Küresel gargara pazar büyüklüğünün önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Bu bilgiler Fortune Business Insights’ın ” Mouthwash Market, 2022-2029 ” başlıklı raporunda yayınlanmıştır . Büyüme, tüketiciler arasında artan ağız hijyeni bilinciyle ilişkilidir. Örneğin 2018 yılında FDI Dünya Dişhekimliği Birliği verileri, dünya ağız sağlığı günü kampanyasının dünya genelinde tahmini 700 milyon kişiye ulaştığını ortaya koymaktadır. Buna ek olarak, kişisel bakım ürünlerine yönelik artan harcamaların yanı sıra tüketici bilincinin pazar büyümesini desteklemesi bekleniyor. 

COVID-19 Etkisi

Tüketiciler Arasındaki Hijyen Endişeleri Nedeniyle Pandemi Ortasında Artan Satışlar

Pandemi, dünya genelinde sanitasyon ve hijyen konusunda önemli bir farkındalık yarattı. Ayrıca, pandemi sırasında artan ekran süresi, gargara gibi kişisel bakım ürünleri konusunda farkındalığın artmasına neden oldu. Kilitleme sırasında ürünün üretimi ve satışı, temel ihtiyaçların bir parçası olarak istikrarlı bir pazar büyümesi yaşadı. Piyasa, kilitlenme normları sırasında bile üretim veya satışların durdurulmasıyla karşılaşmadı.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/mouthwash-market-104488

Pazar Segmentasyonu

Türüne göre, gargara pazarı kozmetik, terapötik ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır. Kullanılan malzeme bazında pazar, doğal ve sentetik olarak ikiye ayrılır. Satış kanalı ile pazar, e-ticaret mağazaları, süpermarketler/hipermarketler ve perakende mağazaları olarak üçe ayrılır. Coğrafyaya göre, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Rapor Neleri İçeriyor?

Rapor, piyasada bulunan en son teknolojilerin tümü hakkında ayrıntılara sahiptir. Sektörde yapılan teknolojik gelişmeler ve bununla ilişkili potansiyel fırsatlar vurgulanmıştır. Rapor, pazarın zorluklarını belirlemekte ve bunlara çeşitli çözümler önermektedir. Ayrıca büyümeyi teşvik eden faktörlerden, kısıtlamalardan, tüketim modelinden, dağıtım kanallarından ve pazarla ilgili diğer tüm hayati bilgilerden bahseder.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Ürün Satışlarına Yardımcı Olan Ağız Kokusu Yaygınlığının Artması

Diş hijyeni konusundaki artan farkındalığın, gargara pazarının büyümesini artırması bekleniyor. Örneğin 2019 yılında Harvard Medical School’un verileri, Amerika Birleşik Devletleri nüfusunun %30’unun ağız kokusuna sahip olduğunu belirtti. Ağız kokusu hastaları arasında ürünün artan kullanımı, ürünün önemli bir itici gücüdür. Ayrıca, Colgate gibi önde gelen şirketler tarafından dünya çapında çeşitli diş hijyeni kampanyaları yeni tüketiciler çekiyor.

Buna ek olarak, gelişmekte olan ülke pazarlarında bu tür ürünlerin penetrasyonunun artması. Ayrıca, diş hekimliği endüstrisindeki artan sayıdaki kalifiye profesyoneller de pazarın büyümesinde önemli faktörlerdir.

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika’da Yüksek Et Tüketimi Ürün Talebini Arttırıyor

Kuzey Amerika’nın önümüzdeki yıllarda büyük gargara pazar payına sahip olması bekleniyor. Bunun nedeni, bölgede diş enfeksiyonu, ağız boşluğu ve ağız kokusu gibi artan diş problemleri vakalarıdır. Örneğin, 2018’de Dünya Ekonomik Forumu, Amerika Birleşik Devletleri’nin ortalama olarak şaşırtıcı bir şekilde 97,1 kilogram et tükettiğini açıkladı. Bu kadar yüksek et ve diğer abur cubur tüketimi, bölgedeki yüksek ürün satışlarının önemli bir nedenidir.

Asya Pasifik’in öngörülebilir gelecekte önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Bunun nedeni, bölgedeki dumansız tütün tüketiminin yüksek olmasıdır. Örneğin, 2019’da India Today, Hintli yetişkin nüfusun yüzde 25,9’unun dumansız tütün tükettiğini iddia eden verileri yayınladı. Ayrıca, Pakistan, Nepal, Hindistan ve diğerleri gibi ülkelerdeki yüksek şeker tüketimi, önemli gelir elde edilmesini kolaylaştırıyor.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/mouthwash-market-104488

Rekabetçi Peyzaj

Dağıtım Kapasitelerini Genişletmeye Odaklanacak Kilit Oyuncular

Gargara endüstrisi, hızla büyüyen iş dünyasındaki şirket sayısı ile yüksek rekabete sahiptir. Tüketicilere çok çeşitli seçenekler sunmak için üründe sürekli yenilikler vardır. Pazarın önde gelen oyuncuları çoğunlukla bir süreliğine kuruludur ve bu da pazara yeni girenlerin istikrarlı bir pozisyon kazanmasını zorlaştırmaktadır. Bu nedenle pazara yeni girenler, pazardaki konumlarını istikrara kavuşturmak için stratejik olarak ortaklıklar ve işbirlikleri yapıyor.

Sanayi Geliştirme:

  • Şubat 2020: Colgate’in bir gargara, diş macunu ve diş ipi kombinasyonunu içeren CBD ürün serisi yakın zamanda piyasaya sürüldü.

Pazarda Profili Oluşturulan Önemli Oyuncuların Listesi:

  • Procter & Gamble Şirketi
  • Colgate-Palmolive
  • GlaxoSmithKline plc
  • Johnson & Johnson Hizmetleri, Inc,
  • Unilever

İlgili Haberleri Görüntüle:

www.marketwatch.com/press-release/what-will-your-fincan-of-kahve-maliyet-in-2023- 2022-09-22 ?mod= search_headline

www.marketwatch.com/ press-release/6-yolları- önleme-ve-onarım-flats-on- your-electric-scooter-2022-09- 22?mod=search_headline

www.marketwatch.com/press-release/how-to-adjust-the-general-settings-on-your- varla pegasus-electric- scooter-2022-09-22?mod=search_ başlık

www.marketwatch.com/press-release/investing-games- for-kids- 2022-09-22 ?mod= search_headline

www.marketwatch.com/press-release/the-best-123-movies-sonic-2-to-watch-while-youre-outside-2022-09-22?mod= search_headline _ _ _

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter  Blogları