Küresel kimyasal, biyolojik, radyolojik, nükleer ve patlayıcılar veya KBRN savunma pazarı büyüklüğünün 2028 yılına kadar 24,25 milyar ABD dolarına ulaşacağı ve 2021 ile 2028 arasında %6,39’luk bir CAGR sergileyeceği tahmin edilmektedir. CBRNE çözümünün geliştirilmesi için uluslararası anlaşmalar ve uygun düzenlemeler büyük olasılıkla pazarın büyümesini artırmak için. Fortune Business Insights™  bu bilgiyi “CBRNE Savunma Pazarı, 2021-2028”  başlıklı raporunda  sağlamıştır. Pazar büyüklüğü 15,18 milyar ABD doları olarak gerçekleşti. Pazarın büyümesi, kilit oyuncular tarafından artan teknolojik yeniliklere de atfedilebilir. Güvenlik önlemlerine yönelik artan talep ve birkaç ülke arasında artan jeopolitik huzursuzluk, muhtemelen CBRNE savunma silahlarındaki teknolojik yenilikleri artıracak ve pazar büyümesini destekleyecektir.

Örnek PDF Broşürünü Alın:-

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/cbrne-defense-market-106142

Rekabetçi Peyzaj-

Kilit Oyuncular Büyümeyi Biriktirmek İçin Zekice Büyüme Stratejilerini Benimsiyor

Pazara, endüstriyel ve savunma uygulamaları için gelişmiş algılama teknolojilerinde dünya çapında bir öncü olan Teledyne FLIR Systems hakimdir. Şirket, pazar erişimini geliştirmek için satın almalar, birleşmeler ve diğer büyüme stratejileri üzerinde durur. Pazardaki kilit oyuncular, gelişmiş çözümler sunmak için araştırma ve geliştirmeye önem veriyor. Ortaklıklar, birleşmeler, yeni ürün lansmanları, teknolojik gelişmeler ve diğerleri gibi büyüme stratejilerini benimserler. Örneğin, Teledyne FLIR Systems Inc., CBRNE portföyünü güçlendirmek için Mart 2019’da Endeavor Robotic Holdings Inc.’i satın aldı.

Küresel CBRNE Savunma Pazarındaki Kilit Oyuncuların Listesi:

 • Argon Elektronik (İngiltere)
 •  Avon koruma Plc (İngiltere)
 •  Battelle (ABD)
 • Blucher Gmbh (ABD)
 • Teledyne FLIR Systems, Inc. (ABD)
 • Nexter NBC sys (Almanya)
 • Karcher Futuretech Gmbh (Almanya)
 •  Murtech, Inc. (ABD)
 • HDT Küresel (ABD)
 • Saab Ab (İsveç)
 • CQC (İngiltere)
 •  Leidos Holding Plc (ABD)
 • QinetiQ (İngiltere)

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/cbrne-defense-market-106142

Segmentasyon-

Amaca göre, pazar simülasyon ve eğitim, dekontaminasyon, koruma ve tespit olarak bölümlere ayrılmıştır. Uygulama temelinde, pazar askeri ve sivil ve kolluk kuvvetleri olarak ikiye ayrılır. Coğrafi olarak, pazar Latin Amerika, Asya Pasifik, Kuzey Amerika, Avrupa ve Orta Doğu ve Afrika olarak kategorize edilmiştir.

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi

Sıkışma Önleyici Antenlere Yönelik Üstel Talep, Endüstrinin Büyümesini Bozacak

Havacılık endüstrisinin COVID-19 pandemisinin üstesinden gelmeye çalıştığı bir zamanda, Rusya-Ukrayna savaşı pazar tahminini bozdu. Özellikle, algılama önleme sistemlerine ve GPS’e olan talep arttı. Öyle ki Avrupa ülkeleri güvenli iletim sistemlerine yoğun talep gösterdi. Endüstri oyuncuları, düşmanların algılamasını ve izinsiz girişini önlemek için kullanılan çok platformlu parazit önleyici antenlere yönelik güçlü bir talebe tanık oldu. Çatışmanın hava trafiği ve hammadde tedarik zinciri üzerinde dolaylı bir etkisi oldu.

Bölgesel Görüşler-

Kuzey Amerika’da Büyümeyi Artıracak Yüksek Askeri Bütçeler

Kuzey Amerika’nın  tahmin süresi boyunca küresel CBRNE savunma pazar payına hakim olması bekleniyor. Yüksek askeri bütçeler ve silahlı kuvvetleri korumak için artan güvenlik önlemleri, bölgenin büyümesini sağlayan temel faktörlerdir.

Latin Amerika’nın  , Meksika’da sınır güvenliğinin güçlendirilmesine artan odaklanma nedeniyle önemli bir büyüme yaşayacağı tahmin ediliyor. Örneğin, Meksika hükümeti 2019’da 27.000 güvenlik ve askeri güç görevlendirdi.

Asya Pasifik’in  önümüzdeki yıllarda en yüksek CAGR’yi kaydettiği tahmin ediliyor. Komşu ülkeler arasında artan jeopolitik huzursuzluğun hükümetleri ulusal güvenliklerini sıkılaştırmaya zorlaması muhtemeldir. Bunun pazar büyümesini önemli ölçüde artırması bekleniyor. Ek olarak, Hindistan ve Çin’in ulusal güvenliklerini güçlendirmek için artan savunma bütçeleri, pazar büyümesini teşvik edecektir.

 Avon Protection Plc ve Argon Electronics dahil olmak üzere CBRNE savunma çözümü üreticilerinin varlığı nedeniyle Avrupa’nın önümüzdeki yıllarda önemli bir büyümeye tanık olması bekleniyor.

Sektörel Gelişmeler-

 • Ekim 2020:  ABD Ordusu ve Teledyne FLIR Systems Inc., Nükleer, Biyolojik ve Kimyasal Keşif Aracı Sensör Paketi Yükseltme (NBCRV SSU) programını destekleyen değişiklik için 36 milyon ABD Doları değerinde bir sözleşme imzaladı.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/cbrne-defense-market-106142

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter