Fortune Business Insights™, “ Gaz Maskesi Pazar Büyüklüğü, Pay ve Endüstri ” başlıklı raporunda, küresel gaz maskesi pazar büyüklüğünün sağlık çalışanları tarafından COVID-19’a karşı korunmak için artan gaz maskeleri kullanımı nedeniyle hızlanan bir genişleme dönemi yaşadığını belirtiyor. Analiz, Ürün Tipine Göre (Kanal Maskesi, Hava Temizleyici Respiratörler (APRS), Elektrikli Hava Arındırıcı Respiratörler (PAPRS), Bağımsız Solunum Aparatı (SCBAS), Acil Çıkış Başlıkları), Uygulamaya Göre (Petrol ve Gaz, Askeri, Sağlık, Madencilik) , İtfaiye, Sanayi Sektörü, Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2020-2029”. Koronavirüsün hava yoluyla hızla bulaşması, ön saflardaki sağlık çalışanlarını büyük risk altına soktu ve hükümetler ve düzenleyici kurumlar, bu çalışanlara yeterli güvenliği sağlamak için sürekli olarak verimli ekipman talep ediyor. Gaz maskeleri, yüzü kapsamlı bir şekilde kapladıkları ve havada yüzen patojenleri etkili bir şekilde filtreledikleri için bu sorun için en uygun çözüm olarak ortaya çıkmıştır. Örneğin, Ağustos 2020’de Fransız Ordusu Biyomedikal Araştırma Merkezi, ciddi akut solunum sendromundan (SARS) muzdarip COVID-19 hastalarına trakeotomi yaptıklarında cerrahlarını korumak için askeri gaz maskeleri ile donattı. İsrail’de HemaClear adlı bir tıbbi cihaz şirketi, yıkanıp tekrar kullanılabilen bir filtreleme mekanizmasıyla gözleri, burnu ve ağzı kapatan ViriMASK Koruyucu Okülo-Solunum Cihazını geliştirdi.

Örnek Rapor PDF İsteyin –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/gas-mask-market-103326

 

Raporun Önemli Noktaları:

 • Pazar sürücüleri, trendler ve zorluklar hakkında endüstri lideri araştırma;
 • Worm’un her pazar segmentinin bakış açısı analizi;
 • En iyi pazar oyuncularına ve büyüme stratejilerine ilişkin rakipsiz görüşler; ve
 • Piyasayı etkileyen bölgesel gelişmelerin ve beklentilerin derinlemesine incelenmesi.

Sürüş faktörü

PAPR’lerin Stoke Ürününün Kabulüne Önemli Faydaları

Elektrikli bir hava temizleyici respiratör (PAPR), Occupational Safety and Health Administration (OSHA) tarafından ortam havasını maske filtresinden giriş kapağına zorlamak için bir üfleyici kullanan bir solunum koruma sistemi olarak tanımlanır. Bu solunum cihazları, kullanıcıya bir dizi avantaj sunar. Örneğin, PAPR havayı sürüklemek için bir üfleyici kullandığından, kullanıcının nefes almak için fazladan akciğer gücü kullanmasını gerektirmez ve kullanıcının daha doğal bir şekilde nefes almasına izin verir. Ayrıca şirketler, kullanıcıyı yalnızca hava kirleticilerinden korumakla kalmayıp aynı zamanda göz ve yüzün döküntü, zehirli gazlar ve diğer tehlikeler gibi tehlikeli maddelere maruz kalmasını önlemek için entegre yüz siperleri içeren PAPR üniteleri de tasarlamaktadır. Buna ek olarak, bazı üreticiler son kullanıcıya geniş bir başlık ve solunum hortumu seçeneği sunar. kullanıcının PAPR sistemini çalışma ortamının ihtiyaçlarına göre özelleştirmesine izin verir. PAPR gaz maskelerinin sağladığı geniş avantajlar, onları kimyasal fabrikalar, yeraltı madenciliği ve nükleer tesisler gibi zorlu ortamlarda kullanım için ideal seçim haline getirir. 

