Küresel antioksidan pazar  büyüklüğünün 2021’de 4,13 milyar ABD dolarından 2028’de 6,05 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor. Bu katkı maddeleri günümüzde vücut losyonları, şampuanlar, saç kremleri ve kremler dahil olmak üzere birçok kozmetik ürününde yaygın olarak kullanılmaktadır. Örneğin BEAUTYLAB, Gençlik İksiri Süper Antioksidan Günlük Nemlendiricisinin Kasım 2019’da En İyi Yeni Premium Yaşlanma Karşıtı Ürün kategorisi altında Saf Güzellik Ödüllerini aldığını duyurdu. Cildi yaşlanma etkilerinden korumaya yardımcı olur. Fortune Business Insights™ tarafından “ Antioksidan Pazarı, 2021-2028 ” başlıklı bir rapora göre , pazar 2020’de 3,92 milyar ABD doları seviyesindeydi. 2021-2028 arasındaki tahmin döneminde %5,61’lik bir CAGR sergileyecek. .

SI Group, Çin’de Weston 705 markalı Antioksidanlar Üretmek için Yeni Tesis Açmayı Planlıyor

Nisan 2021’de, ABD merkezli önde gelen kimyasal ara ürünler, farmasötik bileşenler ve performans katkı maddeleri üreticisi SI Group, Weston 705 marka antioksidanlar üretmek için Çin’deki yeni tesisini Mayıs 2021’e kadar açmayı planladığını duyurdu. Şirketin müşteri tabanını geliştirmesine ve basitleştirilmiş lojistik ve sıkıştırılmış teslim süresi yoluyla Çin ve Asya Pasifik’teki ürün portföyünü genişletmesine yardımcı olacak.

Ticari Engeller, COVID-19 Pandemisi Ortasında Asya’da Üretimin Durmasına Neden Oldu

Dünyanın dört bir yanındaki çeşitli üreticiler, Çin’deki ithalat ve ihracat kesintileri nedeniyle Asya’daki üretim tesislerini durdurdu. Ayrıca, sınırlı kamu hareketliliği ve ticaret engellerinin dayatılması, tedarik zincirinde rahatsızlıklara neden oldu. Örneğin, BASF SE Hindistan’daki üretim faaliyetlerini durdurdu. Ancak durum kademeli olarak normalleşecek ve böylece pandeminin ortasında piyasaya çok sayıda büyüme fırsatı sağlayacaktır.

Örnek PDF Broşürü Alı[email protected]  www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/food-antioxidants-market-100789

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Desteklemek için Yenilikçi Et Koruyucu Tekniklerinin Artan Kullanımı

Hızlı kentleşme, artan nüfus ve yüksek harcanabilir gelir, özellikle gelişmekte olan ülkelerde hayvansal ürünlere olan talebi sürekli olarak desteklemektedir. Dünya Bankası Verileri, 2020’de dünya nüfusunun %55’inin şehirlerde yaşadığından bahsetmiştir. Bu sayının yakın gelecekte hızla artması bekleniyor. Aynı zamanda, son yirmi yılda dünya genelinde toplam et tüketimi 360 milyon tona ulaştı. Bunların arasında %54’lük artış, yüksek nüfus artışından kaynaklandı. Şirketler tütsüleme, kurutma ve tuzlama gibi çeşitli et koruyucu teknikler kullanıyor. Ayrıca, koruyucuların ve benzersiz termal işlemlerin eklenmesi de antioksidan pazarının büyümesini hızlandıracaktır. Ancak, düzenleyici kurumlar tarafından ortaya konan katı politikaların artan sayısı nedeniyle yeni ürün onayları olumsuz etkileniyor.

segmentasyon-

Plastik, Kauçuk ve Lateks Katkı Maddeleri Segmenti, Esnekliği Artırma Yeteneği İle Kazançlı Bir Şekilde Stoklanıyor

Uygulamalara göre pazar, plastik, kauçuk ve lateks katkı maddeleri, yakıt ve yağlayıcı katkı maddeleri, gıda ve yem katkı maddeleri, farmasötik ve kişisel bakım ürünleri ve diğerlerine ayrılmıştır. Bunların dışında, plastik, kauçuk ve lateks katkı maddeleri segmenti, önemli bir antioksidan pazar payı yaratarak kazançlı bir büyüme sergilemeye hazırlanıyor. Ürünün esnekliğini, görünümünü, sertliğini ve gücünü geliştirmeye yardımcı olurlar. Ayrıca termo-oksidatif veya termo-mekanik özellikleri sayesinde bozulmayı önlerler.

Bölgesel Görüşler-

Asya Pasifik, Artan Dijitalleşme ve Katkı Maddeleri Farkındalığıyla Güçlenerek Ön Planda Kalacak

 • Asya Pasifik, 2020’de gelir açısından 1,71 milyar ABD doları tuttu. Antioksidan kullanmanın avantajlarına ilişkin artan tüketici bilinci ve artan dijitalleşme bu bölgedeki büyümeyi destekleyecektir. Midwest ABD Gıda İhracatçıları Birliği raporu, Japonya’nın üçüncü en büyük paketlenmiş gıda üreticisi olduğunu ve onu ABD ve Çin’in izlediğini belirtti. Aynı zamanda bölgesel büyümeye de yardımcı olacaktır.
 • Kuzey Amerika’da, bu katkı maddesinin kauçuk, yağlayıcı ve plastik endüstrilerinde kullanımının teşvik edilmesi büyümeyi hızlandıracaktır. Ayrıca, birden fazla önde gelen üreticinin varlığı bölgesel büyümeyi hızlandıracak.
 • Avrupa’nın artan kişisel araç sayısı nedeniyle önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde büyüyeceği tahmin ediliyor. Bununla birlikte, bu bölgedeki kozmetik ürünlere olan yüksek talep büyümeyi artıracaktır.

Rekabetçi Peyzaj-

Kilit Şirketler Rekabeti Yoğunlaştırmak için Varlıklarını ve Portföylerini Genişletmeyi Amaçlıyor

Pazar, şu anda portföylerini genişletmeye ve coğrafi ayak izlerini artırmaya odaklanan çok sayıda üreticiyi içeriyor. Diğerlerinden bazıları, müşterilerin gereksinimlerine göre yeni katkı maddelerinin piyasaya sürülmesine de katılıyor. Aşağıda sektördeki gelişmelerden biri yer almaktadır:

 • Ekim 2019 : Layn Corp., yağlar, katı yağlar, ön karışımlar, hayvan yemi ve evcil hayvan gıdaları gibi hayvan beslenmesinde kullanılabilecek doğal antioksidanlardan oluşan portföyü TruGro AOX’u piyasaya sürdü. Sentetik katkı maddelerinin değiştirilmesine yardımcı olacaktır.

Fortune Business Insights™, küresel pazarda bulunan başlıca üreticileri listeler. Bunlar aşağıdaki gibidir :

 • BASF SE (Ludwigshafen, Almanya)
 • ICC Industries Inc. (Amerika Birleşik Devletleri)
 • Kemin Industries Inc. (Iowa, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Archer Daniels Midland Şirketi (Illinois, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Barentz International BV (Hoofddorp, Hollanda)
 • Kalsec, Inc. (Michigan, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Eastman Chemical Company (Tennessee, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Camlin Fine Sciences Ltd. (Maharashtra, Hindistan)
 • Royal DSM NV (Heerlen, Hollanda)
 • Givaudan (Vernier, İsviçre)

 

Herhangi bir sorunuz mu var? Uzmanlarımıza Sorun @  https://www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/food-antioxidants-market-100789

İlgili Sektör Haberleri –

curlebrity.mn.co/posts/24568487

network-22394.mn.co/posts/24568496

local-urban-eats.mn.co/posts/24568498

one-jam-productions.mn.co/posts/24568504

putlockerstv.mn.co/posts/24568507

skillcrush.mn.co/posts/24568514

spider-web.mn.co/posts/24568515

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]