Küresel metal dövme pazarının, otomotiv sektörüne yönelik ürün talebinin artması nedeniyle önemli bir büyümeye tanık olması bekleniyor. Ayrıca, e-araç üretimine yönelik artan devlet desteği, metal dövmenin benimsenmesini destekleyecektir. Fortune Business Insights, son raporunda,  pazarın 2027 yılına kadar 135.017,7 milyon ABD Dolarına ulaşacağını ve 2020 ile 2027 arasında %6,7’lik bir CAGR sergilediğini gözlemliyor. Rapor ayrıca, pazarın 2019’da 80.796.0 milyon ABD Doları değerinde olduğunu belirtiyor.

Yeni koronavirüs, COVID-19, endüstrilerdeki birçok işletme üzerinde benzeri görülmemiş bir etki yarattı. Bazı endüstriler, küresel olarak federal hükümetler tarafından açıklanan karantina nedeniyle önemli kayıplar yaşarken, hükümet ve endüstrilerin ortak çabaları, test sürelerinin yakında geçmesini sağlayacaktır.

COVID-19 pandemileri sırasında işletmenizin ayakta kalmasına ve büyümesine yardımcı olmak için sürekli çaba gösteriyoruz. Deneyimlerimize ve uzmanlığımıza dayanarak, geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olmak için sektörler arasında koronavirüs salgınının etki analizini sunacağız.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/metal-forging-market-103175

Metal dövme, esas olarak bir metal parçasını deforme etmek ve ayrıca istenen şekil, boyut ve hacmi oluşturmak için sıkıştırma kuvvetinin kullanılmasını içeren bir tür metal şekillendirme yöntemidir. En yaygın dövme metal ürünler titanyum, alüminyum, bakır, magnezyum ve diğerleridir. Dövme işlemi, metalleri zayıflatma eğiliminde olan iç gaz ceplerini ortadan kaldırarak metallerin güçlendirilmesine yardımcı olduğu için faydalıdır. Bu işlem aynı zamanda metallerin mukavemetini ve dayanıklılığını da arttırır.

Rapor Neleri İçeriyor?

Pazar raporu, pazar büyümesini etkileyecek temel itici güçler ve kısıtlamalar gibi çeşitli faktörlerin nicel ve nitel analizini içerir. Buna ek olarak, rapor bölgesel analize ilişkin içgörüler sağlar ve dünya genelindeki belli başlı bölgelerde pazarın performansını tartışır. Önde gelen şirketleri içeren rekabet ortamını ve bu şirketler tarafından benimsenen ve birkaç yeni ürün ve büyük şirket işbirlikleri ile sonuçlanan stratejileri içerir. Araştırma analisti, önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini yönlendirecek mevcut eğilimler ve endüstri gelişmeleri hakkında bilgi çıkarmak için PESTEL ve SWOT analizi gibi çeşitli araştırma metodolojilerini benimsemiştir.

Sürüş Faktörleri:

Otomotivde Dövme Çelik Talebi Stoke Talebine Artıyor

Dövme çelik, yüksek dayanıklılık, güçlü çekme mukavemeti ve güvenilirlik gibi sayısız fayda sağlar. Bu özellikler, dövme çeliğin otomotiv endüstrisindeki muadillerine göre tercih edilmesinin başlıca nedenidir. Ayrıca, otomotiv endüstrisinde kapalı kalıp dövme teknolojisinin artan şekilde benimsenmesi, dövme ürünlere olan talebi artırıyor. Karbon çeliği, alaşımlı çelik ve paslanmaz çelik gibi ürünler, diğerlerinin yanı sıra kontrol kolu, krank mili, bağlantı kolları ve direksiyon mafsalları gibi bileşenlerin imalatında kullanılır. Otomotiv sektöründeki ürünlerin artan oranda benimsenmesinin, tahmin döneminde küresel metal dövme pazarını yönlendirmesi bekleniyor. Ayrıca, e-araçların benimsenmesini teşvik eden olumlu hükümet politikalarının pazar büyümesine yardımcı olması bekleniyor.

Özelleştirilmiş Bir PDF Alın: 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/metal-forging-market-10317

Bölgesel Görüşler:

Büyümeye Yardımcı Olmak İçin Asya Pasifik’te Otomotivde Metal Bileşenlerin Artan Kabulü

Tüm bölgeler arasında, Asya Pasifik’teki pazarın önemli bir büyümeye tanık olması ve tahmin döneminde en yüksek küresel metal dövme pazarı gelirini kaydetmesi bekleniyor. Ayrıca, pazar 2019’da 43.926.0 milyon ABD Doları değerindeydi ve endüstriyel ve otomotiv sektörlerinde metal bileşenlere yönelik yüksek talep nedeniyle ivme kazanması muhtemel. Çin ve Hindistan gibi ülkelerde e-araçların tanıtımına yönelik olumlu hükümet politikalarının Asya-Pasifik’teki pazar büyümesini yönlendirmesi bekleniyor. Avrupa’nın ise tahmin döneminde ikinci en önde gelen bölge olması bekleniyor. Bu, havacılık endüstrisi için dövme bileşenlerin artan şekilde benimsenmesi gibi faktörlere atfedilebilir.

Rekabet Ortamı:

Şirketlerin Büyümeyi Hızlandırmak için Ürün Genişletme Stratejileri

Arconic, Şubat 2019’da Tennessee, Knoxville’de bulunan tesisinin genişleme stratejisini yaklaşık 100 milyon USD’lik bir yatırımla açıkladı. Şirkete göre, genişleme, otomotiv ve sanayi sektörlerinden artan talebi karşılamak için alüminyum ürünlerin seri üretimini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Ayrıca, şirket önümüzdeki yıllarda pazardaki konumunu sağlamlaştırmayı planlamaktadır. Yeni ürünlerin tanıtılması, birleşme ve satın alma gibi stratejilerin benimsenmesi ve şirketler tarafından küresel metal dövme pazar payının önemli bir bölümünü elde etmek için işbirliği yapılması, tahmin döneminde büyüme için iyiye işaret edecektir.

Piyasada Yayılan Firmaların Listesi:

 • Arconic (ABD)
 • Aichi Steel Corporation (Japonya)
 • Nippon Steel Corp (Japonya)
 • Allegheny Technologies Inc. (ABD)
 • American Aks ve İmalat A.Ş. (ABD)
 • Bharat Forge Ltd (Hindistan)
 • Bruck GmbH (Almanya)
 • ThyssenKrupp AG (Almanya)
 • L&T Özel Çelik ve Ağır Dövme (Hindistan)
 • Çin İlk Ağır Sanayi (Çin)
 • Tüm Metaller ve Forge Grubu (ABD)
 • Schüler AG
 • Japan Steel Works, Ltd. (Japonya)
 • Hilton Metal Dövme Ltd. (Hindistan)

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/metal-forging-market-103175

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter  Blogları