The global food fortifying agents market size is expected to inflate on account of the joint efforts by the government and manufacturers to maintain public health, shares Fortune Business Insights™, in its report, titled, “Food Fortifying Agents Market, 2022-2029.”

The market is primarily driven by the rising health consciousness of consumers assisted by government organizations. For instance, the Food and Agricultural Organization (FAO) and the World Health Organization (WHO) has reported food fortification as one of the prominent strategies to curb the widespread malnutrition, specifically in underdeveloped countries. The food fortifying agents market is estimated to propel due to the surging demand for dietary supplements, nutritional sports supplements, animal care nutrition, and personal care products. The food & beverage industry, pet food producers, pharmaceutics, and baby food formula industry, among many others are the crucial product-users of food fortifying agents.

REQUEST   A   SAMPLE    PDF   BROCHURE

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/food-fortifying-agents-market-103958

 

Gıda Güçlendirici Maddeler Piyasa Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi

  • Cargill Incorporated
  • Kraliyet DSM’si
  • Arla Gıdalar
  • Hansen Holding A/S
  • Ingredion Incorporated
  • Kellogg Co.
  • BASF SE
  • Okçu Daniels Midland Şirketi
  • Nestle SA
  • Evonik Industries AG

Pazardaki kilit oyuncular, meyve bazlı meyve sularında, süt bazlı ürünlerde ve diğer içecek ve tahıl çeşitlerinde C vitamini gibi gıda takviye maddeleri geliştirmiştir. Yapraklı sebzeler ve yüksek oranda rafine edilmiş tahıllar için B vitamini kompleksi takviyesi kullanılırken, bebek maması üretiminde kalsiyum ve fosfor takviyesi uygulanmaktadır. Mısır ve buğday unu için takviye, çinko, folik asit, demir ve diğer çeşitli mikro besinlerle yapıldığı için demir eksikliği anemisinin yok edilmesi için faydalıdır. Bunun ayrıca tahmin döneminde pazar büyümesini teşvik etmesi bekleniyor.

Pazar Segmenti

Türüne göre, küresel gıda takviye maddeleri pazarı, probiyotik vitaminler, proteinler ve amino asitler, lipidler prebiyotikler, karbonhidratlar ve mineraller olarak bölünmüştür.

Uygulamaya göre, pazar ayrıca bebek formülleri, tahıllar ve tahıl bazlı ürünler, katı ve sıvı yağlar, diyet takviyeleri, süt ve süt bazlı ürünler, toplu gıda maddeleri ve yem olarak kategorize edilir.

Bölge açısından pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Raporun Önemli Noktaları

Rapor, kapsamlı bir pazar araştırmasına dayalı bütünsel bir değerlendirme sunuyor. Ayrıca mevcut pazar eğilimlerinin ve gelecekteki fırsatların derinlemesine analizini sağlar. Piyasa sürücülerine ve kısıtlamalara ışık tutuyor. Ayrıca, kilit oyuncular ve pazarda başarılı olmak ve önde gelen oyuncular olarak hakim olmak için kurnaz stratejileri raporda paylaşılıyor. Raporda, bölgesel dinamikler ve bunların pazarı nasıl şekillendirdiği hakkında detaylı bir çalışma gözlemleniyor.

Market sürücüleri

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Devlet Sağlık Politikaları Tarafından Desteklenen Diyet Alımı Bilincinin Artırılması

Dünyanın dört bir yanındaki çeşitli hükümet kuruluşları, kendi ülkelerinde yemeklere, temel diyetlere ve süt ürünlerine faydalı besinlerin eklenmesiyle ilgili sağlık politikaları başlatmıştır. Bu, üreticilerin daha fazla gıda güçlendirici madde kullanmasını ve diyet eksikliği vakalarında bir düşüşe yol açmasını önerecektir. Ayrıca vitamin eksikliğine bağlı vaka sayısında da düşüş gözlemlenecektir. Bunun pazar büyümesini teşvik etmesi bekleniyor.

Öte yandan, gıda takviye maddelerinin aşırı dozda alınması, olumsuz sağlık etkilerine sahip olabilir. Örneğin, C vitamini veya çinko doz aşımı bulantı, ishal ve mide kramplarına neden olabilir. Selenyumun aşırı kullanımı saç dökülmesine, gastrointestinal duruma, yorgunluğa ve ayrıca hafif sinir hasarına neden olabilir.

Çoğu insan kahvaltıda tahıl gevreği, öğünler arasında bir enerji barı, akşam yemeği için zenginleştirilmiş makarna ve günlük takviye yoluyla gıda güçlendirici maddeler tüketirken, bu da önerilen günlük besin alımını kolayca aşabilir. Dolayısıyla, bu faktörlerin pazar büyümesini engellediği tahmin edilmektedir.

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika, Artan Sağlık Bilinci Sayesinde Piyasayı Hızlandıracak

Kuzey Amerika’nın küresel gıda takviye maddeleri pazarındaki hisselerin çoğunluğunu elinde tutması ve en üst sıradaki konumunu koruması bekleniyor. Bu, sağlıklı ve besleyici bir diyet tüketme konusunda artan farkındalıktan kaynaklanmaktadır. Bu farkındalık, WHO ve FAO gibi büyük kamu refahı kuruluşları tarafından desteklenmektedir. Bu, bölgesel pazar büyümesini daha da teşvik edecektir.

Asya Pasifik’in önemli bir büyüme göstermesi ve küresel pazarda gıda takviye maddeleri için ikinci en büyük paya sahip olması bekleniyor. Büyüme, Çin ve Hindistan gibi ülkelerde artan nüfus nedeniyle yiyecek ve içecek endüstrisinde artan talep ve tüketimden kaynaklanmaktadır. Ayrıca, bu bölgede bulunan başlıca gıda takviye maddesi üreticilerinin pazar büyümesini daha da hızlandıracağı tahmin edilmektedir.

Avrupa’nın, bu bölgedeki insanların günlük alımlarında maksimum beslenmeyi sağlamak için yiyecek ve içecek endüstrisine yapılan büyük harcamalar nedeniyle makul bir büyüme sergilemesi bekleniyor.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/food-fortifying-agents-market-103958

Rekabetçi Peyzaj

Kilit Şirketlerin Marka Satın Almaları Pazar Büyümesini Destekleyecek

Tanınmış oyuncular, lider şirketler olarak pazardaki konumlarını güçlendirmek için çeşitli stratejiler benimsiyor. Bu tür kilit stratejilerden biri, pazarın ve hedef kitlenin ayrıntılı bir şekilde incelenmesiyle yenilikçi ürünleri periyodik olarak piyasaya sürmektir. Diğer bir temel strateji, kullanıcılar arasında marka değerini artırmak için şirketleri satın almaktır.

Örneğin, Ekim 2020’de gıda endüstrisinde önemli bir oyuncu olan Nestle SA, ABD’de taze hazırlanmış yemeklerin en iyi teslimat hizmeti sağlayıcılarından biri olan Freshly’yi satın aldığını duyurdu. Bunun Nestle SA’nın büyümesine daha fazla yardımcı olacağı tahmin ediliyor kullanıcıları arasında marka bilinirliği sağlamak ve pazarda en üst sıralarda yer almaktır.

Sanayi Geliştirme

Mayıs 2020: Pazarda önemli bir oyuncu olan Cargill Incorporated, Çin pazarında daha kaliteli protein seçeneklerine katkıda bulunan çeşitli bitki bazlı ürünler olan PlantEver’ı piyasaya sürdü. Bu lansmanın, önümüzdeki yıllarda Cargill Inc.’in pazar konumunu güçlendirmeye yardımcı olması bekleniyor.

İlgili gönderileri okuyun:

Alev Geciktirici Pazar Fırsatları

Alev Geciktirici Pazar Geliri

Alev Geciktirici Pazar Talebi

Alev Geciktirici Pazar Fırsatları

Alev Geciktirici Pazar Gelecek Trendleri

Alev Geciktirici Pazar Büyümesi

Alev Geciktirici Pazar Coğrafi Segmentasyon

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter