Küresel reçine pazar büyüklüğünün 2028 yılına kadar 715,93 milyar ABD Dolarına ulaşarak ivme kazanması ve 2021 ile 2028 yılları arasında %4,4’lük bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Otomotiv ve inşaat sektörlerinden artan polipropilen talebi, bu pazarın büyümesini hızlandırdı. Reçineler, otomotivde mekanik mukavemet, metallere yapışma ve ısı direnci sağlamak için kullanılır ve bu da pazar büyümesini hızlandırabilir. Ek olarak, ambalaj endüstrisinde reçinelere yönelik artan talep de pazar büyümesi için fırsatlar yaratıyor. Bu faktörler, önümüzdeki yıllarda pazar gelişimini hızlandırabilir.

Rapor Kapsamı

Rapor, bu pazarın bütünsel bir çalışmasını ve yakın yatırım kazançları oluşturmak için mevcut eğilimleri ve gelecekteki beklentileri sunuyor. Raporda ayrıca yaklaşan fırsatlar, tehditler, rekabetler veya itici faktörlerin derinlemesine bir analizinden de bahsediliyor. Adım adım kapsamlı bir bölgesel analiz sunulmaktadır. Yatırımcıların ve işletme sahiplerinin tehditleri daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için rapora COVID-19 etkileri eklendi. Raporda, pazardaki en iyi oyuncular belirlenir ve pazar büyümesini destekleme stratejileri paylaşılır.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/resin-market-101746

Pazar Segmentasyonu:

Türüne göre, pazar polietilen, polipropilen, polietilen tereftalat, polivinil klorür, akrilonitril bütadien stiren, poliamid, polikarbonat, poliüretan, polistiren ve diğerlerine ayrılmıştır. Nihai kullanım endüstrilerine göre, paketleme, otomotiv ve ulaşım, bina ve inşaat, tüketim malları/yaşam tarzı, elektrik ve elektronik, tarım ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır.

 • Son kullanıcı sektörlerine göre, tüketim malları/yaşam tarzı segmenti %12,3, elektrik ve elektronik %9,6, tarım segmenti %4,7 ve diğerleri %16,5 pazar payına sahipti. 2020.

Son olarak, bölgeye göre pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak kategorilere ayrılmıştır.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Otomotiv Endüstrisinde Artan Polipropilen Talebi, Pazar Büyümesini Yönlendiriyor

İnşaat, otomotiv ve medikal endüstrilerinde artan polipropilen (PP) talebinin pazar büyümesini yönlendirmesi bekleniyor. Otomotiv endüstrisinde kimyasal direnç sağlamak için otomobil parçalarında kullanılır ve son derece uygun maliyetlidir. Ek olarak, artan nüfus ve gelişen toplumların bireysel araçlara olan talebi artmış ve bu da pazar büyümesini desteklemiştir. Otomotiv sektörü dışında medikal sektöründe de tıbbi cihazları nemden korumak için kullanılır, ayrıca yüksek eğilme mukavemeti ve aşırı sıcaklık koşullarına dayanma kabiliyeti sağlar. Bu faktörlerin reçine pazarının büyümesini hızlandırması muhtemeldir.

Ancak, dalgalı ham petrol fiyatları pazar büyümesini sınırlayabilir.

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik, Bölgedeki Büyük Plastik Üreticisinin Varlığıyla Desteklenecek

Asya Pasifik’in Çin ve Hindistan gibi büyük plastik üreten ve tüketen ülkelerin varlığı nedeniyle tahmin döneminde ön planda kalması ve en yüksek konumdaki pazarı tutması bekleniyor. Buna ek olarak, bölge uygun maliyetle işgücü ve hammaddeye sahip olup, bu nedenle birkaç üretim birimi kurmaktadır. Bölge pazarı, 2020 yılında 261.12 milyar ABD doları seviyesinde gerçekleşti.

Avrupa’nın otomotiv endüstrisinde artan talebi nedeniyle önemli bir reçine pazar payı göstermesi bekleniyor. Plastikler, korozyon önleme, elektrik yalıtımı ve diğer olumlu fiziksel özellikler gibi özelliklerinden dolayı otomobillerde kullanılmaktadır.

Rekabetçi Peyzaj

Pazar İzahnamelerini Güçlendirmek için Lansmanlara Odaklanacak Kilit Oyuncular

Saç perukları için küresel pazar, dünyanın dört bir yanındaki hastalardan gelen talebi karşılamak için sürekli olarak benzersiz cihazlar geliştirmeye çalışan birçok önde gelen şirketi içerir. Bunu yapmak için yerel veya tanınmış firmalarla el ele veriyorlar, yeni çözümler üretiyorlar, pazardaki portföylerini güçlendirmek için ortaklıklar ve işbirlikleri yapıyorlar. Aşağıda iki sektörel gelişme yer almaktadır:

 • Temmuz 2021 : Toray, Almanya’nın Münih kentindeki Automotive Center Europe’da (AMCEU) yeni bir reçine teknik merkezinin açılışını yaptı. Toray Resins Europe GmbH, ürün portföyünü güçlendirmesi beklenen yüksek performanslı bileşikleri pazarlamakta ve satmaktadır.

Satın Almadan Önce Soruşturma :

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/resin-market-101746

Raporda Profili Eklenen Önemli Oyuncuların Listesi

 • DuPont (ABD)
 • Arkema (Fransa)
 • BASF SE (Almanya)
 • INEOS Holdings Ltd. (K.)
 • Hexion (ABD)
 • Yatırım (ABD)
 • Lyondellbasell (Hollanda)
 • Mitsubishi Engineering-Plastic Corporation (Japonya)
 • Mitsui Chemicals (Japonya)
 • Nova Chemicals (Kanada)
 • Qenos (Avustralya)
 • Radici Grubu (İtalya)
 • SABIC (Suudi Arabistan)
 • Repsol (İspanya)
 • Sumitomo Chemical Co. Ltd. (Japonya)
 • Teijin Limited (Japonya)
 • Tosoh Şirketi (Japonya)
 • Toray Grubu (Japonya)

İlgili Haberleri Okuyun:

Termal Arayüz Malzemeleri Pazar Fırsatları

Termal Arayüz Malzemeleri Piyasası Gelecek Trendleri

Termal Arayüz Malzemeleri Pazar Büyümesi

Termal Arayüz Malzemeleri Pazarı Coğrafi Segmentasyon

Önde Gelen Oyuncular ve Tahminler Tarafından Termal Arayüz Malzemeleri Pazar Analizi

Termal Arayüz Malzemeleri Pazar Fırsatları

Termal Arayüz Malzemeleri Pazar Geliri

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | heyecan | Bloglar