Otomotiv sektöründe çarpışmadan kaçınma sistemlerinin artan kabulü nedeniyle çarpışma önleme sistemleri pazar büyüklüğünün büyümesi beklenmektedir. Ek olarak, pazar, gelişmekte olan ülkelerdeki uçak güvenlik standartlarının iyileştirilmesinden faydalanacaktır. Fortune Business Insights TM , bu bilgiyi “ Çarpışma Önleme Sistemi Pazarı, 2022-2029 ”  başlıklı yeni raporunda sundu .

COVID-19 Etkisi –

COVID-19 salgını piyasayı alt üst etti. 2020’de çarpışma önleme sistemlerinin zayıf satışları, otomobil satışlarının düşük olmasının bir sonucuydu. Virüsün yayılmasını durdurmak için uygulanan kapatma düzenlemeleri nedeniyle bu sistemlerin Ar-Ge ve üretimi ertelendi. Bununla birlikte, pandemi sonrası otonom araç kullanımında beklenen artış nedeniyle, pazara ilişkin beklentiler parlak görünüyor.

Örnek PDF Broşürünü Alın: 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/collision-avoidance-system-market-105209

Segmentasyon –

Cihaz bazında pazar, kör nokta algılama (BSD), uyarlanabilir hız sabitleyici (ACC), şeritten ayrılma uyarısı (LDW), otonom acil frenleme (AEB), gece görüşü (NV), lastik basıncı izleme sistemleri olarak bölümlere ayrılmıştır. (TPMS), elektronik stabilite kontrolü (ESC) ve sürüş izleme sistemi (DMS). Teknoloji bazında pazar, LiDAR, radar, ultrasonik ve kamera olarak ayrılmıştır. Uygulama bazında pazar, havacılık, otomotiv, demiryolu, madencilik, denizcilik ve inşaat olarak sınıflandırılır. Coğrafi olarak, pazar Avrupa, Kuzey Amerika, Asya Pasifik ve Dünyanın Geri Kalanı olarak bölümlere ayrılmıştır.

Rapor Kapsamı –

Rapor, küresel pazarın ayrıntılı bir analizini sunuyor. Rapor, büyüme faktörleri, kısıtlamalar, sektördeki gelişmeler ve ortaklıklar, birleşmeler ve satın almalar dahil olmak üzere çeşitli faktörlere ilişkin verileri vurgulayarak gerçek bir değerlendirme sunuyor. Ek olarak, COVID-19’un endüstrinin büyümesi üzerindeki etkisini vurgulamaktadır.

Sürücüler ve Kısıtlamalar –

Pazar Büyümesini Artırması Muhtemel Uçak Değerlendirme Programları ve Düzenlemeleri

Birkaç uçak OME’si, pazarı yönlendirmesi öngörülen güvenlik endişeleri nedeniyle artan bir şekilde çarpışma önleme sistemleri kurmaya odaklanıyor. Ayrıca, otomobil sektöründe sistemlerin artan uygulaması nedeniyle pazarın büyümesi bekleniyor. Gelişmekte olan ülkelerde artan havacılık güvenliği normlarının pazar için potansiyel fırsatlar sunacağı tahmin edilmektedir. Bununla birlikte, bu sistemlerle ilişkili yüksek bakım maliyetlerinin, küresel çarpışmadan kaçınma sistemi pazarındaki büyümede önemli bir engel olacağı tahmin edilmektedir.

Bölgesel Görüşler –

Kuzey Amerika Öngörülen Süre Boyunca Pazarda Lider Olabilir

Pazar dört ana bölgede analiz edilir: Avrupa, Kuzey Amerika, Asya Pasifik ve Dünyanın Geri Kalanı. Kuzey Amerika’nın tahmin dönemi boyunca küresel çarpışmadan kaçınma sistemi pazar payına liderlik etmesi muhtemeldir; büyüme, General Electric Company, Rockwell Collins Inc., Wabtec gibi ABD merkezli kilit oyuncular tarafından sağlanan gelişmiş havada çarpışma çözümlerine atfedilebilir. Corporation ve diğerleri, çeşitli ticari uçakların hava yolunu güvence altına almak için.

Asya Pasifik’in tahmin döneminde hızlı bir oranda büyümesi bekleniyor. Çin ve Hindistan gibi gelişmekte olan ekonomilerde artan lüks araç satışlarının bir sonucu olarak ortaya çıkıyor. Çin silahlı kuvvetleri tarafından artan ışık algılama ve menzil (LiDAR) teknolojisinin bölgesel pazar büyümesini artırması bekleniyor.

Avrupa’nın tahmin döneminde önemli bir pazar büyümesine tanık olması bekleniyor. Büyüme, Birleşik Krallık, Almanya ve Dünyanın Geri Kalanında otomatik sürüş sistemlerinin (ADS) artan kullanımına bağlanabilir. Ek olarak, Latin Amerika, Orta Doğu ve Afrika’da kör nokta algılama ve şeritten ayrılma uyarı sistemlerinin artan şekilde benimsenmesiyle pazar hareketleniyor.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/collision-avoidance-system-market-105209

Rekabet Ortamı –

Teknolojik Gelişmeleri Kullanmaya Odaklanacak Kilit Oyuncular

Küresel pazar, pazara hakim olan birkaç kilit oyuncu ile oldukça rekabetçidir. Ek olarak, piyasanın, çoğunlukla gelişmekte olan piyasalardan gelen yardım sayesinde, tahmin dönemi boyunca önemli bir ivme kazanması bekleniyor. Birleşme ve satın almaların birincil amacı, yeni teknolojileri kullanmak, portföyleri geliştirmek ve yeteneklerden yararlanmaktır. Örneğin, akıllı bir ulaşım çözümleri tedarikçisi olan LILEE Systems, Mart 2021’de devrim niteliğinde bir Hi-ray çarpışma önleme sistemi olan Safe Rail’in ilk çıkışını duyurdu. Yeni sistemler, yüksek raylı araçları tutmak için SafeRide filo güvenlik çözümü ile birlikte çalışıyor. raylarda ve yollarda güvenli.

Sanayi Geliştirme –

Mart 2021:  NASA ve SpaceX, uçuş güvenliğini koordine etmek için verileri paylaşan bir sözleşme imzaladı. Anlaşma, NASA uzay aracı ile SpaceX’in devasa Starlink uyduları takımyıldızı arasındaki bağlantılardan kaçınmaya ve çarpışmaları başlatmaya odaklandı.

Çarpışma Önleme Sistemi Pazarındaki Önemli Oyuncuların Listesi:

 • Alstom SA (Fransa)
 • Autoliv Inc. (İsveç)
 • Otomotiv Plc. (İngiltere)
 • Havacılık İletişim ve Gözetim Sistemleri, LLC (ABD)
 • Becker Mining Systems AG (Almanya)
 • Delphi Denso Şirketi (Japonya)
 • Altıgen AB (İsveç)
 • Honeywell International, Inc. (ABD)
 • Robert Bosch GmbH (Almanya)
 • Rockwell Collins, Inc. (ABD)
 • Saab AB (İsveç)
 • General Electric Company (ABD)
 • Wabtec Şirketi (ABD)

Daha İlgili Bağlantılar:

Ultrasonik Test Pazar Büyüklüğü

Galyum Nitrür Cihazı Pazar Payı

Galyum Nitrür Cihazı Pazar Analizi

Galyum Nitrür Cihazı Pazar Geliri

Galyum Nitrür Cihazı Pazar Büyümesi

Galyum Nitrür Cihazı Pazar Fırsatları

Galyum Nitrür Cihazı Pazar Büyüklüğü

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter  Blogları