Küresel hidrojen peroksit pazar büyüklüğünün 2021’de 1,69 milyar ABD dolarından 2028 yılına kadar 2,20 milyar ABD dolarına ulaşması ve tahmin döneminde %3,8’lik bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Hidrojen peroksit (H2O2) ev, endüstriyel ve ticari uygulamalarda sayısız işlev sağlar. Ürünün yüksek çok yönlülüğü nedeniyle geniş uygulanabilirliğinin, önümüzdeki yıllarda pazar büyümesinin ana faktörü olması bekleniyor. bu bilgiyi  “Hidrojen Peroksit Pazarı, 2021-2028 ” başlıklı raporunda sunmuştur. Pazar büyüklüğü 2020 yılında 1,64 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

H2O2, kimya, tekstil, su, kağıt hamuru, kozmetik, evde bakım ve ilaç, elektronik ve yiyecek ve içecek dahil olmak üzere özel uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Kilit oyuncuların üretim kapasitesini yükseltmeye yönelik yatırımları son yıllarda artmıştır ve önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesini artırması muhtemeldir.

Küresel Hidrojen Peroksit Pazarındaki Oyuncuların Listesi:

 • Solvay SA (Belçika)
 • Evonik Industries AG (Almanya)
 • Arkema SA (Fransa)
 • Mitsubishi Gas Chemical Company Inc. (Japonya)
 • Kemira Oyj (Finlandiya)
 • Taekwang Industrial Co., Ltd. (Güney Kore)
 • Thai Peroxide Ltd. (Tayland)
 • Hansol Chemical Co. Ltd. (Güney Kore)
 • OCI COMPANY Ltd. (Güney Kore)
 • Nuryan (Hollanda)
 • Hint Peroksit Ltd. (Hindistan)
 • Gujarat Alkaliler ve Kimyasallar Ltd. (Hindistan)

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/hidrojen-peroksit-market-103920

Rapor Kapsamı:

 • Pazarın kapsamlı bir analizini sağlar.
 • Uygulamalar, lider şirketler ve diğerleri gibi temel faktörleri vurgular.
 • Piyasanın düzenleyici senaryoları hakkında önemli bilgiler sağlar.
 • Temel pazar eğilimlerini ve en son endüstri gelişmelerini vurgular.
 • COVID-19 salgınının etkisini değerlendirir.

Sürücüler ve Kısıtlamalar:

Hidrojen Peroksit Pazarının Büyümesini Artırmak İçin Sayısız Uygulama

H2O2, farklı ev, ticari ve endüstriyel uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Sağlık alanında antimikrobiyal ve antiseptik ajan olarak kullanılır. Tekstil ve kağıt endüstrileri, güçlü ağartma özelliklerinden yararlanır. Gıda, kişisel bakım, su arıtma ve evde bakım uygulamalarında örnek bir oksitleyici ve dezenfekte edici madde görevi görür. Çok sayıda uygulamanın küresel hidrojen peroksit pazarının büyümesini desteklemesi bekleniyor.

Ürünün antimikrobiyal ve ağartma özellikleri, hazır çay, peynir üretimi ve gıda endüstrisindeki diğer uygulamalarda faydalıdır. Ayrıca Mitsubishi Gas Chemicals Company ve Solvay SA gibi büyük şirketler Tayvan ve Çin’de elektronik uygulamalar için süper saf kalitelerin üretimine yatırım yapıyor. Bu nedenle, elektronik ve gıda uygulamalarında artan ürün benimsenmesinin pazar büyümesini önemli ölçüde teşvik etmesi bekleniyor.
Bununla birlikte, ürünün güçlü oksitleyici yapısı, potansiyel sağlık tehlikeleri oluşturabilir ve pazarın büyümesini engelleyebilir.

Segmentasyon:

Derece bazında, pazar >%35 ve <%35 olarak ikiye ayrılır. Türüne göre pazar, ağartma maddeleri, dezenfektanlar ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır. Uygulama temelinde, pazar özel uygulamalar, ev ve kişisel bakım, su arıtma, tekstil ağartma, kimyasal sentez ve  kağıt hamuru ve kağıt olarak kategorize edilir . Coğrafi olarak, pazar Latin Amerika, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılmıştır.

Bölgesel Görüşler:

Asya Pasifik’te Büyümeyi Artırmak için Yüksek H2O2 Üretimi ve Tüketimi

Asya Pasifik’in küresel hidrojen peroksit pazar payının en büyük bölümünü kazanması bekleniyor. Gıda ve Tarım Örgütü’ne (FAO) göre, Asya Pasifik, en büyük karton ve kağıt üretim ve tüketimini oluşturuyor. Ürünün ağartma özellikleri, Hindistan, Vietnam, Bangladeş, Endonezya ve Çin’de gelişen tekstil endüstrisinde büyük talep yaratmaktadır. Bunun Asya Pasifik’teki hidrojen peroksit endüstrisi büyümesini artırması muhtemeldir.

Avrupa’nın yüksek ürün talebi nedeniyle küresel pazarda ikinci en büyük payla büyümesi bekleniyor. Su arıtma, tekstil, kağıt, kişisel bakım ve evde bakım endüstrilerinin yüksek varlığı, H2O2 için büyük bir talep yaratıyor ve pazar büyümesini yönlendirmesi bekleniyor.

Sağlık hizmetleri genelinde genişletilmiş ürün uygulamaları geliştirmek için artan Ar-Ge faaliyetleri nedeniyle Kuzey Amerika’nın önemli bir büyüme elde etmesi bekleniyor ve özel uygulamaların bölgenin büyümesini yönlendirmesi bekleniyor.

Orta Doğu ve Afrika ve Latin Amerika’nın tahmin döneminin sonunda yüksek büyümeye tanık olması muhtemeldir.

Özelleştirilmiş Bir PDF Alın: 

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/hidrojen-peroksit-market-103920

Rekabetçi Peyzaj-

Kilit Oyuncular Daha Büyük Büyüme İçin İnorganik Stratejiler Benimsiyor

Kilit oyuncular, küresel olarak artan ürün talebini karşılamak için üretim kapasitelerini yükseltmeye vurgu yapıyor. Pazarda faaliyet gösteren işletmeler, pazarda büyüme sağlamak için yeni ürün lansmanları, teknolojik gelişmeler, birleşmeler, ortaklıklar, satın almalar ve işbirlikleri gibi yenilikçi büyüme stratejileri geliştirmektedir. Örneğin, Evonik Industries AG, PeroxyChem’i Şubat 2020’de 640 milyon USD karşılığında satın aldı. Şirket, sürdürülebilir dezenfektan portföyünü Kuzey Amerika ve dünya çapında güçlendirmeyi hedefliyor.

Önemli Sektör Gelişmeleri-

 • Haziran 2020:  Solvay SA, Vietnam’daki tesisinde H2O2 üretimine, paketlemesine ve seyreltmesine başladı. Tesis, yılda yaklaşık 24 kiloton kapasiteye sahip ve Vietnam genelinde özel ve tekstil uygulamaları için uluslararası standart kalitede ürünler sağlayacak.

 

İlgili Haberleri Okuyun:

Termal Arayüz Malzemeleri Pazar Talebi

Termal Arayüz Malzemeleri Pazar Fırsatları

Termal Arayüz Malzemeleri Piyasası Gelecek Trendleri

Termal Arayüz Malzemeleri Pazar Büyümesi

Termal Arayüz Malzemeleri Pazarı Coğrafi Segmentasyon

Önde Gelen Oyunculara Göre Kıymetli Madenler Piyasa Analizi ve Tahmin

Kıymetli Madenler Piyasası Fırsatları

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları