Küresel mimari akustik paneller pazar büyüklüğünün 2027 yılına kadar 9.752.8 milyon ABD Dolarına ulaşması ve tahmin döneminde %4.1’lik bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Fortune Business Insights™, “ Mimari Akustik Paneller Pazar Büyüklüğü, Pay ve Endüstri Analizi, Ürün Türüne Göre (Metal )” başlıklı raporunda, çevre dostu ve geri dönüştürülmüş organik atıklardan yapılan akustik panellerin geliştirilmesinin bu pazar için başlıca büyüme belirleyicisi olacağını belirtiyor. Akustik Paneller, Plastik Akustik Paneller, Ahşap Akustik Paneller ve Diğerleri), Uygulamaya Göre (Konut, Ticari ve Endüstriyel) ve Bölgesel Tahmin, 2022-2029 ”. İnşaat sektörü, ısı yalıtımı ve gürültü azaltma için ağırlıklı olarak polistiren ve cam yünü gibi sentetik ve inorganik malzemelere güvenmektedir.

Bununla birlikte, bu malzemelerin önemli çevresel etkileri olduğu bilinmektedir ve sonuç olarak akustik panel üreticileri, ses yalıtımı çözümleri yapmak için biyolojik olarak parçalanabilen malzemelerin kullanılmasına artan bir ilgi göstermektedir. Örneğin, Soundproof Cow, %80 geri dönüştürülmüş pamuktan yapılan ve toksik olmayan ve aynı zamanda kaşınmayan Quiet Batt™ 30 Soundproofing Insulation’ı tasarladı. Benzer şekilde Audimute, geri dönüştürülmüş pamuk ve selülozdan üretilen çevre dostu ses absorpsiyon çözümü eco-C-tex’i geliştirdi. Binalardan kaynaklanan kirliliğin azaltılmasına vurgu yapan düzenleyici kurumlarla birlikte, yeşil mimari akustik panellere olan talebin önümüzdeki yıllarda artması bekleniyor.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/architectural-acoustic-panels-market-104454

Rapora göre, küresel piyasa değeri 2019 yılında 7.862.8 milyon ABD Doları olarak gerçekleşti. Raporun öne çıkan özellikleri arasında şunlar yer alıyor:

  • Piyasayı yönlendiren ve kısıtlayan tüm faktörlerin derinlemesine incelenmesi;
  • Çeşitli pazar bölümlerinin kapsamlı analizi;
  • Pazarı şekillendiren bölgesel gelişmelerin ayrıntılı incelenmesi; ve
  • Pazarın rekabetçi ortamına yönelik eyleme geçirilebilir araştırma.

Kısıtlama Faktörü

Piyasa Büyümesini Boğmak için COVID-19 Ortasında Bastırılmış İnşaat Faaliyetleri

Mimari akustik paneller pazarının büyümesini engelleyen en büyük zorluk, küresel inşaat endüstrisinde benzeri görülmemiş bir hasara neden olan ve sürekli olarak yoğunlaşan COVID-19 salgınıdır. Londra merkezli Royal Institute of Chartered Surveyors (RICS) tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, inşaat faaliyetinin 2020’nin ikinci çeyreğinde dünya genelinde daraldığını ortaya koydu. Projelerin %25’inin durma noktasına gelmesi ve saha verimliliğinin %12 düşmesiyle, artan maliyetlerin önümüzdeki on iki ay boyunca inşaat sektörü üzerinde muazzam bir baskı yaratması bekleniyor. Mimari akustik panellerin benimsenmesi, bu paneller bu endüstride gürültü kontrolü için yaygın olarak kullanıldığından, inşaatlardaki ani düşüş nedeniyle kaçınılmaz olarak etkilenecektir. Dahası,

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik Pazarını İlerlemek için Altyapıya Büyük Yatırımlar

Asya Pasifik’in bölgedeki büyük kamu ve özel yatırım altyapı geliştirmeleri nedeniyle tahmin süresi boyunca mimari akustik paneller pazar payına hakim olması bekleniyor. Bölge ayrıca inşaat sektöründe büyük bir yabancı yatırım akışına tanık oluyor ve bu da pazarın büyümesini destekliyor. 2019 yılında Asya Pasifik pazar büyüklüğü 3.533.4 milyon ABD doları olarak gerçekleşti.

Bölgedeki çok sayıda çok uluslu şirketin mimari akustik panelleri hızla benimsemesi nedeniyle Avrupa’nın küresel pazarda ikinci en büyük konuma sahip olması bekleniyor.

Avrupa Birliği (AB) tarafından belirlenen yeşil bina yönetmeliklerine uygundur. ABD’de inşaat sektörünün güçlü büyümesi, önümüzdeki yıllarda Kuzey Amerika pazarının büyümesini hızlandıracaktır.

Rekabetçi Peyzaj

Apex Oyuncuları Agresif Genişleme Stratejileri Uygulayacak

Daha büyük bir pazar payı elde etme niyetiyle, bu pazardaki kilit oyuncular, konumlarını sağlamlaştırmak için agresif bir şekilde stratejiler uyguluyorlar. Bunların başında, dünya çapında yeşil binalara verilen önem artarken, sürdürülebilir malzemelerden yapılan ses emici çözümlerin piyasaya sürülmesi yer alıyor. Önde gelen şirketlerin benimsediği bir diğer strateji ise bölgesel pazarlardaki varlıklarını derinleştirmek için bölgesel oyuncuların satın alınmasıdır.

Sektörel Gelişmeler:

  • Eylül 2020: Saint-Gobain, 2019’da 20 milyon € değerinde satış kaydeden Hollanda merkezli dış yalıtım uzmanı Strikolith’in devralındığını duyurdu. Satın alma, Saint-Gobain’in Dış Isı Yalıtım Kompozit Sistemleri portföyünü güçlendirecek.
  • Şubat 2019: Üst düzey bir akustik markası olan Baux, Baux Acoustic Pulp olarak adlandırılan bir dizi biyolojik olarak parçalanabilen akustik panel tasarlamak için biyo-taklit konusunda uzmanlaşmış bir bilim insanı ekibiyle işbirliği yaptı. Paneller, İsveçli bir tasarım stüdyosu ile ortaklaşa geliştirilen bitki bazlı, kağıt benzeri malzemeden yapılmıştır.

Mimari Akustik Paneller Pazar Raporunda Profili Bulunan Kilit Şirketlerin Listesi:

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/architectural-acoustic-panels-market-104454

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

308, Yüksek Karargah,

Anket No. 36, Baner,

Pune-Bangalore Otoyolu,

Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD:+1 424 253 0390

İngiltere : +44 2071 939123

APAC : +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn

Facebook