Botanik takviyeleri pazar büyüklüğü 2020’de 36,76 milyar ABD dolarıydı. Pazarın 2021’de 40,54 milyar ABD dolarından 2021-2028 döneminde %10,3’lük bir CAGR’de 2028’de 80,54 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor. Bu hayati bilgiler Fortune Business Insights™ tarafından Botanik Takviyeler Pazarı , 2021-2028 ” başlıklı raporunda sunulmaktadır. Diyet takviyeleri endüstrisini genişletmek ve harcanabilir gelirin artması gibi faktörler, tahmin süresi boyunca pazarın ayak izini artıracaktır. Ek olarak, tüketici sağlığına ilişkin artan farkındalık, pazarın büyümesini hızlandıracaktır.

COVID-19 Etkisi

Pandemi Sırasında Pazar Büyümesini Sınırlamak için Tedarik ve Zincirde Vakum

COVID-19 salgını, botanik takviyeler de dahil olmak üzere çeşitli sektörleri kesintiye uğrattı. Tedarik zinciri kesintileri ve uygulanan kilitlenmeler piyasayı olumsuz etkiledi. Hammadde fiyatlarındaki oynaklık piyasa dinamiklerini daha da değiştirecektir. Bununla birlikte, sağlık yararları konusunda artan farkındalık, pazar için bir canlanma unsuru oluşturacaktır. Salgın devam ettikçe yiyecek ve içecek perakende satışlarının artması bekleniyor.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/botanical-supplements-market-106514

Piyasada Bulunan Önemli Oyuncuların Listesi

 • Dabur Hindistan (Ghaziabad, Hindistan)
 • NBTY Inc. (New York, ABD)
 • Ricola AG (Laufen, İsviçre)
 • Procter ve Gamble (Ohio, ABD)
 • Nutraceutical International Company (Utah, ABD)
 • BASF SE (Ludwigshafen, Almanya)
 • Himalaya İlaç Şirketi (Bengaluru, Hindistan)
 • Glanbia Nutritionals (Wisconsin, ABD)
 • Botanicalife International of America, Inc. (California, ABD)
 • Proganiq (Tamil Nadu, Hindistan) 

Segmentler

Form, Kaynak, İşlevsellik, Dağıtım Kanalı ve Bölge İncelenir

Forma göre, pazar toz, sıvı, tabletler, kapsüller ve diğerlerine ayrılmıştır.

Kaynağa dayalı olarak, pazar baharatlara, şifalı bitkilere, çiçeklere, yapraklara ve diğerlerine bölünmüştür.

İşlevsellik açısından pazar, enerji ve kilo yönetimi, genel sağlık, kemik ve eklem sağlığı, mide-bağırsak sağlığı, bağışıklık, kanser karşıtı ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır.

Dağıtım kanalına göre pazar, süpermarketler/hipermarketler, eczaneler/ilaç mağazaları, çevrimiçi perakende ve diğerlerine bölünmüştür.

Coğrafya açısından pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak kategorize edilmiştir.

Rapor Kapsamı

Rapor, pazardaki tüm olası segmentler gibi kritik yönleri analiz ederek nitel ve nicel analizler içerir. Raporda, coşkulu pazarlar ve son sektör gelişmeleri gibi ek bilgiler de yer alıyor. Raporda ayrıca birleşme ve satın almalar, kritik ülkelerdeki düzenleyici senaryo ve sektör için önemli endüstri trendlerinden de bahsediliyor.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/botanical-supplements-market-106514

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Büyümeyi Desteklemek için Sağlık, Zindelik ve Beslenme Konularında Tüketici Bilincinin Arttırılması

STK’lar ve devlet kurumları tarafından artan farkındalık kampanyaları ve birinci sınıf beslenmeye dayalı ürünlerin artan tüketimi gibi faktörler, tahmin döneminde botanik takviyeleri pazar büyümesini artıracaktır. Ek olarak, diyet takviyelerinin ve organik ve doğal ürünlerin piyasaya sürülmesi, pazarın ayak izini artıracaktır. Ayrıca, farmasötiklerin botanik ürünlere yönelik artan eğilimi ve çekici paketleme tekniklerinin artan kullanımı, pazarın büyümesini hızlandıracaktır.

Bununla birlikte, ikame ve alternatif ürünlerin artan mevcudiyeti, tahmin süresi boyunca pazarın büyümesini sınırlayacaktır. Ek olarak, botanik takviyelerdeki aktif maddelerle ilgili artan karmaşıklıklar, pazarın büyümesini engelleyecektir.

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika, Obezite İle İlgili Bozuklukların Artan Örnekleri Nedeniyle Pazara Hakim Olacak

Kuzey Amerika, genel nüfus arasında artan obezite seviyeleri ve işlenmiş ve yemeye hazır gıdaların artan mevcudiyeti nedeniyle tahmin süresi boyunca en büyük botanik takviyeleri pazar payına tanık olacak. Ek olarak, sağlık yararları konusunda artan farkındalık ve sağlıklı vücut bakımını teşvik eden tüketici sayısının artması, pazarın ayak izini artıracaktır.

Avrupa, yükselen teknolojik yenilikler ve artan yatırım fırsatları sayesinde önemli bir pazar payına sahip olacak. Ek olarak, daha iyi işleyen kuruluşlar için finansal beklentiler, pazarın büyümesini daha da artıracaktır.

Asya Pasifik, artan botanik takviye talebi ve mevcut ürünlerinde artan yenilikler nedeniyle küresel katkı açısından önemli bir pazar payına sahip olacak.

Rekabetçi Peyzaj

Baskın Oyuncular için Pazar Hacmini Artırmak için Üretim Kapasitelerini Artırma

Botanik takviyeleri endüstrisi, bölgesel ve yerel oyuncuların erken kurulması nedeniyle sınırlı pazar oyuncularıyla doludur. Kilit oyuncular genellikle tüketici tabanlarını korumak için tüketicilerine en yeni ve yenilikçi ürünleri sunmaya çalışıyor. Ayrıca, küresel talebi karşılamak için üretim kapasitelerini sürekli artırmaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Daha büyük bir pazar payı elde etmek için birleşme ve satın almalar ve işbirlikleri gibi stratejik taktikler kullanılır.

Anahtar Endüstri Geliştirme

 • Aralık 2021: Gaia Otlar Çiftliği, üç aromalı yeni USDA Sertifikalı Organik, GDO’suz Proje Onaylı bitki destekli sakızların piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Satın Almadan Önce Soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/botanical-supplements-market-106514

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | heyecan | Bloglar