Küresel termal sprey kaplama pazar büyüklüğünün, 2027 yılına kadar 17.631,2 milyon ABD Dolarına ulaşarak üstel bir büyüme sergilemesi bekleniyor. Bu, büyüyen havacılık endüstrisine ve yenilikçilik talebini artıran performansı ve yakıt verimliliğini artırmak için uçaklarda ağırlık azaltımına yönelik artan talebe atfedilebilir. dünya çapında termal sprey kaplamalar. Fortune Business Insights, son raporunda,  pazarın 2019’da 10.235,2 milyon ABD doları seviyesinde olduğunu ve 2020 ile 2027 arasında %7,8’lik bir CAGR sergileyeceğini tahmin ediyor.

COVID-19 Ortasında Dikey Son Kullanıcıyı Etkileyen Sınırlı Hammadde Temini

Küresel salgın, dünya genelinde endüstriyel faaliyetlerin tamamen durmasına neden oldu. Bu, talepte bir dereceye kadar bir eksiklik yaratması beklenen dikey son kullanıcılar tarafından yaşanan hammadde tedariği sıkıntısına yol açmaktadır. Bununla birlikte, sağlık sektörü tarafından termal püskürtme teknolojisine yönelik artan talebin, pazar beklentilerini aydınlatması ve önümüzdeki yıllarda pazarın uğrayacağı ekonomik kayıpları azaltması bekleniyor.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/thermal-spray-coatings-market-102388

Termal sprey kaplamalar genellikle çok çeşitli malzemelerin yüzeyini eski haline getirmek veya iyileştirmek için kullanılır. Bu kaplamalar, diğer dış etkenlerin yanı sıra yüzeyin erozyon, aşınma, korozyon, aşınma ve yıpranma ve ısıdan korunmasını sağlar. Çeşitli faydaları nedeniyle, otomotiv, havacılık ve petrol ve gaz gibi çeşitli endüstriyel uygulamalarda yaygın olarak benimsenirler.

Rapor Neleri İçeriyor?

Pazar raporu, pazar büyümesini etkileyecek temel itici güçler ve kısıtlamalar gibi çeşitli faktörlerin nicel ve nitel analizini içerir. Buna ek olarak, rapor bölgesel analize ilişkin içgörüler sağlar. Önde gelen şirketleri ve yeni ürünleri ve büyük işbirliklerini içeren rekabet ortamını içerir. Araştırma analisti, önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini yönlendirecek mevcut eğilimler ve endüstri gelişmeleri hakkında bilgi çıkarmak için PESTEL ve SWOT analizi gibi çeşitli araştırma metodolojilerini benimsemiştir.

SÜRÜŞ FAKTÖRLERİ

Büyümeyi Desteklemek için Termal Sprey Kaplamaların Artan Kabulü Havacılık ve Uzay

Uçakların yakıt verimliliğini ve performansını iyileştirmeye yönelik artan talep, havacılık endüstrisinde yenilikçi termal sprey kaplamalara olan talebi artırıyor. Bu kaplama, motorların türbin kanatlarını aşırı sıcaklıklardan korurken, bileşenlerin daha uzun süre yüksek güvenilirliğini sağlar. Buna ek olarak, uçağın eski bileşenlerini değiştirmek için artan yenileme faaliyetlerinin, dünya genelinde bu kaplamalara olan talebi artırması bekleniyor. Bu nedenle, küresel olarak artan seyahat ile desteklenen büyüyen havacılık sektörünün, önümüzdeki yıllarda küresel termal sprey kaplama pazarını yönlendirmesi bekleniyor.

Özelleştirme Araştırma Raporunuzu Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/thermal-spray-coatings-market-102388

BÖLÜMLEME

Seramik Segmenti 2019’da Büyük Pazar Payı Elde Etti

Malzemeye dayalı seramik segmenti, 2019’da büyük bir pazar payına sahipti ve dünya genelinde biyotıp endüstrisi tarafından seramik kaplamaların artan şekilde benimsenmesi nedeniyle üstel bir büyüme yaşaması bekleniyor.

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Kuzey Amerika Hakim Kalacak; Kuzey Amerika’da Büyüyen Havacılık Sektörü Talebi Artıracak

Tüm bölgeler arasında Kuzey Amerika’nın önümüzdeki yıllarda küresel termal sprey kaplama pazarında ön planda kalması ve en üst sıralarda yer alması bekleniyor. Bu hakimiyet, uçak verimliliğini artırmak ve bileşenlerin korozyonunu önlemek için gelişmiş termal sprey kaplama talebini artıran büyüyen havacılık sektörüne atfedilebilir. Bölge, 2019 yılında 3.217,6 milyon ABD doları olarak gerçekleşti.

Avrupa pazarının, 2020 ve 2027 yılları arasında bölgedeki sıkı hükümet düzenlemeleri nedeniyle sert krom kaplamalar yerine termal sprey kaplamaların artan şekilde benimsenmesiyle desteklenen önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor.

REKABETÇİ GÖRÜNÜM

Büyük Şirketler Pazar Beklentilerini Aydınlatmak İçin Ar-Ge Faaliyetlerine Yatırımlara Odaklanıyor

Küresel termal sprey kaplama pazarı, havacılık ve otomotiv sektöründen gelen artan talebi desteklemek için gelişmiş termal sprey kaplamalar geliştirmeye yatırım yapmaya odaklanan küçük, orta ve büyük şirketlerin varlığı ile parçalanmıştır. Birleşme ve satın alma, işbirliği ve ortaklık gibi stratejilerin kilit oyuncular tarafından benimsenmesinin, tahmin döneminde gelir açısından pazarın beklentilerini daha da artırması bekleniyor.

Sanayi Geliştirme:

 • Haziran 2020 – İtalyan termal sprey kaplama uzmanı Flame Spray Spa, Quintus Technologies tarafından üretilen QIH 122 M URC Sıcak İzostatik Pres (HIP) yatırımını duyurdu. Şirkete göre, satın alma, artan ısıl işlem ve havacılık parçalarının ve diğer bileşenlerin yoğunlaştırılması talebini karşılamayı amaçlıyordu.

Termal Sprey Kaplamalar için Küresel Pazarda Profili Oluşturulan Şirketlerin Listesi:

 • Praxair ST Technology, Inc. (ABD)
 • Bodycote (İngiltere)
 • Oerlikon Metco (İsviçre)
 • Yüzey Teknolojisi Birleşik Krallık (İngiltere)
 • C. Starck GmbH (Almanya)
 • W. Gartner Termal Püskürtme (ABD)
 • Höganäs AB (İsveç)
 • Metalizasyon Limited (İngiltere)
 • Alev Spreyi SpA (İtalya)
 • BryCoat Inc. (ABD)
 • Marangoz Teknoloji Şirketi (ABD)
 • A&A Termal Sprey Kaplamalar (ABD)
 • ASB Industries, Inc. (ABD)
 • Polymet Şirketi (ABD)
 • TST Kaplama A.Ş. (ABD)
 • Diğer Önemli Oyuncular

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/thermal-spray-coatings-market-102388

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter