Küresel havadan yakıt ikmali sistemi pazar büyüklüğünün 2028 yılına kadar 743,8 milyon ABD Dolarına ulaşması ve tahmin döneminde %4,53’lük bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Fortune Business Insights, ” Havadan yakıt ikmali sistemi ” başlıklı bir raporda, bombardıman uçakları, savaş uçakları ve insansız sistemler gibi yenilikçi ve hafif askeri uçakların artan gelişiminin, tahmin süresi boyunca havadan yakıt ikmal sistemi pazarının büyümesi üzerinde muazzam bir etkisi olacağını belirtiyor. Pazar, 2021-2028.” Pazar büyüklüğü 2020 yılında 535,8 Milyon ABD Doları olarak gerçekleşti.

Örnek PDF Broşürünü Alın:-

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/aerial-refueling-systems-market-105152

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi

Sıkışma Önleyici Antenlere Yönelik Üstel Talep, Endüstrinin Büyümesini Bozacak

Havacılık endüstrisinin COVID-19 pandemisinin üstesinden gelmeye çalıştığı bir zamanda, Rusya-Ukrayna savaşı pazar tahminini bozdu. Özellikle, algılama önleme sistemlerine ve GPS’e olan talep arttı. Öyle ki Avrupa ülkeleri güvenli iletim sistemlerine yoğun talep gösterdi. Endüstri oyuncuları, düşmanların algılamasını ve izinsiz girişini önlemek için kullanılan çok platformlu parazit önleyici antenlere yönelik güçlü bir talebe tanık oldu. Çatışmanın hava trafiği ve hammadde tedarik zinciri üzerinde dolaylı bir etkisi oldu.

Pazar Segmentleri :

Otonom Segmentin Pazara Hakim Olması Bekleniyor

Uygulamaya bağlı olarak, pazar, sonda ve drogue, uçan patlama ve otonom olarak sınıflandırılır. Uçan patlama segmenti muhtemelen en büyük segment olacaktır. Artan savunma harcamaları ve çeşitli askeri operasyonlar için savaş uçağı tedarikinin segmentin büyümesini yönlendirmesi bekleniyor. Otonom segmentin, otomatik yakıt transfer sistemlerine artan talep nedeniyle tahmin döneminde en yüksek büyümeyi yaşaması bekleniyor.

Uygulamaya göre pazar, ticari uçaklar, helikopterler, askeri uçaklar ve insansız hava araçları (İHA) olarak ikiye ayrılmaktadır. Askeri segmentin tahmin döneminde önemli bir paya sahip olacağı tahmin edilmektedir.

Coğrafi olarak, küresel pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya-Pasifik ve dünyanın geri kalanı olarak sınıflandırılmıştır.

Sürüş Faktörü :

İşi Hızlandırmak için Artan Savunma Harcamaları

Askeri modernizasyon programlarına artan yatırımın önümüzdeki yıllarda pazarın sağlıklı büyümesini desteklemesi bekleniyor. Stratejik ve Uluslararası Araştırmalar Merkezi’ne (CSIS) göre Mayıs 2020’de Çin’in savunma bütçesi %6,6, yani 178,2 milyar ABD doları gibi önemli bir büyüme yaşıyor. Askeri harcamalardaki son artış, Halk Kurtuluş Ordusu’nun (HKO) 2035 yılına kadar modernleşme yolundaki uzun yolunu temizledi. Ayrıca, ABD’deki ağır savunma harcamalarının pazar üzerinde olağanüstü bir etkisi olacak. Örneğin, ABD’de Savunma Bakanlığı (DOD) bütçesi 2020-2021 mali yılı için 704 milyar ABD Doları iken ABD ayrıca, Japonya 2021 mali yılı için savunma için 51. Milyar ABD Dolarının üzerinde açıkladı. Ayrıca,

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/aerial-refueling-systems-market-105152

Bölgesel Görüşler :

Kuzey Amerika’da Pazarı Artıracak Tanınmış Şirketlerin Varlığı

Kuzey Amerika’daki pazarın tahmin döneminde hızla artması bekleniyor. Büyüme, yüksek savunma harcamalarına ve farklı askeri uygulamalar için gelişmiş havadan yakıt ikmali sistemlerinin tedarikine bağlanıyor. Eaton Corporation, GE Aviation ve Lockheed Martin ve diğerleri gibi tanınmış şirketlerin varlığı bölgedeki büyümeyi destekleyecektir. Asya Pasifik’in tahmin süresi boyunca önemli bir hava yakıt ikmali sistemi pazar payına sahip olması bekleniyor. Asya Pasifik’in askeri ve savunma sektöründeki artan yatırımlar nedeniyle en büyük payı alması bekleniyor. Büyüyen sınır geçişleri, isyanlar ve terör nedeniyle havadan yakıt ikmali sistemlerinin satın alınması, bölgedeki pazarın genişlemesine yardımcı olacaktır. Avrupa’nın Cobham, Safran, Marshal Aerospace and Defense ve diğerleri gibi mevcut şirketler nedeniyle tahmin döneminde istikrarlı bir büyüme yaşaması bekleniyor. Örneğin, Ağustos 2020’de Danimarka’nın ilk F-35 savaş uçağı Lockheed Martin tesisinde toplanmaya başladı. Danimarka, 2026 yılına kadar tamamen yeni 27 uçak alacak.

Önemli Gelişme :

Mart 2020 : ABD Hava Kuvvetleri, ticari havadan yakıt ikmali hizmetlerinden yardım alacağını duyurdu. Hava Kuvvetleri, destek eğitimi ile ticari tank hizmetlerini yürütmek için bir değerlendirme ile en iyi havadan yakıt ikmali hizmetlerini değerlendirecek.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/aerial-refueling-systems-market-105152

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter