Fortune Business Insights™ , ” Ferric Chloride as Etchant Market, 2021-2029 ” başlıklı raporunda, elektrik ve elektronik sektöründen PCB’lere yönelik artan talep nedeniyle, dağlayıcı olarak küresel ferrik klorür pazar büyüklüğünün arttığı sonucuna varıyor .

Bir aşındırıcı, üretim sırasında gofret yüzeyinden katmanların kimyasal olarak çıkarılmasını kolaylaştıran bir maddedir. Bu işlem, tüm alt tabakaya zarar vermeden boşluklar oluşturmak için kullanılır. Bu kimyasallar, bakır, gümüş, pirinç ve diğer metal ve alaşımları aşındırmak için mücevher tasarımları oluşturmak için kullanılır. Dağlayıcı olarak ferrik klorür, baskılı devre kartlarının (PCB’ler) üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır. PCB’ler, karmaşık ve basit elektrikli cihazlarda iletken yollar yardımıyla elektrik bileşenlerini bağlamak için kullanılır. Bu pazarın kilit paydaşlarından bazıları hammadde tedarikçileri, tüccarlar/toptancılar/dağıtıcılar, düzenleyici kurumlar/STK’lar, araştırma ve geliştirme kurumları, ithalatçılar ve ihracatçılar, ticaret birlikleri ve son kullanıcı endüstrileridir.

 

Örnek PDF Broşürü İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/ferric-chloride-as-etchant-market-103681

 

Pazar Segmentasyonu

Türüne göre, piyasa sıvı demir klorür ve katı demir klorür olarak ikiye ayrılır. Uygulamaya göre metal yüzey işleme, PCB endüstrisi, kuyumculuk ve diğerleri olarak ayrılır. Coğrafya bazında pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak kategorize edilmiştir.

Rapor Neleri İçeriyor?

Rapor, bu pazarın büyümesinin mevcut ve gelecekteki beklentilerini değerlendiriyor. Ayrıca bu pazarda henüz girilmeyen yolları da analiz eder ve potansiyel yatırım ceplerini belirler. Ayrıca, gelir yaratmayı şekillendiren faktörleri ve bunları geliştirmek için cihaz stratejilerini de inceler. Rapor, uzmanlar tarafından araştırılan geniş bir veri yelpazesi sunmakta ve etkili karar verme için bunları kısaca özetlemektedir. Rapor, uzmanların piyasanın ilgili tüm dinamiklerini eleştirel bir şekilde değerlendirip piyasanın gelişimindeki rollerini değerlendirdikten sonra oluşturulmuştur.

Sürüş faktörü

Pazar Büyümesini Desteklemek İçin Artan Araç Talebi

Endüstrilerin artan otomasyonu, nihayetinde PCB’leri kullanan elektronik aletler ve aletler gerektirir. Bu PCB’lerin üretimi, pazarın önemli bir itici gücü olan dağlayıcı olarak ferrik klorür gerektirir. Ayrıca kuyumculuk ve metal yüzey işlemleri de üretim için bu kimyasala ihtiyaç duyar. Gelişen eğlence endüstrisi ve tüketiciler arasında mücevher kullanımı da demir klorür pazarını harekete geçirdi. Endüstriyel amaçlar için demir klorür üretmenin maliyeti, diğer dağlayıcılardan oldukça düşüktür ve bu da bu pazar için gelir elde edilmesine yardımcı olur.

Ferrik klorürün pazarını destekleyen birkaç itici gücü olmasına rağmen, önemli bir kısıtlama, kimyasalın asidik ve aşındırıcı olmasıdır. Bu doğası nedeniyle, demir klorür gelecekteki büyümesini engelleyen belirli endüstrilerle sınırlıdır.

 

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/ferric-chloride-as-etchant-market-103681

 

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik Pazarını Güçlendirmek için Mücevhere Yaygın Talep

Asya-Pasifik bölgesinin, ASEAN ülkelerindeki umut verici ekonomik büyümenin etkisiyle, dağlayıcı pazar payı olarak ferrik klorüre hakim olması bekleniyor. Ayrıca, bu bölgeden artan mücevher talebi ve artan elektronik eşya üretimi pazar üzerinde olumlu bir etki yaratıyor.

Kuzey Amerika’nın da önümüzdeki yıllarda aşındırıcı olarak ferrik klorür için yüksek talep oluşturacağı tahmin edilmektedir. Bu bölge, yarı iletkenler ve elektronik sensörler üretmek için demir klorür kullanan gelişmiş cihazların ve elektroniklerin geliştirilmesinde ve benimsenmesinde büyük ilerleme yaşıyor. Otomobil ve elektronik sektörlerinden yeni malzemelere yönelik artan talep nedeniyle Avrupa’nın da büyümesi bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj

Fiyatlandırma, Teknoloji ve Hizmete Odaklanacak Kilit Oyuncular

Bu pazarın rekabet ortamı, birkaç büyük ve küçük ölçekli oyuncunun varlığı ile karakterize edilir. Ürünün rekabet gücünü belirleyen üç ana parametre fiyatlandırma, teknoloji ve hizmettir. Ayrıca, çeşitli birleşmeler, satın almalar, işbirliği, genişleme ve diğer stratejik girişimler, oyuncuların pazarda daha büyük bir tüketici tabanı kazanmasını sağlar. Dağlayıcı olarak ferrik klorür pazarının yüksek büyüme potansiyeli, rekabeti daha da artırarak pazara yeni gelen birçok kişiyi de cezbetmiştir.

Sanayi Geliştirme:

Nisan 2019: Fosgen Türevleri Biriminin (PDU) özel kimyasallar üretim kapasitesi genişliyor. Bu genişleme, su arıtma kimyasalları üreticisi ve PDU’nun en büyük tüccarı olan ALTIVIA tarafından desteklenmektedir. Ünite, üretimde %30’luk bir artışa neden olacaktır.

Etchant Pazar Raporu olarak Ferrik Klorürde Profili Oluşturulan Kilit Oyuncuların Listesi:

 • Temel Kimya Endüstrileri
 • CM Kimyasalları
 • Ulusal Biyokimya
 • BorsodChem
 • Tessenderlo
 • Asya kimyasalları
 • Malezya Kimya Şirketi
 • Jinan Runyuan
 • Chemiflok
 • Akzo Nobel Endüstriyel Kimyasallar
 • Chemiflok
 • kemira

İlgili gönderileri okuyun:

Nanokompozitler Pazar Büyüklüğü

Nanokompozitler Pazar Payı

Nanokompozitler Pazar Büyümesi

Nanokompozitler Pazar Tahmini

Nanokompozitler Pazar Analizi

Nanokompozitler Pazar Fırsatları

Nanokompozitler Pazar Trendleri

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları