Küresel iyot pazar büyüklüğünün 2027 yılı sonuna kadar 1.283,0 milyon ABD Dolarına ulaşacağı tahmin edilmektedir. Ürünün artan uygulamaları pazar büyümesi için iyiye işaret edecektir. Fortune Business Insights tarafından yayınlanan  İyot Pazar Büyüklüğü, Pay & COVID-19 Etki Analizi, Kaynağa Göre (Kaliş Cevheri, Yeraltı Tuzlu Suları ve Deniz Yosunu), Uygulamaya Göre (X-Ray Kontrast Medya, İlaç, Optik Polarizasyon) başlıklı bir rapora göre Filmler, Endüstriyel Katalizör, Hayvan Yemi, Florokimyasallar, İyodoforlar, İnsan Beslenmesi, Biyositler ve Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027 , İyot pazarı 915,9 milyon ABD Doları değerindeydi ve 2020 tahmin döneminde %4,4’lük bir CAGR sergileyecek -2027.

Rapor Amacı ve Kapsamı:

 • Raporda, coğrafi kapsam, segmentasyon ve kilit oyuncuların finansal performansına dayalı olarak pazara genel bir bakış sunulmaktadır.
 • Rapor, tahmin döneminin sonuna kadar tahmini pazar büyüklüğünü sunar. Ayrıca, tarihsel ve güncel pazar büyüklüğü de raporda incelenmektedir.
 • Çeşitli göstergelere dayalı olarak, verilen tahmin dönemi için Yıllık büyüme (%) ve bileşik yıllık büyüme oranı (CAGR) sunulmaktadır.
 • Rapor, Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Avrupa’da sektördeki mevcut eğilimleri ve pazarın gelecekteki kapsamını sunuyor.
 • Pazarın büyümesini hızlandıran çeşitli parametreler araştırma raporuna dahil edilmiştir.
 • Rapor, tahmin süresi boyunca pazarın büyüme oranını, pazar boyutunu ve değerlemesini analiz eder.

Örnek PDF Broşürünü Alın: – 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/iodine-market-103889

Üretim Birimlerindeki Kapatmaların Pazar Büyümesi Üzerinde Olumsuz Etkisi Olacak

Son zamanlarda ortaya çıkan koronavirüs salgını, dünya genelinde birçok sektörü olumsuz etkiledi. Hastalığın yayılmasını engellemek için alınan katı önlemler nedeniyle şirketler, uzaktan veya kısıtlı çalışma ortamında faaliyet göstermeyi düşünüyor. Hastalığın hızla yayılmasını hesaba katan şirketler, minimum riskle çalışmak için katı önlemler almaya çalışıyor. Üretim birimlerindeki kesintiler, iyot pazarındaki üreticiler üzerinde olumsuz etki yarattı. Ayrıca, işçi eksikliği ve yetersiz işgücü, madencilik ve çıkarma faaliyetlerini tamamen durma noktasına getirecektir.

İyot, okyanus su kütlelerinde veya yağda doğal olarak bulunan bir mineral türüdür. Olumlu özelliklerinden dolayı polimer üretiminde katalizör olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Ürün ayrıca hayvan yemlerinde katkı maddesi olarak kullanılmaktadır. İyotun belirli miktarlarda tüketilmesi konusunda artan farkındalık, aşırı tüketimin yan etkisini azaltacaktır. İyot ile ilgili artan araştırma faaliyetleri ve çeşitli endüstri dikeylerindeki uygulamaları, küresel pazarın büyümesi lehine ortaya çıkacaktır. Ürünün artan uygulamalarına bağlı olarak, dünya çapında faaliyet gösteren birkaç büyük ölçekli şirket var. Artan uygulamalar ve buna bağlı olarak artan ürün talebi, pazarda faaliyet gösteren şirketler için büyüme için bir platform oluşturacaktır.

Farklı Sektör Sektörlerinde Uygulamalar Pazar Büyümesi Lehinde Ortaya Çıkacak

Rapor, son zamanlardaki bazı önemli endüstri gelişmelerini vurguluyor ve bunların küresel pazar üzerindeki etkilerini tartışıyor. Çeşitli endüstri sektörlerinde artan iyot uygulamaları, şirketleri kesinlikle Ar-Ge bölümüne daha fazla yatırım yapmaya teşvik etti. Birkaç büyük ölçekli şirketin varlığı, pazarın büyümesine ivme kazandırıyor. İyot sadece tıbbi uygulamalarda değil, kozmetik, yiyecek ve içeceklerde ve diğer büyük ölçekli sektörlerde de kullanılmaktadır. Tıbbi özellikleri vurgulanmış olsa da, bu madde, zor rengi nedeniyle kozmetikte bir renklendirici ajan olarak da yaygın olarak kullanılmaktadır. RMD’ye artan yatırımları, önümüzdeki yıllarda ürünün uygulama kapsamını genişletecektir.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/iodine-market-103889

Avrupa Dominant Ortaya Çıkacak; Artan Sağlık Hizmetleri Harcamaları, Pazar Büyümesi İçin İyi Bir İşarete Sahiptir

Rapor, beş ana bölgede devam eden piyasa Trendlerini analiz ediyor. Tüm bölgeler arasında Avrupa pazarının önümüzdeki yıllarda en büyük pazar payına sahip olması bekleniyor. Almanya, Fransa ve İngiltere gibi ülkelerde bölgesel şirketlerin yanı sıra çok sayıda büyük ölçekli şirketin varlığı pazarın büyümesine katkıda bulunacaktır. Artan sağlık harcamaları da bölge pazarının büyümesine olumlu etki yapacaktır. 2019 yılı itibari ile Avrupa pazarı 360,9 milyon ABD doları değerindeydi ve bu değerin önümüzdeki yıllarda önemli bir hızla artması bekleniyor. Avrupa’nın yanı sıra, Kuzey Amerika’daki pazar, bu bölgedeki ürüne yönelik artan talep nedeniyle önemli bir hızla artacaktır.

Raporda yer alan şirketlerin listesi:

 • Cosayach Güherçile ve İyot Şirketi (Şili)
 • Nippoh Chemicals Co., Ltd (Japonya)
 • Kanto Natural Gas Development Co., Ltd. (Japonya)
 • Toho Earthtech Co., Ltd. (Japonya)
 • GODO SHIGEN Co., Ltd. (Japonya)
 • SQM SA (Şili)
 • Iofina plc (İngiltere)
 • ISE CHEMICALS CORPORATION (Japonya)
 • IOCHEM Şirketi (ABD)
 • Algorta Norte SA (Şili)
 • Diğer oyuncular

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/iodine-market-103889

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter