Küresel ricinoleik asit piyasası büyüklüğü, çoklu kullanımı, kozmetik, ilaç ve deri üretimi sayesinde, hisselerinin Fortune Business Insights & Ticaret;, raporunda, & ldquo; ricinoleik asit pazarı-2021-2028. & rdquo;

Ricinoleik asit, hint yağı hidrolizinden elde edilir. Dünyada kozmetik, boyalar, sentetik reçineler, yapıştırıcılar, fren hidroliği, yağlama gresleri ve ilaçlar gibi farklı ticari segmentlerde geniş bir kullanım alanı için geniş bir şekilde ünlüdür. Ürün, özel sabun, yüzey aktif maddelerin, kişisel bakım ürünleri, yüzey kaplamaları, farmasötikler, gres, özel kauçuk ve plastikleştiriciler üretiminde hammadde olarak kullanılır.

Hint yağı ve türevlerini endüstriyel amaçlar için ideal olan özellikler ve nbsp; yüksek özel yerçekimi, kalınlığı ve hidroksil değeridir. Bütün bu özellikler, Hindistan, Çin ve Brezilya gibi en yüksek üreticilerinden ihracatını topladı. Hindistan, son on yılda yaklaşık 12 kat daha fazla ihraç etti, Hindistan (deniz) çözücü sıkacağı birliğini bildirdi. Ricinoleik asit için montaj talebi, ricinoleik asit üretimini olumlu yönde etkilemek için öngörülmekte, böylece tahmin süresi boyunca piyasa büyümesine katkıda bulunur.

Örnek PDF Broşürü İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/ricinoleic-acid-market-103714

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi
Rusya-Ukrayna savaşı, Avrupa’nın Risinoleik Asit pazarı dinamiklerini sonsuza kadar değiştirebilir. Ayrılık, Soğuk Savaş’ın zor durumunu yeniden canlandırdı ve Avrupa’yı büyük bir askeri çatışmanın eşiğine getirdi. Ukrayna’daki Rus saldırganlığı, küresel manzarayı iş açısından yeniden tanımladı. Küresel Risinoleik Asit pazarı, COVID-19 pandemisinin yol açtığı tahribattan kurtulurken, Rusya-Ukrayna savaşı birçok sektör paydaşını şüpheci hale getirdi.

Avrupa Birliği, Rusya’dan nükleer yakıt ithalatını durdurmak ve Rusya’nın en büyük borç verenlerini SWIFT bankacılık sisteminden hariç tutmak da dahil olmak üzere Rusya’ya karşı daha fazla yaptırım için bastırıyor. Ayrıca, Rusya da çoğu AB ülkesine benzer yaptırımlar uyguladı. Savaş krizi ve yaptırımlar küresel yatırım, ticaret ve ekonomik faaliyet üzerinde baskı yarattı.

segmentasyon:

Pazar türü, başvuru ve coğrafya ile bölümlenmiştir. Piyasa, tipte optimum dereceye ve endüstriyel sınıfa ayrılmıştır. Uygulamaya göre, gres, kozmetik, kişisel bakım, metal işleme, yüzey aktif cisimleri ve deri ayrılır. Pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve AMP’ye kategorize edilmiştir; Coğrafya ile Afrika.

Raporun belirgin özellikleri:

Rapor, piyasanın büyüklüğünü, payını ve büyümesini etkileyen sürücüler ve kısıtlamalar hakkında görüşler sunar. Ayrıca, bölgesel büyüme ile birlikte mevcut tüm olası segmentleri tanımlar. Son birleşme, devralmalar ve yeni ürün lansmanları gibi büyümeyi izler. Son olarak, piyasadaki kilit oyuncular ve bilgilendirilmiş iş kararlarını vermek için en iyi stratejiler hakkında bilgi verir.

sürüş faktörü:

farklı endüstrilerde ricinoleik asidin geniş kullanımı piyasa büyümesini teşvik edecektir

