Küresel biliş takviyeleri pazarı, genç kohort arasında Parkinson sendromu ve Alzheimer hastalığının artan insidansından çekiş kazanmaya hazırlanıyor. Bu bilgi Fortune Business Insights™ tarafından ” Bilişsel Takviyeler Pazar Büyüklüğü, Pay & Endüstri Analizi, Ürüne Göre (Doğal Moleküller, Bitkisel Özler, Vitaminler ve Mineraller, Tıbbi İlaçlar), Türe Göre (Çiğnenebilir, Kapsül) başlıklı yeni bir raporda yayınlanmıştır. ), Uygulamaya Göre (Hafıza İyileştirme, Ruh Hali ve Depresyon Azaltma, Dikkat ve Odak İyileştirme, Uyku ve İyileşme) ve Bölgesel Tahmin, 2022-2029 .” Rapor ayrıca, biliş takviyelerinin insanların zihinsel sağlığını iyileştirmeye yardımcı olduğunu belirtiyor. Tüketildiğinde, kişinin beyninin işleyişi üzerinde ölçülebilir bir etkisi olabilir.

Dünya şu anda COVID-19 salgını nedeniyle büyük ekonomik zorluklarla karşı karşıya. Tedarik zincirlerini rahatsız etti, hammadde fiyatlarını artırdı ve üretim süreçlerinin tamamen durmasına neden oldu. Bir aşı bulunmadıkça ve bulunana kadar, kimse insanların bu zorluklarla ne zamana kadar yüzleşmeye devam etmek zorunda kalacağını bilemez. Bu zor durumda satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacak özgün araştırma raporları sunuyoruz.

Örnek PDF’yi Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/cognition-supplements-market-103168

Bu Rapor Aşağıdaki Sorulara Cevap Vermektedir:

 • Hangi kuruluşların en büyük geliri sağlaması muhtemeldir?
 • Küresel pazarın tarihsel ve öngörülen boyutları nelerdir?
 • COVID-19 salgını yakın gelecekte piyasayı etkiler mi?
 • Şirketlerin daha fazla satış elde etmek için izlediği stratejiler nelerdir?

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Artırmak İçin Dünya Çapında Artan Depresyon İnsidansı

Biliş takviyeleri, enerji metabolizmasını, sinir iletimini değiştirme ve bozuklukları iyileştirme yeteneğine sahiptir. Artan depresyon, anksiyete ve uykusuzluk oranları, kitleleri beyin sağlığını desteklemek için bu takviyeleri seçmeye yönlendiriyor. Bu faktör, bilişin yakın gelecekte pazar büyümesini desteklemesi için ayarlanmıştır.

Ayrıca, günümüzde, ruh sağlığının önemine ilişkin farkındalık programları tüm dünyada hızla artmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre, 2005 ve 2015 yılları arasında, tüm dünyada depresyondan muzdarip toplam insan sayısı yüzde 18,4 arttı. Ayrıca ilerleyen yaş, nörolojik bozukluklar ve bilişsel bozukluklar için hayati risk faktörlerinden biridir. Gelişmekte olan ülkelerde artan yaşlanan nüfus da biliş takviyeleri için yüksek talebe katkıda bulunmaya hazırlanıyor. Ancak bu ürünler bazen arsenik, kurşun ve cıva gibi zararlı metallerle donatılmıştır. Tüketimlerini engelleyebilir.

Özelleştirilmiş PDF Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/cognition-supplements-market-103168 

Segment-

Doğal Moleküller ve Bitkisel Özler Büyük Pay Oluşturacak Segmentler  

Ürün bazında, doğal moleküller ve bitkisel özler segmentleri 2019’da bilişsel takviyeler pazar payını oluşturdu. Bu büyüme, kimyasal olarak formüle edilmiş takviyelere sağlıklı bir alternatif olarak kabul edildikleri için artan tüketimlerine bağlanabilir.

Bölgesel Analiz-

Avrupa’da Büyümeyi Desteklemek İçin Sağlıklı Yaşam Tarzının Artan Benimsenmesi

Coğrafi olarak, Kuzey Amerika en büyük geliri sağlayarak önümüzdeki yıllarda hakim olmaya hazırlanıyor. Daha genç ve sağlık bilincine sahip nüfus arasında biliş takviyelerinin artan popülaritesi nedeniyle ortaya çıkacak. Bunun dışında, çeşitli üreticiler genellikle günlük diyetlerinde gerekli besinleri alamadıkları için geriatrik popülasyon için yeni ürünler geliştirmeyi hedefliyor.  

Avrupa’nın ise sağlıklı yaşam tarzlarını benimseme eğiliminin desteğiyle önemli ölçüde büyümesi bekleniyor. Ayrıca, organik maddelerle aşılanmış ürünlerin artan lansmanı ve hastalıkları önleme ihtiyacı, biliş takviyelerine olan talebi artıracaktır. Asya Pasifik, bu tür ürünleri satın almak için çeşitli e-ticaret platformlarının artan kullanımı nedeniyle önemli ölçüde büyüyecek.

Rekabetçi Peyzaj-

Kilit Oyuncular Rekabeti Yoğunlaştırmak için Yenilikçi Biliş Takviyeleri Geliştirmeyi Amaçlıyor

Biliş takviyeleri pazarı, çok sayıda uluslararası ve yerli şirketin varlığı ile oldukça parçalanmıştır. Yeni içeriklerle birleştirilmiş benzersiz ürünler piyasaya sürerek tüketici tabanlarını artırmaya çalışıyorlar. Bazıları da tüketicilerin dikkatini çekmek için kendi ürünlerinin ambalajları üzerinde çalışıyor. Aşağıda sektördeki en son iki gelişme yer almaktadır:

 • Nisan 2020 : Yeni Bölüm, insanların düzenli olarak tükettiği multivitaminleri tamamlamak için en son organik multiherbal takviyeleri serisini tanıttı. Seri, hafıza ve bilişsel işlevlerin desteklenmesine yardımcı olacak ‘Bir Günlük Multiherbal Bütünsel’ içerir.
 • Nisan 2020 : Life Extension, beyin sağlığını ve bilişsel işlevleri destekleyen Lityum adlı yeni bir takviyeyi tanıttı. Ayrıca bir enzim olan GSK3’ü inhibe ederek kişinin beynindeki nöronları korur.

Küresel pazarda faaliyet gösteren tüm biliş takviyesi üreticilerinin bir listesi:

 • Hızlandırılmış İstihbarat A.Ş.
 • HVMN Inc.
 • Onnit Labs, Inc.
 • Doğal Faktörler Besin Ürünleri Ltd.
 • Beyin Başarısı
 • Norax Takviyeler
 • Purelife bioscience co. Ltd.
 • Quincy Biyobilim
 • RB Health (ABD) LLC
 • Natrol LLC.
 • Diğer önemli pazar oyuncuları

Analist ile konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/cognition-supplements-market-103168

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
9. Kat, Simge Kulesi,
Baner-Mahalunge Yolu,
Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon :
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar