Fortune Business Insights ™ , “ Fenol Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı raporunda, ilaç endüstrisinden fenol için artan talep nedeniyle küresel fenol pazar büyüklüğünün önümüzdeki yıllarda dinamik bir büyüme yaşaması bekleniyor .

Fenol suda kolayca çözünebilen organik bir bileşiktir. Fenol bir antiseptik olduğundan ve ayrıca cildi dezenfekte etmek ve cilt tahrişini ve kaşıntıyı gidermek için kullanılan dezenfektan özelliklere sahip olduğundan, ilaç endüstrisinden fenol için artan bir talep olmuştur. Dolayısıyla, bu pazarın büyümesine katkıda bulunan önemli bir faktördür. Ayrıca fenol, belirli tıbbi prosedürlerde ve çok sayıda tedavide ve laboratuvar uygulamasında bir bileşen olarak kullanılır. Bununla birlikte, fenol aşındırıcı bir bileşiktir ve cilde ve gözlere maruz kaldığında ciddi yanıklara neden olabilir ve bu pazarın büyümesini engellemesi beklenir.

Örnek Rapor PDF’si İsteyin –  www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/phenol-market-104909 

COVID-19 Etkisi:

COVID-19 salgınının patlak vermesi nedeniyle dünyanın dört bir yanındaki büyük endüstriyel çalışmalar durma noktasına geldi. Bu salgın, birkaç bölgede bu pazarın büyümesini engellemesi öngörülen son kullanıcı endüstrilerinden fenol talebini ciddi şekilde etkiledi.

Fenol Piyasası Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi:

Royal Dutch Shell, Solvay SA, Deepak Nitrite Limited, INEOS Group Limited, ALTIVIA Chemicals, Sasol Chemicals, Mitsubishi Corporation, Domo Chemicals.

Pazar Segmentasyonu:

Uygulama temelinde, bu pazar bisfenol A, fenolik reçine, kaprolaktum, alkil feniller ve diğerleri olarak sınıflandırılır. Son kullanıcı endüstrisine dayalı olarak, pazar kimya, inşaat, otomotiv, elektronik iletişim, metalurji ve diğer sektörlere ayrılmıştır. Coğrafya açısından, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’da toplanmıştır.

Öne Çıkanlar/Özet:

Bu rapor, pazarın çeşitli bölümlerinin ayrıntılı bir değerlendirmesinin yanı sıra pazar sürücülerinin, eğilimlerin ve kısıtlamaların derinlemesine bir analizini içerir. Buna ek olarak, piyasayı etkileyen bölgesel fırsatlara ilişkin değerli bilgiler de rapora dahil edildi ve ayrıca ana piyasa oyuncularının ve baskın stratejilerinin bütünsel bir incelemesi yapıldı.

Sürücüler/Kısıtlamalar:

Piyasayı Canlandırmak için Fenol Üretimine Yönelik Hükümet Girişimlerini Artırma

Fenol, kimyasallar ve malzemeler, otomotiv ve diğerleri gibi çeşitli endüstrilerde kullanılabilir. Bu nedenle, fenolün üretim kapasitesini artırmak için, birçok ülkenin hükümetleri, çeşitli bölgelerde fenol üretimine yönelik artan yatırımlara ve girişimlere odaklanmaktadır. Bu nedenle, bu pazarın büyümesinden sorumlu olan çok önemli bir faktördür.

Bölgesel Görüşler:

Asya Pasifik Pazar Büyümesini Artırmak İçin İnşaat Sektörüne Yönelik Yükselen Hükümet Girişimleri

Asya Pasifik bölgesinin, Çin ve Hindistan gibi ülkelerde inşaat ve kimya endüstrileri için artan hükümet girişimleri nedeniyle fenol pazar payında önemli bir büyümeye tanık olması bekleniyor.

ABD ve Kanada gibi ülkelerde artan kimya şirketleri nedeniyle Kuzey Amerika bölgesinin bu pazarda hızla büyümesi bekleniyor.

Rekabet Ortamı:

Rekabeti Yoğunlaştırmak için Fenol Üretiminin ve Dağıtımının Artırılması

Önde gelen fenol üreticileri, çeşitli son kullanıcı endüstrilerinden fenol için yüksek talep nedeniyle, çeşitli bölgelerde fenol üretimini ve dağıtımını artırmaya odaklanıyor. Bu stratejinin benimsenmesi, kilit şirketlerin ticari operasyonlarını genişletmelerine ve pazardaki varlıklarını genişletmelerine yardımcı olacaktır.

Sanayi Geliştirme:

Şubat 2019 : Shell, ekipman onarımının ardından Teksas merkezli ABD fenol/aseton üretim biriminin yeniden başlatıldığını duyurdu.

 

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın –  www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/phenol-market-104909 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratı ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
9. Kat, Simge Kulesi,
Baner-Mahalunge Yolu,
Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon :

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | heyecan  | Bloglar