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika Pazar Payını Sıkı Tutacak; Asya Pasifik Hızlı Büyüme Kaydedecek

Kuzey Amerika’nın, ABD ve Kanada’da 3M ve Honeywell gibi büyük küresel oyuncuların güçlü varlığı nedeniyle önümüzdeki yıllarda gaz maskesi pazar payına hakim olması bekleniyor. Özellikle ABD, birliklerine bağımsız solunum cihazı gibi gelişmiş teçhizat sağlamak için askeri harcamalarını istikrarlı bir şekilde artırdığı için bölgesel pazara öncülük edecek. Buna ek olarak, ABD’de gaz maskelerinin ülkede geniş çapta benimsenmesini sağlayan katı iş yeri güvenliği kuralları vardır.

Raporda Özelleştirme için bize ulaşın –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/gas-mask-market-103326

 

Asya Pasifik’te, sağlık, madencilik ve askeriye gibi çeşitli son kullanım endüstrilerinden gelişmiş koruyucu ekipman talebi arttıkça pazar oyuncularını karlı fırsatlar bekliyor. Orta Doğu ve Afrika bölgesi de petrol ve gaz endüstrisinde solunum ünitelerinin artan şekilde benimsenmesi nedeniyle umut verici bir büyüme sergiliyor.

Rekabetçi Peyzaj

Devlet Kurumlarının Rekabeti Tanımlamak İçin Maske Çözümlerinin Geliştirilmesi

Bu pazardaki kilit oyuncular, kolluk kuvvetlerinin görevlerini etkin bir şekilde yerine getirmelerini sağlamak için gaz maskeleri tasarlamaya ve geliştirmeye odaklanmıştır. Bu şirketler, stratejilerini, konumlarını sağlamlaştırmalarına ve süreçte gaz maskesi pazarının büyümesini hızlandırmalarına olanak tanıyan farklı devlet organlarından sözleşmeler almaya yönelik olarak geliştiriyor.

Sektördeki Gelişmeler:

 • Eylül 2020: MIRA Safety, yalnızca kolluk kuvvetleri için geliştirilen Police Canister (P-CAN) gaz maskesi filtre sisteminin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Sistem, polis memurlarına görevlerini yerine getirirken düzenli olarak maruz kaldıkları göz yaşartıcı gazlara ve diğer tehlikeli kimyasallara karşı gelişmiş koruma sağlar.
 • Mart 2020: AirBoss of America, ABD Federal Acil Durum Yönetim Ajansı’ndan (FEMA) şirketin amiral gemisi FlexAir™ Powered Air Purifying Respirator sistemleri, 600.000 filtre ve aksesuarlarının üretimi ve satışı için 96,4 milyon ABD Doları tutarında bir sözleşme imzaladı.

Gaz Maskesi Piyasa Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi:

 • RSG Güvenliği (Hollanda)
 • KCWW (ABD)
 • Avon Koruması (ABD)
 • MSA (Pensilvanya)
 • 3M (ABD)
 • RPB Güvenliği (ABD)
 • AirBoss of America Corp. (Kanada)
 • Honeywell International Inc. (The U.S.)
 • Drägerwerk AG & Co. KGaA (Germany)
 • Johnson Controls (The U.S.)

Inquire Before Buying This Report –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/gas-mask-market-103326

 

About Us:

Fortune Business Insights™ offers expert corporate analysis and accurate data, helping organizations of all sizes make timely decisions. We tailor innovative solutions for our clients, assisting them to address challenges distinct to their businesses. Our goal is to empower our clients with holistic market intelligence, giving a granular overview of the market they are operating in.

Contact Us:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
9th Floor, Icon Tower,
Baner-Mahalunge Road,
Baner, Pune-411045, Maharashtra, India.

Telefon :
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar