Öngörülen dönemde kağıt imalat sanayinde artan talep nedeniyle küresel amfoterik nişasta pazar büyüklüğünün ivme kazanması bekleniyor. Bu bilgi Fortune Business Insights™ tarafından “ Amfoterik Nişasta Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı bir raporda yayınlanmıştır . Bir kimyasal çözelti içinde çözüldüğünde, amfoterik olarak bilinen hem negatif hem de pozitif iyon gruplarına sahiptir. Beyaz bir toz olarak görünen modifiye nişastadır. Ayrıca geliştirilmiş kuru mukavemet özelliklerine ve iyileştirilmiş drenaja sahiptir, bu da üstün tabaka oluşumu, ince taneler ve dolgu tutma ve baskı kalitesi ile sonuçlanır.

COVID-19 Etkisi-

Büyümeyi Engelleyen Tedarik Zinciri Bozulması

COVID-19 salgını, küresel olarak nişasta talebini etkiledi. Tekstil sektöründe satın alma ve kullanım önemli ölçüde değişti ve gelirler düştü. Pandemi döneminde tüketiciler daha fazla temizlik yaparak ve evlerinde daha fazla zaman geçirerek temizlik ürünlerine maruziyetlerini artırdı ve amfoterik nişasta ihtiyacı arttı.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/105190

Segmentler-

Hammadde olarak pazar, mumsu mısır, manyok nişastası ve diğerlerine bölünmüştür. Uygulama bazında pazar, kağıt üretimi, tekstil endüstrisi ve diğerlerine ayrılmıştır. Son olarak, coğrafyaya göre pazar, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Rapor Neler Sunar?

Rapor, gelişen trendler, piyasa sürücüleri, gelişme fırsatları ve sektörün piyasa koşullarını etkileyebilecek piyasa kısıtlamaları hakkında ayrıntılı bilgiler içermektedir. Yeni ürün geliştirme ve pazar inovasyonundan oluşur.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Kağıt Üretiminde Artan Talep

Öngörülen dönemde kağıt üretimindeki artan talep nedeniyle küresel amfoterik nişasta pazarı büyümesinin artması bekleniyor. Temiz ve iyonik olarak dengeli bir atmosfer sağlayarak etkili sonuçlar elde etmek için kullanılır. Drenaj, tutma ve mukavemete yardımcı olan bir boyut baskılı, ıslak uçlu kağıt yapım bileşeni olarak kullanılır. Cevher geri kazanım faaliyetlerinde ayrıca sondaj sıvısı ilavesi, tavan karosu katkı maddesi, ajan ve viskozite değiştirici olarak da kullanılır. Bu nedenle, kağıt endüstrisindeki ürüne yönelik artan talep, pazarın genişlemesini destekleyecektir.

BÖLGESEL ANLAYIŞLAR

Asya Pasifik’te Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Satışları ve Üretimi Artırma

Asya Pasifik’in tahmin süresi boyunca en büyük küresel amfoterik nişasta pazar payına sahip olması bekleniyor. Bunun nedeni, amfoterik nişasta üretimi için mumlu mısırın artan şekilde benimsenmesidir.

Kuzey Amerika’nın pazarda önemli bir paya sahip olması bekleniyor. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi ülkelerde kağıt üretiminde artan amfoterik nişasta tüketimi, pazar genişlemesini hızlandıracaktır.

Rekabetçi Peyzaj-

Pazar Büyümesi için Fırsatlar Yaratmak İçin Artan Birleşme Sayısı

Birden fazla şirketin varlığı nedeniyle, pazar son derece parçalıdır. Genişlemeler, ürün yenilikleri ve ortaklıklar, pazardaki firmalar tarafından kullanılan ana stratejilerdir. Ürün yeniliği, kilit oyuncuların stratejisinin çoğunluğunu oluşturur.

Sanayi Geliştirme-

 • Ocak 2021: Solvay Group, Kuzey Amerika ve Avrupa’daki amfoterik yüzey aktif madde işini Los Angeles merkezli bir özel sermaye grubu olan OpenGate Capital’e satmayı kabul ettiğini duyurdu.

Amfoterik Nişasta için Küresel Pazarda Profili Oluşturulan Önemli Oyuncuların Listesi:

 • JAY SARDAR NİŞASTA VE SAKIZ ÜRÜNLERİ
 • ADM
 • ALLWYN KİMYA ENDÜSTRİLERİ
 • Roket Kardeşler
 • Saurashtra spesiyaliteleri
 • Evrensel Nişasta Kimyasalı
 • FuWang Nişastası
 • CCM
 • Tate & Lyle
 • Shubham Nişasta Kimyasalı

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/105190

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn Facebook Twitter Blogları