Organik ve biyo bazlı ürünlere yönelik artış, ricinoleik asit pazar payını yükseltti. Antibakteriyel özelliklere sahiptir ve bu nedenle losyonlarda, yağ, sabunlar ve kuru temizleme sabunlarında yaygın olarak kullanılır. Ayrıca rujlarda yaygın olarak kullanılır. Baskıda bir pigment olarak kullanılır, tekstil bitirme ve Türkiye kırmızı yağa eklenir. Ayrıca, güvenli, sürdürülebilir ve çevre dostu ürünler için artan talep R D Yenilenebilir hammaddelerin kullanımıyla ilgili inisiyatifleri arttırdı. Ricinoleik asit- saf risinolik asit ve yarım esterden maleik ve süksinik anhidritlerden üretilen biyopolimer üretir. İstenen fizikokimyasal ve mekanik özellikleri sergiler ve bu nedenle ilaç taşıyıcıları olarak kullanılır. Farklı endüstrilerdeki geniş kullanım ve talep, piyasa büyümesini tahmin eden yıllardaki yaygın olarak teşvik edecektir.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/ricinoleic-acid-market-103714

bölgesel görüşler

Asya Pasifik, Kişisel Bakım Endüstrisinden Yüksek Taleple Geri Desteklenecek

Asya Pasifik, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri için artan talep nedeniyle piyasada önemli bir pay tutulması beklenmektedir. Çin, Hindistan ve Kore, bölgedeki önde gelen ülkelerdir. Bu pazarı olumlu bir şekilde teşvik edecektir.

Öte yandan, Kuzey Amerika’da, piyasa deri üretiminde ricinoleik asidin aşırı kullanımı nedeniyle artıyor. Orta Doğu ve AMP; Afrika, yağlama için metal işlerinde ricinoleik asit kullandıkları için piyasaya katkıda bulunacaktır.

rekabetçi manzara:

Anahtar oyuncular tarafından yapılan operasyonlar, rekabeti yoğunlaştırmak için

Brezilya’nın, yüksek verimli fasulye ekme çabaları nedeniyle önümüzdeki yıllarda Hindistan’ın Hint Tekel Tekelini devralması bekleniyor. Brezilya Hükümeti’nin R & Amp’teki YATIRILDI; D Daha kaliteli hibrit tohumlar üretmek ve gerekli tarımsal altyapıyı ayarlamak ve mahsul verimini iyileştirmek için bilgi vermek için, tekerlek tohum üretimini artırabilir, böylece ricinoleik asit piyasası büyümesine fayda sağlayabilir.

endüstri geliştirme:

Mart 2021 Sunglass şirketi olan Serengeti Sport, müşterilerine doğrudan ikame edilebilecek saydam bir poliamid hint yağı türevi olan Grilamid BTR ile yapılan çevre dostu bir güneş gözlüğü çerçevesi sunacak şekilde belirlenmiştir. Daha yaygın petrol tabanlı Grilamid TR90 naylon

için

ricinoleik asit endüstrisi raporunda kapsanan anahtar oyuncuların listesi:

 • Arvalli Castor Türevleri Pvt. Ltd.
 • Sebacic
 • tokyo kimya endüstrisi co. Ltd.
 • Biomol GmbH
 • Univar çözümleri.
 • Fisher Scientific ACME Hardesty Company.
 • JAYANT AGRO-Organics Limited
 • gokul agro kaynağı
 • nk endüstriler parchem iyi ve amp; Özel Kimyasallar
 • Cayman Chemical
 • ACME sentetik kimyasallar

İlgili Haberleri Okuyun:

Hassas Paslanmaz Çelik Pazarı

Kobalt Asetat Çözüm Pazarı

Lityum Pil Sınıfı Lityum Karbonat Pazarı

Doğal Zeolitler Pazarı

N Metil 2 Pirolidon Pazarı

Gelişmiş Polimer Kompozit Pazarı

Çelik Varil Pazarı

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

LinkedIn Facebook Twitter