katı faz ekstraksiyonudur (SPE) ve klinik ve adli toksikoloji laboratuvarlarında idrarda ilaç testi için kullanılabilecektir. Strata®-X-Drug B Plus’ın, uyuşturucu kullanımı test kitine yönelik artan talebin tetiklediği yüksek talebi artıracağı tahmin ediliyor. Phenomenex’in enzim hidrolizinin doğrudan mikroplaka kuyusunda dışarı atılmasına izin veren Solvent Shielding Technology™ sayesinde. Böylece zaman gereksinimlerinin, transfer adımlarının ve maliyetin azaltılmasına yardımcı olur. Bu faktörün, kötüye kullanım testi büyümesinin ilaçlarını teşvik etmesi muhtemeldir. Ayrıca, kilit oyuncular tarafından test cihazı için FDA’nın onayı da küresel uyuşturucu testi gelirlerini artırıyor. Örneğin FDA, Premier Biotech, Inc. tarafından 8 farklı ilacın test edilmesi için üretilen hızlı bir oral sıvı test cihazı olan OralTox’a 510 (k) onayı verdi.

Uyuşturucu Madde Bağımlılığı Test Pazarında faaliyet gösteren Lider Oyuncular şunlardır:

Kilit oyuncular, pazar konumlarını güçlendirmek için birleşme ve satın alma süreçlerinde yer alır. Artan rekabet nedeniyle piyasada sık sık yenilikler meydana gelmektedir. Sektörde faaliyet gösteren firmalardan bazıları şunlardır:

Siemens Healthcare GmbH,
Abbott,
termo Fisher Scientific Inc.,
LifeSign LLC.,
MP Biyomedikal,
Premier Biotech, Inc.,
MEDACX Ltd.,
Chromsystems Instruments & Chemicals GmbH,
AccuBioTech Co. Ltd.,
ekran Italia Srl,
Paramedikal s.r.l.