Küresel uçak gemisi pazar büyüklüğünün, küresel olarak artan savunma harcamaları nedeniyle önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Bu bilgiler Fortune Business Insights’ın “ Uçak Gemileri Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı raporunda yayınlanıyor . Bu gemilerin küresel olarak satın alınması, artan jeopolitik sorunlar ve çeşitli devletler arasındaki toprak anlaşmazlıkları tarafından tetiklenen pazarın büyümesine bağlanabilir. Mevcut filonun yeni nesil taşıyıcı gemilerle değiştirilmesine yönelik artan harcamalar da sektörün hızla büyümesine yardımcı olacaktır.

COVID-19 Etkisi

Birkaç Ülkedeki Bütçe Değişiklikleri Piyasayı Olumsuz Etkileyecek

Çoğu ülkenin hükümetleri, orduya yatırım yapmak yerine virüsün yayılmasını engellemek için sağlık hizmetlerine odaklandı. Çeşitli hükümetler bile askeri bütçelerinin önemli bir kısmını önce ülkeyle ilgilenmek için sağlık hizmetlerine kaydırdı. Bu, dünya genelinde bu uçak gemilerine olan talebin azalmasına neden oldu. Ayrıca, sokağa çıkma yasağı, bu araçların ithalat ve ihracatını durduran ve çeşitli lojistik sorunları ortaya çıkaran seyahat kısıtlamaları açısından katı düzenlemeler getirdi.          

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/aircraft-carrier-market-104876

Pazar Segmentasyonu

Uçak gemisi pazarı, tipine göre daha büyük gemiler, küçük gemiler ve amfibi gemiler olarak bölümlere ayrılmıştır. Pazar, uçak tipine göre sabit kanatlı uçaklar, döner kanatlı uçaklar ve İHA’lar olarak sınıflandırılır. Teknoloji açısından, pazar konvansiyonel güç ve nükleer güç olarak ikiye ayrılır. Coğrafyaya dayalı olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Rapor Neleri İçeriyor?

Rapordaki içgörüler, özgün sonuçlara varmak için birincil ve ikincil araştırmalara dayanmaktadır. Analiz, sektör genelindeki verilere dayanmaktadır ve piyasa tahminleri, kurum içi uzmanlarımız tarafından tahmin edilmektedir. Veriler çeşitli temellere göre sınıflandırılır ve her segment titizlikle incelenerek pazar dinamiklerine dayalı stratejiler belirlenir. Uzmanlarımız tarafından sağlanan vazgeçilmez rehberlik, pazara yeni girenler için faydalıdır. Kılavuz, iş önceliklerini, fiyatlandırmayı, öne çıkan iş modellerini, zorlukları, potansiyel iş genişletme fırsatlarını ve çok daha fazlasını içerir. Bu rapor sadece piyasaya yeni girenler veya iş sahipleri için değil, aynı zamanda bu üründeki yatırımcılar için de faydalıdır.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesini Desteklemek İçin Artan Deniz Gücü Talebi

Komşu devletler arasındaki artan uluslararası çatışmaların bir sonucu olarak deniz gücüne olan talebin artmasının, tahmin süresi boyunca pazarın genişlemesini sağlaması bekleniyor. ABD, Birleşik Krallık, Çin, Rusya ve Hindistan, kıyı güvenliğini desteklemek için deniz muharebe yeteneklerini geliştirmeye yönelik çabalarını yoğunlaştırıyor. Ocak 2020 itibariyle denizde 43 aktif taşıyıcı bulunuyor ve bu 43 taşıyıcıyı işletmekten 14 donanma sorumlu.

Birçok ülke, deniz savunma kuvvetlerini güncellemek için çabalarını, bu gemiler de dahil olmak üzere bir dizi savaş gemisi yaratmaya ve elde etmeye yoğunlaştırıyor. Donanma savaş gemilerinin genel performansı, varlıkların bu gelişiminin bir sonucu olarak iyileşecektir. Öngörülen dönemde, deniz üzerinde daha fazla yetki elde etmeye yönelik artan odaklanma, uçak gemisi pazarının büyümesini hızlandıracaktır.

 

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika Pazarını Güçlendirmek İçin Artan Savunma Harcamaları

Kuzey Amerika’nın önümüzdeki yıllarda en büyük uçak gemisi pazar payına sahip olacağı tahmin ediliyor. Bunun nedeni bölgenin yüksek savunma harcamaları ve hızla büyüyen Ar-Ge yatırımlarıdır. ABD Donanması, 2030 yılına kadar 355 gemi filosuna ulaşmayı hedefleyen filosunun geliştirme hedeflerini karşılamak için deniz gemilerine yaptığı yatırımı genişletiyor. Beş Gerald R Ford sınıfı gemi (2022 ve 2034 arasında tedarik edilecek ve konuşlandırılacak) ve beş USS Enterprise ( CVN 80) taşıyıcıları (CVN 65 taşıyıcılarının yerini alacak) satın alma planına dahil edildi.

Asya Pasifik’in, havacılık ve savunma sektörünün genişlemesiyle birlikte termal tarama endüstrisinde önemli bir büyüme göstereceği tahmin ediliyor. Asya-Pasifik’teki komşu ülkeler arasındaki sınır sorunları konusunda artan gerilimin, öngörülebilir gelecekte bu teknolojinin benimsenmesini teşvik etmesi bekleniyor.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/aircraft-carrier-market-104876

Rekabetçi Peyzaj

Pazar Yatırımını Teşvik Eden Kazançlı Getiriler

Uçak gemisinin rekabet ortamı, dünyanın dört bir yanına yayılmış önde gelen oyuncularla dolu. Bu pazar, pazarda ayakta kalabilmek için araştırma ve geliştirme ile birlikte kapsamlı yatırım gerektirir. Önde gelen şirket, değişen teknolojiye ayak uydurmak için ürün lansmanları, ürün onayları, patentler, icatlar ve daha pek çok stratejiye odaklandı. Bu endüstri, karşılığında kazançlı getiriler vaat eden kapsamlı bir yatırım girişimidir.

Sanayi Geliştirme:

 • Aralık 2020:  Hindistan hükümeti üçüncü bir yerli uçak gemisi (IAC-2) inşa etme niyetini açıkladı. Bu taşıyıcı büyük olasılıkla INS Vikramaditya’nın daha gelişmiş bir çeşidi olacaktır. Denemelerden sonra Hindistan’ın ikinci taşıyıcısı INS Vikrant (IAC-1), 2022’de hizmete girecek.

Pazarda Profili Bulunan Önemli Oyuncuların Listesi:

 • Lockheed Martin Şirketi (ABD)
 • BAE Systems PLC (İngiltere)
 • Fincantieri SpA (İtalya)
 • General Dynamics Corporation (ABD)
 • Huntington Ingalls Industries Inc. (ABD)
 • Leonardo SpA (İtalya)
 • Navantia (İspanya)
 • Northrop Grumman Şirketi (ABD)
 • Thales Grubu (Fransa)
 • Deniz Grubu (Fransa)

 Daha İlgili Bağlantılar:

Ultrasonik Test Pazar Geliri

Ultrasonik Test Pazar Büyümesi

Ultrasonik Test Pazar Fırsatları

Ultrasonik Test Pazar Büyüklüğü

Ultrasonik Test Pazar Payı

Ultrasonik Test Pazar Analizi

Ultrasonik Test Pazar Geliri

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter  Blogları