Küresel sikloheksanon pazar büyüklüğünün, 2027 yılına kadar 10.462.4 milyon ABD Dolarına ulaşarak ve 2020 ile 2027 arasında %4.7’lik bir CAGR sergileyerek önemli bir büyüme sergilemesi bekleniyor. Bu, artan otomotiv sektörüne ve çeşitli endüstriyel uygulamalarda naylon için artan talebe bağlanabilir. küresel olarak gelişmiş sikloheksanon talebini artırması muhtemeldir. Fortune Business Insights, bu bilgiyi en son raporunda yayınladı Rapor ayrıca, pazarın 2019’da 7.690.4 milyon ABD Doları seviyesinde olduğunu ve önümüzdeki yıllarda ivme kazanacağını belirtiyor.

Sikloheksanon, görünüşte renksiz ila soluk sarı olan ve doğada hoş bir kokuya sahip organik bir bileşiktir. Sudan daha az yoğundur ve dünya genelinde başta naylon ve yan ürünlerinin üretimi olmak üzere çeşitli son kullanıcı endüstrilerinden talep görmektedir. Ek olarak, boyalar, cilalar, yağ çözücüler, kaplamalar ve diğerleri için bir çözücü olarak kullanılır.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/cyclohexanone-market-104551

Rapor Neleri İçeriyor?

Küresel piyasa raporu, büyümeyi etkileyecek temel itici güçler ve kısıtlamalar gibi çeşitli faktörlerin niteliksel ve niceliksel analizini içerir. Ek olarak, rapor, pazarın büyümesine katkıda bulunan farklı bölgeleri kapsayan bölgesel analizlere ilişkin görüşler sağlar. Önde gelen şirketleri içeren rekabet ortamını ve onların ortaklıkları duyurmak, yeni ürünler sunmak ve 2020 ile 2027 arasında pazarın büyümesine daha fazla katkıda bulunacak işbirlikleri için stratejileri benimsemelerini içerir. Ayrıca, araştırma analisti birkaç tane benimsemiştir. Tahmin süresi boyunca pazar büyümesini yönlendirecek mevcut eğilimler ve endüstri gelişmeleri hakkında bilgi çıkarmak için SWOT ve PESTEL analizi gibi araştırma metodolojileri.

SÜRÜŞ FAKTÖRLERİ

Yükselen Otomotiv Sektörü Sikloheksanon Talebini Artıracak

Yüksek harcanabilir gelirin mevcudiyetiyle desteklenen yükselen teknolojik ilerleme, dünya genelinde üst düzey otomotiv satışlarını yönlendiriyor. Otomotivde hafif bileşenlere yönelik artan talep, üreticileri naylon ve naylon 66 gibi dayanıklı ve hafif malzemeler geliştirmeye yönlendiriyor. Bunun otomotiv endüstrisindeki gelişmiş sikloheksanon ürünlerine olan talebi artırması muhtemeldir. Ayrıca, birkaç son kullanıcı endüstrisinden gelen güçlü sertliği ve dayanıklılığı nedeniyle naylon için artan talebin, tahmin süresi boyunca küresel sikloheksanon pazar büyümesini artırması bekleniyor.

BÖLÜMLEME

Adipik Asit 2019’da %26,2 Pazar Payı Elde Etti

Uygulamaya dayalı adipik asit segmenti, 2019’da yaklaşık %26,2’lik bir pazar payına sahipti ve mürekkepler, kaplamalar ve böcek ilaçları gibi çeşitli endüstriyel uygulamalar için üst düzey solvent olarak artan oranda benimsenmesi nedeniyle ivme kazanması bekleniyor.

Uzmanımızla Konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/cyclohexanone-market-104551

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Asya-Pasifik Hakim Kalacak; Yükselen Otomotiv Sektörü Büyümeyi Destekliyor

Tüm bölgeler arasında Asya-Pasifik’in önemli bir büyüme göstermesi ve önümüzdeki yıllarda küresel pazarda en üst sıralarda yer alması bekleniyor. Bu, bölgedeki gelişmiş sikloheksanon talebini yönlendiren otomotiv üretim tesislerinin büyük mevcudiyeti ile desteklenen yükselen otomotiv endüstrisine atfedilebilir. Asya-Pasifik, 2019’da 4.794,7 milyon ABD doları olarak gerçekleşti.

Avrupa pazarının, üreticileri 2020 ve 2027 yılları arasında bölgedeki sikloheksanondan türetilen naylon malzemeler geliştirmeye iten otomotiv sektöründeki hafif bileşenlere yönelik yüksek talebin desteğiyle önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor.

REKABETÇİ PEYZAJ

Seçkin Şirketler Pazar Beklentilerini Aydınlatmak İçin Tesis Genişletmeye Odaklanıyor

Küresel sikloheksanon pazarı, tahmin dönemi boyunca konumlarını güçlendirmek için üretim tesislerini genişletmeye odaklanan kilit oyuncuların varlığı ile parçalanmıştır. Ayrıca, diğer kilit oyuncular, pazardaki varlıklarını sürdürmek için organik ve inorganik stratejiler benimsiyor.

Endüstriyel gelişme:

 • Ekim 2020 – DOMO Chemicals, Çin’in Zhejiang kentinde son teknoloji ürünü yeni bir üretim tesisi kuracağını duyurdu. Şirket, yılda 50.000 ton yenilenebilir ve gelişmiş naylon bileşiği işleme kapasitesine sahip olacak naylon tesisinin geliştirilmesine yaklaşık 14.10 milyon ABD Doları yatırım yaptı.

Küresel Pazarda Profili Oluşturulan Şirketlerin Listesi:

 • BASF SE (Ludwigshafen, Almanya)
 • Domo Chemicals (Ghent-Zwijnaarde, Belçika)
 • OSTCHEM (Donetsk bölgesi, Ukrayna)
 • Fibrant (Urmond, Hollanda)
 • UBE ENDÜSTRİLERİ LTD. (Tokyo, Japonya)
 • TPCC (Taipei Şehri, Tayvan)
 • Qingdao Hisea Chem Co., Ltd (Qingdao, Çin)
 • ARIHANT SOLVENTLER VE KİMYASALLAR (Tamil Nadu, Hindistan)
 • JIGCHEM EVRENSEL (Maharashtra, Hindistan)
 • Shreeji Chemical (Thane, Hindistan)
 • LUXI GRUBU (New York, ABD)
 • Honeywell International Inc (Kuzey Karolina, ABD)
 • Shandong Haili Chemical Co., Ltd. (Shandong Eyaleti, Çin)
 • Shandong Hualu-Hengsheng (Shandong Eyaleti, Çin)
 • Asahi Kasei Şirketi (Tokyo, Japonya)
 • Gujarat State Fertilizers & Chemicals Ltd (GSFC) (Gujarat, Hindistan)
 • Diğer oyuncular

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/cyclohexanone-market-104551

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

LinkedIn Facebook Twitter