Küresel fındık pazarının büyüklüğünün, tahmin döneminde artan fındık talebi nedeniyle ivme kazanması bekleniyor. Bu bilgiler Fortune Business Insights™ tarafından “ Nut Market, 2022-2029 ” başlıklı bir raporda yayınlanmıştır . Yemek pişirmede artan uygulama, sağlık bilincine sahip insanlardan gelen talep, organik tarım, gelişmiş ekim materyalleri ve mekanizasyondaki değişiklikler pazardaki önemli büyüme faktörleridir. İleri teknolojinin benimsenmesi, sektörün dijitalleşmesi, satış ve pazarlamaya yönelik dijital çözümler ve ileri temizlik çözümlerine yönelik Ar-Ge faaliyetleri pazarın büyümesinin arkasındaki itici güçlerdir. Örneğin, 2020’de spor beslenme markası Acti-Snack, yeni bir sağlıklı atıştırmalık karışım serisini piyasaya sürdü.

COVID-19 Etkisi-

Pazar Büyümesini Engelleyen Tedarik Zinciri Bozulması

COVID-19 pandemisi, insanların tercihlerinin sağlıklı ve bağışıklığı güçlendiren gıdalara kaymasıyla piyasayı olumlu yönde etkiledi. Çevrimiçi işletmeler, pazardaki talebin sürdürülmesine yardımcı olan satışlarda büyük bir artış gördü. Piyasa, karantina sırasında ülkeler arasındaki tedarik zinciri kesintileri nedeniyle zorluklarla karşı karşıya kaldı.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/nut-market-104995

Küresel Somun Pazarında Profili Oluşturulan Önemli Oyuncuların Listesi:

  • Honeyville Inc.
  • Mavi Elmas Yetiştiricileri
  • Kraliyet Fındık Şirketi
  • Braden Çiftlikleri A.Ş.
  • Güneş Organik Uzak
  • HBS Doğal Seçim
  • Güney Vadisi Çiftlikleri
  • Ludlow Nut Co Ltd.
  • Tierra Çiftliği

Segmentler-

Kategoriye göre, pazar geleneksel ve organik olarak bölümlere ayrılmıştır. Tür bazında pazar, badem, yer fıstığı, ceviz, kaju fıstığı ve diğerlerine ayrılmıştır. Dağıtım kanalları temelinde pazar, süpermarketler, çevrimiçi perakende mağazaları, perakende mağazaları ve diğerlerine bölünmüştür. Son olarak, coğrafyaya göre pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Rapor Neler Sunar?

Rapor, pazar büyüklüğünü, özelliklerini, büyümesini ve pazarın türe, uygulamaya ve tüketim alanına göre bölümlere ayrılmasını inceler. Araştırma ayrıca büyük firmaları tanımlamakta ve sektördeki oyuncuları endüstri zinciri ve pazarlama zinciri açısından tanıtmaktadır.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/nut-market-104995

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Artan Sağlık Bilinci

Küresel fındık pazarı büyümesinin, tahmin döneminde artan sağlık bilinci nedeniyle büyümesi bekleniyor. Organik ve sağlıklı atıştırma, kolaylık ve lezzet ile birleştiğinde, sağlık bilinci için müşteri isteğini artırıyor. Organik kabuklu yemişler, ham maddelerin tedarikinden başlayarak, sertifikalı organik atmosferde yetiştirilir. Yapay koruyucular ve küçük kimyasal gübre izleri fındıklardan tamamen çıkarılır. Değişen bir tüketim modeli, artan sağlık endişeleri ve farkındalığından kaynaklanmıştır.

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Asya Pasifik’te Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Yeni Teknolojilerin Kabulü

Asya Pasifik’in tahmin süresi boyunca en büyük küresel fındık pazar payına sahip olması bekleniyor. Artan fındık ekim alanı, yüksek fiyatlar, harcanabilir gelir ve işleme teknolojilerinin benimsenmesi bölgede önemli katkı sağlayan faktörlerdir.

Kuzey Amerika’nın pazarda önemli bir konuma sahip olması bekleniyor. Artan sağlık harcamaları, artan harcanabilir gelir, talep ve tüketimin bölgedeki piyasayı ileriye taşıması bekleniyor.

Rekabetçi Peyzaj-

Üreticiler Gelişmiş Ürünler Sunmak İçin Ar-Ge Yatırımlarına Odaklanacak

Pazar son derece rekabetçidir ve ürünün neredeyse tam penetrasyonundan dolayı esasen hiçbir giriş engeli yoktur. Büyük firmalar, mevcut zevk ve tercihlerine göre tüketici çıkarlarını karşılamak için pazara yeni ürün teklifleri sunmaya çalışıyor.

Satın Almadan Önce Soruşturma :

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/nut-market-104995

Sanayi Geliştirme-

  • Ekim 2019: Olam International Limited, Olam’ın küresel pazardaki ayak izini artırmasına yardımcı olmak için Hughson Nut Inc.’i satın almak için bir satın alma anlaşması imzaladı.

 

İlgili Haberleri Okuyun:

inobee.com/post/166685_aquafeed-market-size-growth-and-forecast-report-2021-2028-the-global-aquafeed-ma.html

theprose.com/post/517614/aquafeed-market-demand-analysis-in-2021-global-revenue-top-companies-growth-forecast-to-2028

stinger.live/post/58918_aquafeed-market-share-competitive-regional-and-global-industry-forecast-to-2028.html

myrealex.com/post/58588_aquafeed-market-share-emerging-technologies-share-competitive-regional-and-globa.html

www.didochat.com/post/95827_aquafeed-market-revenue-trends-growth-factors-region-and-country-analysis-amp-fo.html

zdravei.bg/post/46965_aquafeed-market-share-size-global-analysis-key-growth-drivers-trends-segments-em.html

akastars.com/post/247714_gluten-free-food-market-size-industry-outlook-trends-competitive-analysis-and-fo.html

writeupcafe.com/gluten-free-food-market-growth-development-status-top-leaders-future-plans-and-opportunity-assessment-by-2028/

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | heyecan | Bloglar