Küresel peynir pazarının büyüklüğü 2020’de 120,63 milyar ABD dolarıydı . Pazarın 2021’de 123,87 milyar ABD dolarından 2028 yılına kadar 161,23 milyar ABD dolarına büyümesi ve tahmin döneminde (2021-2028) % 3,84’lük bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Bu bilgiler Fortune Business Insights™ tarafından “Peynir Pazarı, 2021-2028” başlıklı raporunda sunulmaktadır.

Uzman analistlerimize göre, çeşitli gıda ürünlerinde çeşitli peynir türlerine yönelik artan talep nedeniyle pazar, gelişmiş bir büyüme gözlemliyor. Pizza, makarna ve hamburger gibi hızlı yiyeceklerin tüketimindeki artış, mozzarella, parmesan ve çedar gibi çeşitlere olan talebin artmasına katkıda bulundu.

COVID-19 Etkisi

COVID-19 Sırasında Peynir Ürünlerinde Büyümeyi Engelleyen Küresel Talep ve Arz Farklılığı

Bu ürüne yönelik endüstri, talep dinamiklerindeki temel değişiklik nedeniyle COVID-19 salgınının ortasında ani bir kargaşayla karşı karşıya kaldı. Dünyanın dört bir yanındaki karantinalar, gıda hizmeti endüstrisinin kapanmasına neden oldu ve bu da tüm işlenmiş gıda ürünlerine olan talebi önemli ölçüde bozdu. Daha değerli ürünlere yönelik azalan talebin maliyetleri düşürmesi bekleniyor.

Örnek PDF Broşürünü Alın: –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/cheese-market-104293

Peynir Piyasası Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi

 • Fonterra Co-operative Group Limited (Auckland, Yeni Zelanda)
 • Royal FrieslandCampina NV (Amersfoort, Hollanda)
 • Saputo, Inc. (Montreal, Kanada)
 • Winsleydale Creamery (Yokshire, Birleşik Krallık)
 • Amerika Süt Çiftçileri, Inc. (Kansas, ABD)
 • Lactalis International (Laval, Fransa)
 • Arla Gıda Grubu (Viby, Danimarka)
 • Kraft Heinz Şirketi (Illinois, ABD)
 • Ilchester Peynir Şirketi (Ilchester, Birleşik Krallık)
 • Glanbia Plc (Kilkenny, İrlanda )
 • Chicago Ticaret Borsası (Illinois, ABD)

segmentasyon

Kaynak bazında, pazar bitki bazlı ve hayvan bazlı olarak ikiye ayrılır. Ürün türüne göre pazar, beyaz peynir, parmesan, mozzarella, çedar ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır. Tür bazında pazar, sert ve yumuşak peynir, sürülebilir, blok, doğal, işlenmiş ve diğerleri olarak bölünmüştür. Dağıtım kanalı bazında pazar, çevrimiçi perakende, özel mağazalar, marketler, süpermarketler/hipermarketler olarak kategorize edilir. Coğrafi olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Güney Amerika, Asya Pasifik ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılmıştır.

Rapor Kapsamı

Rapor, araştırmacılarımız tarafından yapılan çalışma kapsamında elde edilen değerli bilgiler sunmaktadır. Pazarın tahmini büyüklüğünü sağlamak için kapsamlı bir araştırma yapıldı. Ülke, bölge ve küresel düzeyde birden fazla kesim için payları tahmin etmek için kullanılan veriler, çok sayıda paydaşla yapılan derinlemesine görüşmelerden elde edilir. Ayrıca, iş yatırım kararlarını kolaylaştırmak için kesin bilgiler sağlamak için çeşitli küresel ve bölgesel ücretli veritabanlarına erişim kazandık.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/cheese-market-104293

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesini Tetiklemek için Lezzet Karışımlarına Artan Hayranlık

Geçtiğimiz birkaç yılda, tüketicinin yeni çarpıcı tatlar ve mutfaklar deneme eğilimi önemli ölçüde arttı. İtalyan ve Meksika gibi çok sayıda mutfakta peynir lezzet karışımlarının artan popülaritesi, bu mutfaklarda çeşitli çeşitlerin kullanımını hızlı bir şekilde takip etti.

 Ayrıca, yemek hizmeti endüstrisinin hızlı genişlemesi, önde gelen ürün işleyicilerinin, peynir pazarının büyümesini hızlandıran ve itici güç olarak hareket eden toz ve krema gibi yaratıcı ürünler yaratmasını talep etti.

Bununla birlikte, yağ tüketiminden kaynaklanan sağlık risklerine yönelik artan farkındalık, pazar büyümesini engelleyebilir.

Bölgesel Görüşler

Avrupa, Küresel Pazara Hakim Olacak

Avrupa, süt üreten dev ulusların varlığı sayesinde peynir pazarında maksimum paya sahiptir ve pazardaki hakimiyetini sürdürmektedir. Bölgenin gelişen gıda ve gıda hizmeti endüstrisi, bu sektörlerde çeşitli ürün çeşitliliğine yönelik artan talebe katkıda bulunmuştur.

Temiz etiketli ve sürdürülebilir süt ürünlerine yönelik artan talep nedeniyle Kuzey Amerika’nın önemli bir CAGR’de büyümesi bekleniyor.

Asya Pasifik’in süt ürünlerinin tüketim eğilimlerinde büyük bir değişiklik göstermesi bekleniyor. Bölgedeki tüketicilerin artan harcanabilir gelir seviyeleri ve nispeten istikrarlı süt fiyatları, peynir çeşitlerinin satışlarının artmasına önemli ölçüde katkıda bulunmuştur.

Rekabetçi Peyzaj

Önemli Şirketler Tarafından Teşvik Edilen Tedarikler Pazar Büyümesini Destekleyecek

Pazarın önde gelen oyuncuları, en az gizli engellerle karşılaşarak küresel peynir pazarının büyümesini teşvik etmenin yanı sıra marka değerlerini güçlendirmek için sürekli olarak yetkin taktikler belirlemektedir. Böyle bir operasyonel strateji, rekabetçi şirketler tedarik etmek ve ilgili tüm şirketler için bir karı daha da güvence altına almaktır.

Sanayi Geliştirme

Temmuz 2020 : Avustralyalı bir mandıra devi olan Brownes Dairy, aileler arasında artan ürün talebinden yararlanmak için perakende platformunda muhafazakar çedar peynirinin piyasaya sürüldüğünü açıkladı.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/cheese-market-104293

İlgili Haberleri Okuyun:

taxecure.mn.co/posts/24528974

diecast64.mn.co/posts/24528980

elk-city.mn.co/posts/24528982

englishclub.mn.co/posts/24528987

d6united.mn.co/posts/24528989

fromstarttofinish.mn.co/posts/24528992

stemfemmes.mn.co/posts/24528994

metabolic-hackers.mn.co/posts/24528998

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter