Tahmin süresi boyunca gıda kaynaklı hastalıkların artan prevalansı nedeniyle küresel gıda patojen testi pazar büyüklüğünün ivme kazanması bekleniyor. Bu bilgi Fortune Business Insights™ tarafından “ Gıda Patojen Test Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı bir raporda yayınlanmıştır.Gıda kaynaklı hastalıkların artan insidansı, bağırsak sağlığı hakkında artan bilgi, gıda güvenliğini yöneten katı kurallar ve üretimin piyasayı ileriye taşıması bekleniyor. Gıda patojen testi, gıdalardaki potansiyel olarak zararlı bakteri veya mikroorganizmaların saptanmasına yardımcı olur. Gıda endüstrisinde önemli bir uygulamadır çünkü bazı çeşitli virüsler ve bakteriler gıda kaynaklı tehlikeli enfeksiyonlara neden olabilir. Gıda güvenliğini sağlamak için üretim sürecinin her aşamasında bu yöntem kullanılmaktadır.

COVID-19 Etkisi

Covid-19’un Gıda Ambalajlarına Olumlu Etkisi

Güvenli, sağlıklı ve besleyici bir şekilde beslenmenin önemine dikkat çeken COVID-19 pandemisinin gıda sektörünü önemli ölçüde etkilemesi bekleniyor. Covid-19 salgını sırasında gıda güvenliği, gıda güvenliği ve gıda sürdürülebilirliği, gıda sistemlerinin ciddi şekilde etkilenen yönleri olarak tanımlanmıştır. Market ve restoran yemeklerini sipariş etmek için e-ticaret kullanımı önemli ölçüde arttı. Tüketici davranışları, tükettikleri gıda ile ilgili olarak, güvenlik ve kalite için daha güçlü bir istekle önemli ölçüde değişti.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/food-pathogen-testing-market-104989

Gıda Patojen Testi için Küresel Pazarda Profili Oluşturulan Kilit Oyuncuların Listesi:

  • SGS SA
  • Biyobilim Yılı
  • Bureau Veritas SA
  • Eurofins Bilimsel
  • Intertek Grup Plc.
  • silika
  • ALS Sınırlı
  • Mikrobakter Laboratuvarları

Segmentler-

Türüne göre pazar, E. Coli, salmonella, listeria ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır. Teknoloji temelinde pazar, geleneksel, hızlı, biyosensör tabanlı, immünolojik tabanlı ve diğerlerine ayrılmıştır. Uygulama temelinde, pazar et ve kümes hayvanları, meyve ve sebzeler, süt ürünleri ve diğerlerine bölünmüştür. Son olarak, coğrafyaya göre pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Rapor Neler Sunar?

Raporlar, gelişen trendler, pazar sürücüleri, gelişme fırsatları ve endüstrinin pazar dinamiklerini etkileyebilecek pazar kısıtlamaları hakkında ayrıntılı bilgiler içerir. Bir ürün, uygulama ve rekabet analizinden ve gıda patojen testi için pazar segmentlerinin derinlemesine incelenmesinden oluşur.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/food-pathogen-testing-market-104989

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Müşterilerin Gıda Güvenliğine Artan İlgisi

Küresel gıda patojen testi pazarının büyümesinin, müşterilerin öngörülen dönemde gıda güvenliğine artan ilgisi nedeniyle artması bekleniyor. Hızlı teknolojik gelişmelerle birlikte gıda kalitesine artan tüketici ilgisi. Gıda işleme endüstrileri ve gıda hizmeti grupları, güvenlik standartları ve uyumluluk yoluyla tüketici güveni oluşturmaya yardımcı oluyor. Gıda güvenliği ve kalitesi konularında artan kamuoyu bilinci ve sosyal medyanın yaygınlığı, testlerin popülerliğini artıran ve pazar büyümesine yardımcı olan faktörlerdir.

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Kuzey Amerika’da Büyümeyi Teşvik Eden Tanınmış Oyuncuların Varlığı

Kuzey Amerika’nın tahmin süresi boyunca en büyük küresel gıda patojen testi pazar payına sahip olması bekleniyor. Sıkı düzenleyici kurumlar ve gıda endüstrisindeki artan üretim, gıda güvenliği test pazarının büyümesini sağlayan ana unsurlardır. Gıda güvenliği testi, üretimin ve işlemenin her aşamasında gereklidir, bu da müşterilerin güvenli gıda almasını sağlarken aynı zamanda piyasaya güç katar.

Asya Pasifik’in pazarda önemli bir paya sahip olması bekleniyor. Hükümetin gıda güvenliği standartlarına bağlı kalma konusundaki katı kuralları nedeniyle, yiyecek ve içecek endüstrisinin büyümesi ve genişlemesi, küreselleşme, değişen yaşam tarzları ve artan kişisel harcanabilir gelir, katkıda bulunan başlıca faktörlerdir.

Rekabetçi Peyzaj-

Üreticiler Konumlarını Güçlendirmek İçin Ar-Ge Yatırımlarına Odaklanıyor

Küresel gıda patojen testi, çok sayıda uluslararası ve yerli firma ile oldukça rekabetçi bir testtir. Hammaddeleri ve nihai ürünleri test etmek için çok çeşitli analitik hizmetler, büyük endüstri oyuncuları tarafından sağlanmaktadır. Gıda ürünlerinin mikrobiyolojik testleri, kalıntı ve kirletici analizi, raf ömrü testi ve diğer hizmetler de oyuncular tarafından sağlanmaktadır.

Satın Almadan Önce Soruşturma :

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/food-pathogen-testing-market-104989

Sanayi Geliştirme-

  • Şubat 2019 : Biotech start-up şirketi Lexagen, gıda patojenlerini daha kısa sürede ve düşük maliyetle tespit etmek için genetik test teknolojisini başlattı.

 

İlgili Haberleri Okuyun:

gab.com/stevenolan011/posts/109046840284182283

lyfepal.com/posts/81543

penposh.com/posts/17230

www.social-vape.com/post/21153_aquafeed-market-supply-demand-segments-and-forecast-2021-2028-fortune-business-i.html

talkitter.com/read-blog/48188

lincmate.com/post/1535_aquafeed-market-demand-indepth-analysis-and-estimated-forecast-till-2028-the-glo.html

blacksocially.com/post/111964_aquafeed-market-2021-thriving-at-a-tremendous-growth-by-2028-the-global-aquafeed.html

club.vexanium.com/post/aquafeed-market-global-forecast-to-2028-the-global-aquafeed-market-size-is—632d72b7e49261fbb9ba3737

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | heyecan | Bloglar