Küresel aktüatör pazar büyüklüğü   2021’de  41,62 milyar ABD dolarıydı .  Pazarın  2022’de  44,60 milyar ABD  dolarından 2029’da 98,92 milyar  ABD dolarına  , 2022-2029 döneminde % 12,05’lik bir CAGR’ye ulaşması bekleniyor.

Bu bilgi  Fortune Business Insights™ tarafından “ Aktuators Market, 2022-2029 ” başlıklı raporunda sağlanmaktadır .

Analistlerimize göre, artan otomasyon talebi ve çok sayıda endüstriyel prosedürün artırılmış verimliliği ve çıktısı ile aktüatörlere yönelik talepte de bir artış oldu. Bu pazarın büyümesi, küresel petrol ve gaz, ticaret ve ulaşım endüstrileri tarafından aktüatörlere yönelik artan talepten kaynaklanmaktadır.

Örnek PDF Broşürünü Alın:-

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/actuators-market-103531

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi

Sıkışma Önleyici Antenlere Yönelik Üstel Talep, Endüstrinin Büyümesini Bozacak

Havacılık endüstrisinin COVID-19 pandemisinin üstesinden gelmeye çalıştığı bir zamanda, Rusya-Ukrayna savaşı pazar tahminini bozdu. Özellikle, algılama önleme sistemlerine ve GPS’e olan talep arttı. Öyle ki Avrupa ülkeleri güvenli iletim sistemlerine yoğun talep gösterdi. Endüstri oyuncuları, düşmanların algılamasını ve izinsiz girişini önlemek için kullanılan çok platformlu parazit önleyici antenlere yönelik güçlü bir talebe tanık oldu. Çatışmanın hava trafiği ve hammadde tedarik zinciri üzerinde dolaylı bir etkisi oldu.

segmentasyon

Elektrik Segmenti, Tahmin Döneminde Daha Yüksek CAGR’de Büyüyecek

Hareketle, pazar doğrusal ve döner olarak bölümlere ayrılmıştır.

Tip bazında, pazar hidrolik, pnömatik, elektrik ve diğerleri olarak kategorize edilir. Pnömatiğin 2021’de en büyük segment olması bekleniyor. Büyüme, petrol ve gaz endüstrilerinde pnömatik aktüatörlere olan talepteki artışa bağlanıyor.

Nihai kullanım endüstrisine dayalı olarak pazar, havacılık ve savunma, otomotiv, inşaat, kimyasallar, yiyecek ve içecek, sağlık ve ilaç, denizcilik, madencilik, petrol ve gaz, enerji üretimi ve diğer sektörlere ayrılmıştır.

Pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Dünyanın Geri Kalanı gibi bölgelere göre dallanmıştır.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/actuators-market-103531

Sürüş Faktörleri

Yükselen Endüstriyel Otomasyon, Aktüatör Talebini Artırıyor

Robotik, Yapay Zeka (AI) ve Makine Öğrenimi (ML) alanındaki ilerlemelerle birlikte otomasyon eğilimi arttı. Bir aktüatör, tüm aktüasyon sistemlerinde kullanılan çok önemli bir bileşendir ve otomotiv, gıda, ulaşım, imalat, tarım ve tıp endüstrilerindeki çeşitli sistem ve süreçleri otomatikleştirmeye yardımcı olur. Endüstriyel otomasyondaki bir artışın, öngörülen süre boyunca aktüatör pazarının büyümesini hızlandırması bekleniyor.

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika, Bu Bölgedeki Birincil Oyuncuların Varlığıyla Desteklenecek

Kuzey Amerika, 2021 yılında 12,87 milyar ABD doları ile en büyük aktüatör pazar payına sahipti. Büyüme, bölgede iyi yerleşmiş ve yükselen bir otomotiv endüstrisinin ve uçak üretim birimlerinin varlığına akredite edilmiştir.

Asya Pasifik’teki pazarın, bölgedeki hızlı sanayileşme ve kentleşme nedeniyle tahmin döneminde en yüksek büyüme oranında büyümesi bekleniyor.

Avrupa’daki otomotiv aktüatörleri pazarının da önemli bir büyüme gözlemlemesi bekleniyor, çünkü bu bölge diğerleri arasında BMW ve Audi gibi başlıca otomobil üreticilerinin merkezini oluşturuyor.

Rekabetçi Peyzaj

Önemli Oyuncular, Pazarda Belirgin Değişiklikler Yapmak İçin Önemli Sözleşmeler İmzaladı

Pazarda faaliyet gösteren oyuncular genellikle pazar büyümesine ve ürün talebine yardımcı olacak çeşitli taktikler uygularlar. Bol miktarda mevcut stratejiler arasında, iş olasılığını korumak için böylesine dikkate değer bir strateji, devlet kurumları ve diğer oyuncularla milyonlarca anlaşma yapmak ve böylece kendi şirketleri için karlı bir gelir elde etmektir.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/actuators-market-103531

 

Anahtar Endüstri Geliştirme

Aralık 2021:  Rotork PLC, Rotork IQ elektrikli modülasyonlu aktüatörleri üretmek ve tedarik etmek için Milano San Rocco Atık Su Arıtma Tesisi (WWTP) ile bir anlaşma yaptı.

Raporda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi

 • ABB (Zürih, İsviçre)
 • MISUMI (Tokyo, Japonya)
 • TAMAGAWA SEIKI Ltd. (Nagano, Japonya)
 • Moog Inc. (New York, ABD)
 • Eaton Corporation Inc. (Ohio, ABD)
 • Rockwell Automation, Inc. (Wisconsin, ABD)
 • SMC Şirketi (Tokyo, Japonya)
 • Emerson Electric Co. (Missouri, ABD)
 • Parker Hannifin Şirketi (Ohio, ABD)
 • Curtiss-Wright Şirketi (Kuzey Karolina, ABD)
 • Rotork PLC (Banyo, Birleşik Krallık)
 • Girişim MFG Co. (Ohio, ABD)

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter  Blogları