Küresel boyalar ve pigmentler pazar büyüklüğü 2021’de 39.09 milyar ABD Doları değerindeydi. Pazarın 2022’de 40.71 milyar ABD Dolarından 2029 yılına kadar 56.91 milyar ABD Dolarına çıkması ve tahmin döneminde %4.9’luk bir CAGR sergilenmesi bekleniyor. Fortune Business Insights™’ı raporunda paylaşan çeşitli uygulamalar bu pazar için merkezi bir büyüme faktörü olacak. Mürekkepler esasen boyalardan ve pigmentlerden yapılan ve yazma, baskı ve dövme gibi çeşitli amaçlara hizmet eden sıvılardır. Ayrıca, sahteciliğe karşı faaliyetleri önlemek için kullanılırlar. Örneğin, kağıttaki selülozla reaksiyona giren ve taklit edilemez renkler ve dokular üreten, kopyalanmasını neredeyse imkansız hale getiren banknotların basılması için özel mürekkepler üretilir. Üstelik, gelişmiş mürekkep bazlı sıvılar, 3D baskı işlemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok şirket bu sıvıları küçük ve orta ölçekli makineler, gurme gıda ürünleri ve protezler için özelleştirilmiş yedek parçalar üretmek için kullanıyor. Bu nedenle, mürekkeplerin ve mürekkep bazlı sıvıların ve macunların uygulanabilirliğinin genişletilmesi, önümüzdeki yıllarda boya ve pigment pazarı trendlerine yön verecektir. 

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/dyes-pigments-market-102333

Rapora göre 2018 yılında piyasa değeri 37.767,52 milyon ABD doları olarak gerçekleşmiştir. Raporda ayrıca şu bilgiler yer almaktadır:

 • Çeşitli piyasa itici güçlerinin ve kısıtlamalarının kapsamlı bir şekilde incelenmesi;
 • Yaklaşan pazar eğilimlerinin kesin tahminleri;
 • Endüstri görünümüne panoramik bir bakış;
 • Pazarın dikkatli bir şekilde bölümlendirilmesi; ve
 • Pazarın bölgesel dinamikleri ve rekabet ortamının derinlemesine analizi. 

Pazar Sürücüsü

Dünya Çapında Hızlı Şehirleşme Piyasayı Artıracak

Boyalar ve pigmentler pazarının büyümesi, boya ve kaplama endüstrisinde bu bileşenlere yönelik artan bir talep olduğu gerçeğine dayanmaktadır. Bu endüstrinin büyümesi, dünya genelinde konut ve ticari alanlardan bu malzemelere yönelik artan talebe dayanmaktadır. Bu tür mekanların çoğalmasına neden olan en önemli etkenlerden biri dünya çapında hızlı kentleşmedir. BM Ekonomik ve Sosyal İşler Departmanına (DESA) göre, 2050 yılına kadar küresel nüfusun kabaca üçte ikisi kentsel alanlarda yaşıyor olacak ve mevcut seviyelerden %13 oranında bir artış olacak. Daha da önemlisi, bu sıçramanın yaklaşık %90’ı, istikrarlı ekonomik büyümeyle kentleşme sürecinin daha da yoğunlaştığı Afrika ve Asya’nın gelişmekte olan ülkelerinde görülecek. Sonuç olarak,

Bölgesel Analiz

Asya-Pasifik, Pazar İçin Umut Veren Büyüme Beklentileri Sunacak

2018’de 15.050.26 milyon ABD Doları pazar büyüklüğü ile Asya-Pasifik, önümüzdeki yıllarda boyalar ve pigmentler pazar payına hakim olmaya hazırlanıyor. Bu bölgedeki pazarı harekete geçiren ana faktör, giderek daha yüksek değerli tekstiller, plastikler ve diğer ürünler talep eden ve böylece boya ve pigment alımını artıran Hindistan ve Çin’deki genişleyen orta sınıftır. Ayrıca, Çin, Hindistan, Bangladeş ve Vietnam başta olmak üzere Asya-Pasifik ülkeleri dünya tekstil üretiminde başı çekiyor ve tekstil endüstrisine yapılan daha büyük yatırımlarla üretim kapasiteleri son birkaç yılda önemli ölçüde arttı. Bu ürünlerin çoğunluğunun Avrupa ve Kuzey Amerika’ya ihraç edilmesiyle, gelişmiş ülkelerde boya ve pigment talebi artıyor. 

Rekabetçi Peyzaj

Pozisyon Güçlendirme Mekanizmalarını Kullanacak Başlıca Oyuncular

Boya ve pigment pazar analizine göre, kilit oyuncular, ürün portföyünü genişleterek ve Ar-Ge faaliyetlerine yatırım yaparak bu pazardaki konumlarını sağlamlaştırmaya odaklanıyor. Şirketler tarafından tercih edilen bir diğer strateji, iş ufuklarını genişletmek amacıyla birleşme ve satın almalardır. 

Boyalar ve Pigmentler Piyasa Raporunda Kapsanan Oyuncuların Listesi:

 • KRONOS Worldwide, Inc.
 • DuPont
 • Atul Ltd.
 • Sudarshan Kimya Sanayi Limited Şirketi
 • DİK KURUMSAL
 • Kiri Sanayi Ltd.
 • Cabot Şirketi
 • Huntsman Uluslararası LLC.
 • Clariant
 • BASF SE

Sektörel Gelişmeler:

 • September 2019: DIC Corporation, the Japanese chemical company, completed its successful takeover of the Germany-based BASF’s pigments business division, BASF Colors & Effects (BCE). DIC’s aim behind this acquisition to widen its pigment portfolio for cosmetics, plastics, inks, and electronic displays, among others, and lead the global pigment industry.
 • May 2018: The Swiss specialty chemicals major Clariant unveiled Ink Jet Orange GR VP6102 and Ink Jet Magenta E-S VP6057, its two innovative inkjet ink pigments, at the FESPA 2018 in Berlin. These products can be used in solvent-, UV-, and water-based inks and can be applied in outdoor and indoor settings with equal efficacy.

Inquire Before Buying:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/dyes-pigments-market-102333

About Us:

Fortune Business Insights™ offers expert corporate analysis and accurate data, helping organizations of all sizes make timely decisions. We tailor innovative solutions for our clients, assisting them to address challenges distinct to their businesses. Our goal is to empower our clients with holistic market intelligence, giving a granular overview of the market they are operating in.

Contact Us:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
308, Supreme Headquarters,
Survey No. 36, Baner,
Pune-Bangalore Highway,
Pune – 411045, Maharashtra, India.
Phone:
US: +1 424 253 0390
UK: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
Email[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | heyecan | Bloglar